Otehotnela niektora z Vas pocas menzesu?

24
4.9.06 17:42

Otehotnela niektora z Vas pocas menzesu?

Ahojte kocky,
v poslednej dobe mi vrta v hlave moznost otehotnenia pocas menzesu, teda ci je to fakt mozne a ci ma niektora z Vas s tymto skusenosti.
My sme sa totiz pocas menzesu nikdy nemilovali. Nepripada mi to moc vzrusujuce - ta krv, atd. A ani mojmu manzelovi. Len vzhladom k tomu ze sa snazime bezvysledne 3 roky a stale nic som asi schopna podstupit vsetko mozne len aby to konecne vyslo. Ja mam totiz anovulacne cykly a menzes velmi nepravidelne. Naposledy 3 juna 2006. Absolvovala som aj laparoskopiu a mam PCO.

Pocula som ze niektore zeny otehotneju len pocas menzesu. Viete o tom nieco?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6643
4.9.06 18:10

MARIS: tak to tě potěším…
Je hodně případů otěhotnění při menstrucaci.
A kdy jsi byla na té operaci?
A já taky měla PCO… v dubnu jsem byla na laparoskopii a podívej, jak mám starého cvrčka v bříšku :wink: Říkají, že první měsíc se z toho tělo vzpamatovává… druhý a třetí je 90% šance otěhotnět…tak moc držím palce. Nám to vyšlo hned ten druhý.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24
4.9.06 18:29

Tak to si ma potesila. Skutocne. :D
Ja som bola na laparoskopii 3/2006 a takze si myslim ze to bolo neucinne. Ale urcite sa na to otehotnenie pocas menzesu spytam mojho mudr.A teba preco poslali na laparoskopiu? Co si mala za problem?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6643
4.9.06 18:37

MARIS: to není tak, že by byla neúčinná, jen jsi prostě hned neotěhotněla. A co s tebou budou dělat dál? Mě pak chtěli poslat na IUI.
Klidně se doktora zeptej, ale moje zkušenosti jsou takové, že ti doktor řekne jen to, co je naučili. Tudíž, že je to nemožné. Taky jsem se takhle ptala jednou, jestli je možné krvácet a přesto být těhu. Většina mi řekla, že ne… a realita z praxe? Krvácí pomalu každá druhá maminka.
A s tím otěhotněním mimo ovulaci je to to samé..... tady je tolik holek, které to tak mají. A já jsem tím živoucím důkazem. Moje mamka mě počala přesně tak a moje kamarádka, přesně před rokem taky. Opravdu bych nedala tolik na to, co ti řekne doktor. Přecijen je v tomhle podstatnější ta realita.
Ty jo, jsem se rozjela… a to ještě nekončím :lol:
Já jsem taky měla PCO.
A docházíš někam do CARu nebo kdo tě tam poslal??? A dělali ti při té operaci taky průstřik vaječníků a všechno tohle okolo, když už tam byli?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9868
4.9.06 18:44

Myslim, ze hodne otehotneni behem menstruace je omyl - vznikly diky pocitani tydnu tehotenstvi.
Tehotenstvi se pocita podle idealni zeny, ktere ma ovulaci 14 den po zacatku menstruace. Pak je vajicko oplodneno a po vynechani nasledujici menstruace lekar konstatuje paty tyden tehotenstvi - coz znamena, ze je tehotna 4 tydny a nejaky ten den k tomu, ale od oplodneni vajicka uplynuly jen dva tydny plus nejaky ten den… Ja vim, zni to hodne zmatene, ale ac tehotenstvi trva 40 tydnu, vyvoj miminka od oplodneni vajicka trva jen 38 tydnu. Doufam, ze jsem to napsala alespon trochu srozumitelne.

Pak je jasne, ze kdyz si zena spocita podle udaju z prvniho ultrazvuku datum poceti, je to casto prave v dobe MS.

Nicmene - neznamena to, ze nejsou zeny, ktere ovuluji zcela mimo idealni termin - 14. den cyklu. Sama jsem otehotnela vzdy tesne pred MS - coz ve vysledku znamenalo, ze jsem mela stanoveny dva terminy porodu - podle MS byl o dva tydny drive nez podle prvniho UZ. A obe holky se narodily prenosene - take Ada je narozena MESIC!!! po prvnim terminu…

Strasne moc ti preji, aby byla vase snaha uspesna a abys drzela co nejdrive sve vlastni zdrave miminko v naruci.

Lesina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6643
4.9.06 18:47

LESINA: pokud jsem tě dobře pochopila, tak si ale dost protiřečíš. Ano, máš pravdu, že se těhu počítá od poslední MS, ale jak sama psala, tak si otěhotněla těsně před MS. Tudíž není nenormální ani vyloučené, že otěhotníš jindy.
Já nevím, jak vy… ale většinou holky, které se dlouho snaží o mimi, tak si měří bazální teplotu. A i tak podle ní neměly posunutou ovulaci tak, jak nakonec otěhotněly. Prostě jsou věci mezi nebem a zemí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9868
4.9.06 18:50

Jahudko, vzdyt jsem to napsala - pocitani tehotenstvi se opravdu pocita podle idealni zeny - takze vetsina zen, ktere udajne otehotni behem MS ve skutecnosti jen spatne spocitala termin poceti.
A take pisu, ze jsou zeny, ktere ovujuji jindy - takze je mozne otehotnet i pred nebo po nebo i behem MS.
Neprotirecim si.
Lesina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6643
4.9.06 18:53

LESINA: asi jsem už hodně těhudementní :lol:
Nechápu tě… když otěhotní během MS, tak jak si to můžou blbě spočítat? Mají to blbě spočítané podle ideální ženy, tak to myslíš? Že se to pozná až později podle vývoje?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9868
4.9.06 18:56

Jahudko, podle metriku jsi tehotna 15 tydnu a par dni. Ale tve miminko se od oplodneni vyviji teprve 13 tydnu a kousek. Kdyby sis spocitala, co bylo pred 15 tydny - tak mozna zjistis, ze jsi v te dobe nemela zadne milostne aktivity - pokud si chces spocitat, kdy se vam miminko zadarilo, musis se vratit jen o tech trinact tydnu a par dni.
Uz chapes?
Lesina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6643
4.9.06 18:57

LESINA: ale jo, to chápu… to vím… Ale nechápu ten poměr mezi těma, co otěhotní uprostřed cyklu a těma co okolo MS.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9868
4.9.06 19:04

Vetsina otehotni uprostred cyklu - ale nektere z nich si to blbe spocitaji a tvrdi, ze otehotnely pred nebo po MS.
Ale je mene zen, ktere opravdu otehotni mimo klasicky ctrnacty den cyklu. Je jich sice statisticky docela malo, ale jsou.

Vis, jak se to snadno pozna? Lisi se termin porodu urceny podle posledni menstruace a podle prvnich ultrazvuku (ty prvni UZ jsou nejpresnejsi, pak uz muze byt miminko o chloupek vetsi nebo mensi nez normal atak se muze TP malinko posouvat…) Ja mam vyzkouseno, ze ovuluji (omlouvam se za ty podrobnosti) na konci cyklu, takze se mi u obou holek lisily oba terminy temer o dva tydny (14 a 10 dni). Kamaradka mela oba terminy stejne - lisily se tusim jen o jeden den, takze ji Dr. zapsal jen jeden termin.
Lesina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6643
4.9.06 19:06

LESINA: takže si se snažila celou dobu říct, že většina si to prostě jen blbě myslí??? To se může stát.
A to, když si to většina nemyslí a doktor je pak vyvede z omylu, že mají baby o 14 dní starší, než by měly? Jo, není to každá druhá, ale zase si nemyslím, že je to až tak vyjímečné. Stačí si tu projít pár diskusí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9868
4.9.06 19:11

No jasne, presne to jsem chtela celou dobu rict :D:D:D:D:D Akorat mi asi natolik sploucha mliko na majak, ze mi neni rozumet :lol: :lol: :lol: Nebo tobe sploucha tamtez plodovka :wink: :lol:
Nebo oboji ;)
L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6643
4.9.06 19:13

LESINA: no, tak tak nějak :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
860
4.9.06 19:38

no, tak ja otehotnela 2. den po skonceni MS, a blbe spocitane to nemam, jelikoz bez „sexu“ neni miminka :D. Nejsem holt ta idealni zena :lol:
R.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama