Otěhotněly jste i při kojení?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.05.19 15:10
Otěhotněly jste i při kojení?

Kojím 15ti měsicni holcicku v noci a cca 2× denne. snazis se ji odstavovat, ale jde to velmi tezko, porad se mi na prso snazi nejak dostat. chteli bychom druhe mimco. 4 mesice se nedari, vim, ze to nic neni, ale i tak. zajima mne vase zkusennost, zda jste otehotnely i pri kojeni v takove mire, ci treba jestli jste nektera mela situaci, ze jste otehotnela po odstaveni. dekuji

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
P4ja
Echt Kelišová 9405 příspěvků 26.05.19 15:22

No, čistě teoreticky kojení blokuje ovulaci. I když máš MS, což nepíšeš, pak ovulace nemusí být pravidelná.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.05.19 15:30

Já jsem otěhotněla při plném kojení 6× denně, ještě nenastoupila ani MS. Ale nevím, jak ti ta informace pomůže.

Tichošlápek
Extra třída :D 14669 příspěvků 26.05.19 15:37

Otěhotněla jsem při poměrně intenzivním kojení. Jde jen o to kdy ti naběhne ovulace

Titta
Kecalka 330 příspěvků 26.05.19 15:41

Ahoj, mám stejnou situaci, teď zkoušíme teprve 2. měsíc. Mám 16 měs. ditko a taky se kojí dost, ve dne v noci… menzes ještě nemám, ale věřím ze se to podaří, začala jsem užívat Fertipronu a Macu. Chci to kojení trosku omezit, ale malý si zatím nedá moct říct :think:

vrbule
Kecalka 242 příspěvků 26.05.19 15:53

Ahoj, kojila jsem malou sice uz jen rano, ale otehotnela jsem. MS mam od jejich 4 mesicu, ted je ji rok.

Rive
Ukecaná baba ;) 1847 příspěvků 26.05.19 15:56

2× jsem otěhotněla při kojení. První dceru jsem nekojila nějak moc, ale syna jsem kojila fakt hodně, měl 8. Měsíců a nechtěl příkrmy, takže v podstatě při plném kojení.
Ale měla jsem ovulaci už od šestinedělí.

ugluk
Hvězda diskuse 46655 příspěvků 26.05.19 16:08

No, jsou lidi, kteř otěhotní ve 3 měsících plně kojeného dítka. A jsou lidi, kterým naběhne ovulace až měsíce po úplném odstavení. Plus celkově prolaktin může negativně ovlivňovat kvalitu vajíček, děložní sliznice… Pokud by vám to nešlo rok a pořád bys kojila, tak bych odstavení velmi zvažovala.

Mari.G
Kelišová 5467 příspěvků 26.05.19 16:38

Ano, během 4 měsíců dokonce 2×. Kojení jako takové není antikoncepce. Záleží, jak běží cyklus. Vaše dcerka je ještě malá, násilně bych ji neodstavovala kvůli tomu, že chcete druhé dítě. Přijde mi to maličko nefér k ní.

Hoa Mai
Kelišová 6430 příspěvků 7 inzerátů 26.05.19 16:39

O druhe dite jsme se zacali snazit vic nez 4 mesice pred odstavenim. Posledni mesic uz jsem kojila jen jednou denne a stejne nic. Pak se syn v roce sam od sebe odstavil a za 12dni jsem otehotnela. :lol:

prcek.leni
Povídálka 23 příspěvků 26.05.19 16:40

Malou jsem kojila do 18ti mesicu, od jejich 14 mesicu se snazime o druhe. Takze i kdyz jsem mela MS, ovulace nikde :zed:

Ted na zacatku dubna jsem ji odstavila (a ze to byl zavislak :lol: ), cyklus se mi srovnana a podle Dr. by ted v cervnu ovulace uz byt mela, tak uvidime, jestli se nam zadari :srdce:

Kazdopadne, byt na tvem miste, pomalu bych odbourala nocni kojeni (s tim jsem zacala, jednou v noci, kdyz se vzbudula, jsem ji rekla, ze v noci se nepapa, ale spinka, tak se dcerka otocila na druhy bok a spala dal - a bylo po nocnim kojeni :palec: ), pak pres den a nakonec ranni a vecerni. Ja jsem nezavadela zadne umele mleko, vetsinou vecer pred spanim ohreju kravske mleko v hrnecku, dam brcko a mam spokojene dite :D

Takze.. U me kojeni fungovalo jako spolehliva (i kdyz nechtena) antikoncepce a doufam, ze 2 mesice po odstavu se vse vratilo do normalu :kytka:

Cristina786
Kecalka 136 příspěvků 26.05.19 16:45

Nám to šlo. :lol: Mám dětí 6, nejstarší dcera má 3roky. Všechny děti kojené až do porodu dalšího. :mrgreen: :mavam:

andelka83
Generální žvanilka 20902 příspěvků 26.05.19 16:49

Je to individuální. Mně u obou starších přišla ms 11 měsíců po porodu, to jsem kojila ráno, večer a v noci. Otěhotněla jsem teda až po odstavení, ale kdybych chtěla tak od toho cca 1 roku by to šlo. Po druhém teda později, protože mezi tím 11 měsícem a odstavením v 15 měsících mi cyklus dost blbnul, tak to kdoví jestli by se povedlo.

prcek.leni
Povídálka 23 příspěvků 26.05.19 16:50
@Mari.G píše:
Vaše dcerka je ještě malá, násilně bych ji neodstavovala kvůli tomu, že chcete druhé dítě. Přijde mi to maličko nefér k ní.

S timhle souhlasim. I kdyz jsem neotehotnela pri kojeni, tak jsem malou neodstavila. Odstavila jsem ji, az kdyz jsem vedela, ze pripravene na odstav jsme obe. Kdybych ji odstavila hned v 15 mesicich, pripadala bych si, jako bych se hnala za druhym ditkem a to prvni odsunula a vlastne hodila na druhou kolej.

Aduš8
Závislačka 4764 příspěvků 26.05.19 16:57

Snažili jsme se o druhé prakticky od konce šestinedělí, prostě jsme si nedávali pozor s tím, že chceme druhé. Když byl malému rok, pořád nic, tak jsem kojení odstavila, přišla MS a další se už nedostavila. Měla jsme sice MS, ale neovulovala jsem. To, jestli dítě odstavíš nebo ne, je čistě tvoje věc a určitě to vůči němu není nefér, jak tu některé píšou 8o :roll:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama