Otěhotněla jste některá ve stresu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.05.19 15:58
Otěhotněla jste některá ve stresu?

Ahoj,

všude se píše/říká, že stres je dost nepřítel těhotenství. No žel, já jsem hodně stresař - stresuje mě práce, stěhuje mě stěhování, škola… potom vždy se objeví něco jako nemoc v rodině a nemusí být vážná (i třeba u psa) - takže jo, jsem taková a moc nevím, jak se hodit do klidu. No ale zřejmě kvuli tomu se nám miminko nedaří, zatím 4 měsíce, takže žádná trága, ale i tak jsem z toho dost neklidná…jak se hodit do pohody? Jak na to nemyslet? Vážně se to dá nějak vlastní vůlí zvládnout?

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
pe-terka
Neúnavná pisatelka 19458 příspěvků 10.05.19 16:04

Byla jsme ve stresu snad pokaždé, ale ne z důvodů snahy o otěhotnění :think: Problém s otěhotněním nikdy nebyl :think:

lilith1
Ukecaná baba ;) 2069 příspěvků 10.05.19 16:05
@Anonymní píše:
Ahoj,všude se píše/říká, že stres je dost nepřítel těhotenství. No žel, já jsem hodně stresař - stresuje mě práce, stěhuje mě stěhování, škola… potom vždy se objeví něco jako nemoc v rodině a nemusí být vážná (i třeba u psa) - takže jo, jsem taková a moc nevím, jak se hodit do klidu. No ale zřejmě kvuli tomu se nám miminko nedaří, zatím 4 měsíce, takže žádná trága, ale i tak jsem z toho dost neklidná…jak se hodit do pohody? Jak na to nemyslet? Vážně se to dá nějak vlastní vůlí zvládnout?

Když jsem otěhotněla tak jsem byla ve stresu, těhotenství jsem neplánovala, tak to asi vliv nemá.

Tichošlápek
Extra třída :D 14869 příspěvků 10.05.19 16:06

Taky jsem otěhotněla v pitomem období ve stresu. Jako po 4 měsících dělat závěry, ze vám to nejde kvůli stresu je trochu mimo. Pokud ti není přes třicet, tak se začíná snažení řešit až po roce.

P4ja
Echt Kelišová 9549 příspěvků 10.05.19 16:07
@Anonymní píše:
Ahoj,všude se píše/říká, že stres je dost nepřítel těhotenství. No žel, já jsem hodně stresař - stresuje mě práce, stěhuje mě stěhování, škola… potom vždy se objeví něco jako nemoc v rodině a nemusí být vážná (i třeba u psa) - takže jo, jsem taková a moc nevím, jak se hodit do klidu. No ale zřejmě kvuli tomu se nám miminko nedaří, zatím 4 měsíce, takže žádná trága, ale i tak jsem z toho dost neklidná…jak se hodit do pohody? Jak na to nemyslet? Vážně se to dá nějak vlastní vůlí zvládnout?

Myslím, že ne vždycky je to stoprocentně pravda. A u tebe to může být něčím jiným a nebo jste to za ty 4 měsíce nevychytali. Vždyť pravděpodobnost je 16 procent. Zkusilas někdy třeba jogu a nebo pilates atd?? Aby ses trošku hodila do pohody?? Co spíš zkusit najít něco, co tě do té pohody dostane a nebo pomůže??

cernycajscitronem
Kecalka 221 příspěvků 10.05.19 16:11

Já jsem měla velký stresy v práci a chtěla jsem otěhotnět okamžitě, což taky se říká, že se na to nesmí myslet, a zadarilo se na druhej pokus. :palec:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.05.19 16:14

=( když mě přijde už i ty 4 měsíce dost…je mi 28… a snažím se se na to neupínat, ale nechápu, jak je možný, že někdo otěhotní neplánovaně jenom tak a nám to nejde. Celý život tak nějak posclouhám, že si třeba dát pozor, aby nebyla nečekaně v tom a spíš mi přijde, že je těžké otěhotnět… ale uznávám, že to moc řeším a uznávám, že se mám hodit do klidu. Jenom nevím, jak to udělat.

Ba-stet
Ukecaná baba ;) 1718 příspěvků 10.05.19 16:22

Já jsem v absolutní pohodě tři roky a furt nic :mrgreen: Nicméně s tím stresem bys měla něco dělat, zbytečně si komplikuješ život. Pokud je to vážné, zajdi k psychologovi/kouči/jogínovi/co je Ti milé.. a najdi mechanismy, jak to zvládat… 8)

P4ja
Echt Kelišová 9549 příspěvků 10.05.19 16:24
@Anonymní píše: =( když mě přijde už i ty 4 měsíce dost…je mi 28… a snažím se se na to neupínat, ale nechápu, jak je možný, že někdo otěhotní neplánovaně jenom tak a nám to nejde. Celý život tak nějak posclouhám, že si třeba dát pozor, aby nebyla nečekaně v tom a spíš mi přijde, že je těžké otěhotnět… ale uznávám, že to moc řeším a uznávám, že se mám hodit do klidu. Jenom nevím, jak to udělat.

Zkus cvičit, začít nějaký nový koníček, něco co tě bude bavit. A 4 měsíce fakt nic není.

cernycajscitronem
Kecalka 221 příspěvků 10.05.19 16:27
@Anonymní píše: =( když mě přijde už i ty 4 měsíce dost…je mi 28… a snažím se se na to neupínat, ale nechápu, jak je možný, že někdo otěhotní neplánovaně jenom tak a nám to nejde. Celý život tak nějak posclouhám, že si třeba dát pozor, aby nebyla nečekaně v tom a spíš mi přijde, že je těžké otěhotnět… ale uznávám, že to moc řeším a uznávám, že se mám hodit do klidu. Jenom nevím, jak to udělat.

A co pro to děláš? Početí se dá dneska podpořit asi milionem způsobu. Ja jsem sice otěhotněla brzo, ale měřila jsem si teplotu a dělala grafy, pila Nosifol a používala speciální lubrikant. Takže zas jestli to zkoušís úplně na slepo, tak se nemůžeš moc divit a 4 mesice pak rozhodne nejsou dlouho.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.05.19 16:36

@cernycajscitronem Ale proč to tak je? Vždyť lidi vždycky měli děti a ještě v generaci mé babičky bylo normální mít děti 9 měsíců po svatbě… neděláme pro to nic jiného, než že se nechráníme - ale copak to je takový problém otěhotnět normálně, bez měření teploty, užívání nějakých přípravků a tak?

@Ba-stet ty brďo, tak to fakt nechápu - já byla v pohodě první měsíc, od druhého s přicházející MS brečím :oops: Přiznávám, že to asi moc hrotím, ale je mi to strašně líto a připadám si nějak méněcenná, když ani nedokážu otěhotnět

Tichošlápek
Extra třída :D 14869 příspěvků 10.05.19 16:40

Jo a taky bylo normální na dítě několik let čekat. Jsi úplně v časové pohodě. Navíc pokud by se do budoucna ukázal problém, tak ani nemusí byt na tvé straně.

Bábrdl
Generální žvanilka 23903 příspěvků 10.05.19 16:45

Já jsem otěhotněla ve věku 40+ na první šťouch.
Takže doporučuju nespoléhat na to, že otěhotnět je těžké…

Bábrdl
Generální žvanilka 23903 příspěvků 10.05.19 16:46
@Anonymní píše:
@cernycajscitronem Ale proč to tak je? Vždyť lidi vždycky měli děti a ještě v generaci mé babičky bylo normální mít děti 9 měsíců po svatbě… neděláme pro to nic jiného, než že se nechráníme - ale copak to je takový problém otěhotnět normálně, bez měření teploty, užívání nějakých přípravků.

Ono bylo spíš běžné mít je 5 až 6 měsíců do svatby. Prostě se brali kvůli těhotenství.

Ba-stet
Ukecaná baba ;) 1718 příspěvků 10.05.19 16:49

Zakladatelka: Njn, u nás už je bohužel diagnoza neplodnost. Byla jsem v pohodě půl roku, pak tři čtvrtě vyšilovala a zkoušela všechno možné, pak se zase vyklidnila a nakonec jsem pochopila, že zázrak se nestane a holt to řešíme v caru…

Je normální, že trochu vyšiluješ, ale až zas budeš mít „záchvat“, tak se zkus pozorovat. Zjistíš, že jsi napjatá, ztuhlá… a ono to vážně můžeš škodit. Když si přečteš pár diskusí, zjistíš, že otěhotnět je jen začátek. Budeš čekat na potvrzení srdíčka, na sceeningy a celou dobu budeš mít tak trochu strach. A to bude teprve na hlavu. Méněcenná si nepřipadej, ono ani našim předkům to všem nešlo jak po másle, naopak mnozí se snažili roky. Jestli máš pocit, že Tvému pocitu, že to máš pod kontrolou pomůže „něco dělat“, tak si kup vitamíny nebo cvič Mojžíšovou, to je nakonec dobré i na záda. Ale spíš se smiř s tím, že až to přijde, tak to přijde. Většinou to trvá jen půl až tři čtvrtě roku, tak si užívej poslední měsíce 8)

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama