Otěhotněla ve zkušební době

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.09.18 17:33
Otěhotněla ve zkušební době

Ahoj potřebovala bych prosím poradit. Jsem první měsíc ve zkušební době a právě jsem zjistila že jsem neplánovaně otěhotněla, dělám v jednou větší obchodě a je to tam fyzicky celkem náročné měla bych teda radši těhotenství oznámit nebo radši to nějak vydržet dokud nepodepisu smlouvu nastalo? Přijde mi to celkem nefér jim to zatajit před tou smlouvou ale zase si nemůžu tak úplně dovolit aby mě hned vyvalili jsem čerstvě po škole proto bych neměla nárok na materkou (jestli to teda chápu abych dostala mateřskou musím být 9 měsíců plátcem soc a zdrav pojisteni) proto jestli by třeba ještě neslo tam třeba 3 měsíce zůstat pak zkusit jednoho známého který by mě vzal ještě na 3 měsíce k sobě a pak bych si třeba ještě 2 měsíce sama zdráv a soc platila abych měla na tu mateřskou nárok?…omlouvám se že je toho tak hodně a asi dost komplikované ale jsem z toho vkoncich a nemám koho se na to zeptat tak jestli byl někdo z vás v podobné situaci byla bych vděčná za radu dekuju

Reakce:
sladke-mameni
Ukecaná baba ;) 1760 příspěvků 21.09.18 17:42

Já bych to neoznamovala. Je to trochu morálně šedá zóna, ale radši to vydrž než budeš mít po zkušebce. Když tě vyrazí tak to bude fakt horší..

hartiepa
Závislačka 4970 příspěvků 158 inzerátů 21.09.18 17:44

Pokud se nic nezměnilo, tak jednou z podmínek pro to, abys měla nárok na mateřskou je abys měla v době 6-8 týdnů před termínem porodu pracovní smlouvu nebo abys byla v ochranné lhůtě, což bývalo snad 180 dní - cca 6 měsíců. Jako zaměstnanec nemáš dáno kdy musíš těhotenství oznámit.

Pokud řekneš, že jsi těhotná hned tak počítej s tím, že tě nejpozději zítra vyvalí. Nebo tě vyvalí za týden až si najdou náhradu. Tak to bohužel je.

Já osobně jsem to měla podobně. Pokoušela jsem se otěhotnět rok a samozřejmě jsem otěhotněla zrovna v době kdy jsem byla v nové práci a ve zkušebce. U mě to bylo náročné na hlavu - stres. Rozhodla jsem se nepřiznat barvu a počkat do konce zkušebky. Stejně než jsem zašla na UTZ a potvrdili mi těhotenství, tak mi zkušebka končila. Od dalšího měsíce jsem byla na nemocenské až do přechodu na mateřskou. Bohužel dnes si člověk nemůže moc vybírat jak se zachová…

Janasas
Kelišová 5346 příspěvků 21.09.18 17:45

Ted to vyzní blbě, ale neoznamovala, protože nevíš, jak to může ješě dopadnout.. BOhužel to tak někdy je, známá to tak měla, zjistila, ž eje těhotná nějaký 6 týden, oznámila a po prohlídce ji doktor oznámil, že bohužel.. Takže já bych prostě smlouva nesmlouva, opravdu počkala tři měsíce.. I když se může stát kdykoliv, tak prostě i ta těhotenská průkazka se dává až po určité době

lachtanice86
Kelišová 6628 příspěvků 21.09.18 17:54

Klidně se může stát, že to nedopadne a co pak? Nic neříkej. Je to hnusnýn ale nevíš co bude. Podmínkou pro ppm je že za poslední dva roky si byla pojištěna minimálně 270dnu a další podmínka je že na ppm nastupujes ž pracovního poměru nebo z ochranné lhůty která je tak dlouhá jako poslední zaměstnání ale max 180dnu

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.09.18 17:55

Děkuji vám mockrát za rady rozhodně mi to pomohlo  :srdce:

Nikcule2015
Povídálka 22 příspěvků 11.10.18 16:36

Mám něco podobného. Téměř po 3 letech se nám zadařilo a zrovna když jsem nastoupila do práce s co hůř, ještě ke všemu do rekvalifikačního kurzu, který je podmínkou pro další výkon práce… Byla jsem z toho celá vyklepaná, co dál, no já bohužel musela s pravdou ven, jelikož v kurzu byla i sebeobrana a na tu já prostě nemohla. Ale musím říct, že v práci úplně v pohodě, poblahopřáli mi a ptali se mě sami, jak to vidím dál. Vzhledem k tomu, že bych neměla nárok na ppm, vzhledem k tomu, že jsem před tím byla na rodičáku. Tak v práci pokračuji dál. Jen teda já musela na nemocenskou jelikož mám hodně velké nevolnosti, ale plánuji se do práce brzy vrátit.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Vánoční úklid bez stresu a honičky? Jde to

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Články z Expres.cz

Jak je možné, že střelec utekl? Byl dvacetkrát (!) trestán, hledá ho 300 mužů!

Chérif Chekatt (29) je jediným podezřelým ze střelby na vánočních trzích v... číst dále >

Po rozchodu má Marpo děti ve střídavé péči! Jak to všechno zvládá?

Připravuje se na dlouho očekávaný souboj v thaiboxu, kde se utká s raperem... číst dále >

Články z Ona Dnes

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >