Otec zcela odstřihl své děti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

darka15
Kecalka 231 příspěvků 26.01.18 13:07
Otec zcela odstřihl své děti

Do práce k nám přišla nová kolegyně - 28 let. Nějak jsme se dostaly k tématu, že se již víc než 12 let neviděla s otcem, podobně její sourozenci. Otec od jejich mamky odešel k jiné - ze dne na den, prodal jim dům nad hlavou a přestal se starat. Úplné ticho nastalo, když za nimi začal chodit s novou partnerkou, jakože jim nese dárky na Vánoce (byly to nějaké cetky). Když kolegyně potřebovala peníze na kauci, aby mohla do podnájmu, odmítl a urazil se. S tou novou paní už žádné děti nemá, ona má jednoho syna, který už měl 18 a odstěhoval se od ní pryč.

Já jiný takový případ neznám, kdy by otec zcela zavrhl své děti, ale kolegyně tvrdí, že je to docela časté. Má pravdu? Co ty chlapy k tomu vede? Nestýská se jim po dětech?

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

terinka4444
Hvězda diskuse 65761 příspěvků 26.01.18 13:18

Můj otec mě zavrhl po té, co se s mámou rozvedli, protože měl jednu milenku za druhou. Mámu se pokusil zničit. S financemi totéž, ani nebudu vyprávět, co se dělo při soudech o majetek. Řekl, že kdo zůstane s ním a přestane se stýkat s mámou, bude s ním a v pohodě, kdo se bude zastávat mámy, tak skončil. No tak jsem skončila no. A stýskat se mu myslím nestýská, bráchové se s ním stýkají, oni byli vždycky trošku jinačí než já, a prá jsem mu ublížila. A vnučky, jako moje děti, prý taky neexistujou, protože holky on neuznává nikdy neuznával.
Už je to spousta let, byl to rok 2001, dávno je to pryč, ale byly to opravdu zlé časy, neuvěřitelné, čeho může být rodič a exmanžel schopen.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.01.18 13:35

Otec mého muže také kvůli nové milence odstřihl obě děti - odmítal kontakt téměř 20 let, ale alimenty platil, protože se si nemohl dovolit žalabu kvůli neplacení výživného, jelikož pracoval jako policista.
Po těch 20 letech začal obě děti vyhledávat a dělá, že vlastně nic nestalo. Nemá to totiž doma bezproblémů - jeho současná manželka je, kulantně řečeno, velmi dominantní, s dětmi z tohoto vztahu jej používají jako pokladničku. Nic víc. Chovají se k němu docela hnusně. Nechci být zlá, ale napadá mě, jestli to není podle rčení kdo s čím zachází, s tím také schází.
Bohužel nedokážu pochopit, proč můj muž se sourozencem jeho chování akceptovali a přijali jej zpátky. Já bych nedokázala předstírat, že 20 let nezájmu vlastně nevadí… Nevím, v naší rodině z mé strany se vždy vztahy udržovaly.
Nezlobte se za anonym, nechci psát pod svým nickem citlivé rodinné informace o manželovi.

kadlina
Neúnavná pisatelka 17132 příspěvků 26.01.18 13:37

Kamarádce se to taky stalo. Odstěhoval se k jiné a rok kluka neviděl vůbec. Předtím se mu hodně věnoval a kluk měl strašný stavy, obviňoval i mámu, že za to může, že s nima táta není a to kluk nebyl ani moc velkej, aby z toho měl rozum. Hysterický breky, že chce tátu. Musím se jí zeptat, jestli se časem s klukem začal stýkat nebo ne.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.01.18 13:44

Prosím anonym…citlivé údaje.
Můj manžel taky neviděl svého syna sedm let…Jeho bývalá žena si našla nového partnera a odešla i se synem s jejich domu. Klukovi tehdy byly dva roky. Chvíli si ho občas brával, ale s exmanželkou byly u toho akorát nechutné scény a výhružky, policie, soudy. Nakonec se na to vykašlal a řekl jí ať si ho ted nechá. nechala, spokojená že dosáhla svého. Alimenty samozřejmě platí ale kluka od té doby už nikdy neviděl.
Ptala jsem se ho jestli mu chybí nebo si vzpomene a říkal že ani ne, čas to nějak vybledl tu vzpomínku na něj. Chlapi to asi berou trochu jinak

Petule095
Kecalka 143 příspěvků 26.01.18 13:45

S otcem jsem se neviděla 8 let, nepustil nás do domu kde jsme ještě bydlely i on.Mou dceru nikdy neviděl.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.01.18 13:46

Partnerův otec odešel v jeho 16 a od té doby absolutně žádný kontakt… Můj exmanžel od rozvodu syna neviděl a ani nemá zájem (alimenty taky samozřejmě nic) žije si svůj nový život a syn se do něj nehodí. Dokonce když si malého vezme jeho matka třeba na víkend tak se za ním nestaví a to to má cca 150m… takže ano časté to je

vertunka
Závislačka 4339 příspěvků 26.01.18 13:55

Muj tata na svoje deti taky vicemene kasle. Me se teda obcas ozve, ale na segru s brachou kasle uplne. Brachovi je teprve 12 uz ho dva roky nevidel. A to bydli v jednom meste. Ale tata proste nema zajem. Porad si rikam, proc si takovyhle lidi porizuji deti :nevim:.

sissi001
Ukecaná baba ;) 1012 příspěvků 1 inzerát 26.01.18 13:59

Taky znám takového „otce“. Rozvedl se a se synem se přestal stýkat " aby mu nepletl hlavu". Znovu se oženil a měl dvě děti. Následoval rozvod, s dětmi se stýká, ale nijak je " neprožívá". Se současnou ženou má další dvě děti.
Na druhou stranu znám spoustu otců co pro své děti dělají maximum.

laducha
Generální žvanilka 21351 příspěvků 26.01.18 14:01

Můj ex viděl dceru naposledy v roce a půl, příští týden jí bude 9. Bydlíme ve stejném městě, má to k nám 10 minut, myslím, že se nám úmyslně vyhýbá. Alimentů jsem taky neviděla ani korunu. Je to jeho jediné dítě, nechápu to. Ale je to jeho boj.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.01.18 14:03
@Anonymní píše:
Můj manžel taky neviděl svého syna sedm let…Jeho bývalá žena si našla nového partnera a odešla i se synem s jejich domu. Klukovi tehdy byly dva roky. Chvíli si ho občas brával, ale s exmanželkou byly u toho akorát nechutné scény a výhružky, policie, soudy. Nakonec se na to vykašlal a řekl jí ať si ho ted nechá. nechala, spokojená že dosáhla svého. Alimenty samozřejmě platí ale kluka od té doby už nikdy neviděl.
Ptala jsem se ho jestli mu chybí nebo si vzpomene a říkal že ani ne, čas to nějak vybledl tu vzpomínku na něj. Chlapi to asi berou trochu jinak

Jak s někým takovým můžeš být a ještě si ho vzít? Máte spolu děti?
Já jsem taky vlastně tak trochu odstřihnuté dítě, ale s tím rozdílem, že otec s námi nikdy nežil, vlastně mě po narození viděl jen párkrát. Takže tam to tak trochu chápu, navíc mě neopustil úplně dobrovolně, máma s babičkou ho odstřihly, to bylo ještě za komunismu a možnosti řešení situace velké nebyly (nebyla tehdy taková flexibilita v zaměstnání ani v bydlení). Takže mu to nevyčítám. Nakonec jsme se setkali a udržujeme přátelské vztahy, dětem je dědečkem a je moc fajn.
 E.

Ella9
Stálice 83 příspěvků 26.01.18 14:04

Taky znám ze svého okolí dva podobné případy. Myslím, že oba ti chlapi by řekli, že po rozvodu nechtěli být v kontaktu s exmanželkou a že ona navedla děti, aby ho vidět vlastně nechtěly, a tak se přestali snažit. A taky vidím, že ono odloučení prožívají méně, než by to bylo u žen. Jeden z nich čeká, že děti pochopí v dospělosti, co se mezi rodiči stalo a vše okolo a zase vztah obnoví. No, nevím…

kontramatka
Závislačka 3767 příspěvků 26.01.18 14:07
@Anonymní píše:
Můj manžel taky neviděl svého syna sedm let…Jeho bývalá žena si našla nového partnera a odešla i se synem s jejich domu. Klukovi tehdy byly dva roky. Chvíli si ho občas brával, ale s exmanželkou byly u toho akorát nechutné scény a výhružky, policie, soudy. Nakonec se na to vykašlal a řekl jí ať si ho ted nechá. nechala, spokojená že dosáhla svého. Alimenty samozřejmě platí ale kluka od té doby už nikdy neviděl. Ptala jsem se ho jestli mu chybí nebo si vzpomene a říkal že ani ne, čas to nějak vybledl tu vzpomínku na něj. Chlapi to asi berou trochu jinak

Pro krista. Puklo by mi srdce bez mých dětí. Co to máš za citového mrzáka?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.01.18 14:11

Měla jsem to taky tak. Otec při rozvodu nestál o styk s námi a asi 12let jsem ho neviděla. Psala jsem mu mail s fotkou první dcery-nic. Email jsem vzteky smazala. Párkrát jsem volala, ale vždy to položil, tak jsem to vzdala. NO a když předloni zemřel (prý z depresí spáchal sebevraždu), tak jsem se u notáře dozvěděla, že pro nezájem vydědil mě i bratra. Vše odkázal nějaké své přítelkyni. To bych ještě brala, ale mrzelo mě to, že to bylo pro NEZÁJEM Z MÉ STRANY. No a já neměla jak prokázat, že jsem ten zájem měla, ale on mě odmítal. Takže barák po babičce holt nešel do rodiny, ale cizí ženské a ze mě je vyděděnec :mavam: brala jsem to jako křivdu, ale pak jsem se s tím smířila, karma je zdarma

kve-tinka
Závislačka 4324 příspěvků 26.01.18 14:11
@Anonymní píše:
Ptala jsem se ho jestli mu chybí nebo si vzpomene a říkal že ani ne, čas to nějak vybledl tu vzpomínku na něj. Chlapi to asi berou trochu jinak

musím reagovat stejně jako ostatní, tohle ti příjde normální? Můj exmanžel svého syna taky extra nevídá, fakt by mě zajímalo, co říká svému okolí. Já jen doufám, že tatínek se již nebude množit. Bo to jsou katastrofální geny. :zed:

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství,... číst dále >

Do první třídy jedině s kvalitní aktovkou. Víte, na co si dát při výběru pozor?

Prázdniny pomalu končí a blíží se začátek školního roku, pro mnohé děti... číst dále >

Články z Expres.cz

Dara drtí Alagič i Rytmuse: Takto odpovídá na jejich zamilované fotky!

Koncem března Dara Rolins (45) a Patrik Rytmus Vrbovský (41) informovali o... číst dále >

Zdravotní stav Menzela se nezlepšuje, jaké změny provedla jeho žena Olga?

Kolem režiséra Jiřího Menzela (80) je opět rušno, podle dostupných informací... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svět mě dřív štval, dospěla jsem teprve nedávno, říká Simona Babčáková

Proměna herečky Simony Babčákové na blondýnu se promítla i do chování lidí... číst dále >

Soutěž Léto v plavkách: hlasujte pro vítěze druhého kola!

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u... číst dále >

Reklama