Otěhotnění 14 dní po očkování MMR

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.06.19 12:13
Otěhotnění 14 dní po očkování MMR

Dobrý den, 30. dubna jsem se nechala očkovat trojkombinací MMR na spalničky, příušnice a plané neštovice. V polovině května jsem otěhotněla. Teď držím v ruce mokrý test a jsem naštvaná, že jsme si nedali větší pozor. Věděla jsem, že bych měla počkat 30 dní s otěhotněním, ale bohužel jsem prostě těhotná. Druhé jsme chtěli, chci se nyní zeptat jaká jsou rizika pro miminko? Může být nemocné kvůli tomu očkování? Děkuji.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Uživatel je onlineHalamka
Závislačka 4029 příspěvků 02.06.19 12:32

Jsou věci, se kterými nejde nic dělat. Prostě počkej, nestresuj se (to je zabijak), ono to nějak dopadne. Hlavně klid.

BlaZenkaB
Ukecaná baba ;) 2035 příspěvků 02.06.19 12:55

Já myslím, že takto v začátku to bude všechno nebo nic, pokud by miminko nebylo v pořádku tak se samo přestane vyvíjet a vyloučí se zpožděnou menstruací. Nenervujte se, buď to vyjde teď a bude vše ok, nebo příště. :kytka:

pe-terka
Neúnavná pisatelka 19408 příspěvků 02.06.19 13:04

Kdysi jsme otěhotněla asi dva (tři?) týdny po očkování na žloutenku typu B (profesní důvody), taky neplánovaně :think: Dcera je naprosto zdravá, už dospělá :think: Doktor mi tenhdy řekl, že platí všechno nebo nic - bud prostě potratíš, nebo to plod zvládne bez následků očkování :think:

Agrion
Závislačka 2956 příspěvků 02.06.19 14:13

@pe-terka Jenze MMR je ziva vakcina, narozdil od hep. B

Jako je to blby, ale ted uz stejne nic moc nenadelas :nevim: Jdi k doktorovi a asi te budou vic sledovat… to, ze po ockovani dojde k rozvinuti infekce ( i kdyz oslabene) je vzacne, ale mozne… a zardenky jsou proste prusvih. :nevim:

pe-terka
Neúnavná pisatelka 19408 příspěvků 02.06.19 15:42
@Agrion píše:
@pe-terka Jenze MMR je ziva vakcina, narozdil od hep. BJako je to blby, ale ted uz stejne nic moc nenadelas :nevim: Jdi k doktorovi a asi te budou vic sledovat… to, ze po ockovani dojde k rozvinuti infekce ( i kdyz oslabene) je vzacne, ale mozne… a zardenky jsou proste prusvih. :nevim:

to je pravda :think: Na druhou stranu očkování proběhlo před otěhotněním, navíc zárodek žije pár týdnů po početí ze žloutkového váčku a měl by být chráněn :think: Takž poku nebude mít zakladatelka extra závažnou reakci, mělo by to být dobré :think: Navíc předpokládám, že ji i miminko budou sledovat i v prenatálním centru (screening) :think:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.06.19 17:02

Milé ženy, děkuji všem za reakce. Čekala jsem, že mě všichni tady vynadáte. Teď mě to mrzí, že jsme si s manželem nedali větší pozor. Napsala jsem své gynekoložce (zítra vyrážíme na dovolenou do zahraničí), zařídím se podle její rady a budu se modlit aby vše dobře dopadlo. Nikdo ještě nic neví. Druhé jsme chtěli.

Whitedog
Závislačka 2668 příspěvků 02.06.19 17:18

Já bych se toho tolik nebála. Reakce na vakcínu MMR přece bývá 7.den po očkování, pokud nějaká je. A to ještě těhotná nebyla. Až týden po. Protilátky se vytváří 2 týdny po očkování. Takže v době otěhotnění už by měly být vytvořeny protilátky. Já myslím, že by to mělo být v pohodě. Gratuluju a držím pěsti, ať se vše zdárně vyvíjí!!

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.06.19 19:13
@Anonymní píše:
Dobrý den, 30. dubna jsem se nechala očkovat trojkombinací MMR na spalničky, příušnice a plané neštovice. V polovině května jsem otěhotněla. Teď držím v ruce mokrý test a jsem naštvaná, že jsme si nedali větší pozor. Věděla jsem, že bych měla počkat 30 dní s otěhotněním, ale bohužel jsem prostě těhotná. Druhé jsme chtěli, chci se nyní zeptat jaká jsou rizika pro miminko? Může být nemocné kvůli tomu očkování? Děkuji.

Ahoj, úplně chápu Tvoji obavu, nechala jsem se naočkovat proti encefalitidě a nevěděla jsem, že jsem těhotná a teď mám strach, jestli to může uškodit miminku :zed:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.06.19 19:29

A probírala jste to s lékaři? Co oni na to? Děkuji.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.06.19 19:36
@Anonymní píše:
A probírala jste to s lékaři? Co oni na to? Děkuji.

Budu to konzultovat s gynekologem ve středu.. Jinak když jsem byla na tom očkování, tak jsem několikrát lékaři říkala, že se snažíme a on tvrdil, že je to bezpečné.. V příbalovém letáku je samozřejmě pak napsáno, že očkovat jen pokud je to nezbytně nutné.. :(

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.06.19 19:50

JJ. Já se nechala očkovat, protože jsem si nechala zjistit protilátky na spalničky (pod vlivem současné epidemie) a prostě jsem je neměla. Tak jsem nejdříve těžko vakcínu sháněla, pak jsem se nechala oočkovat a chtěli jsme s miminkem počkat, ale dopadlo to takto. Taky budu řešit s lékaři příští týden. Zatím po mailu, pak i nějakým vyšetřením dle doporučení mé lékařky.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.06.19 19:54
@Anonymní píše:
JJ. Já se nechala očkovat, protože jsem si nechala zjistit protilátky na spalničky (pod vlivem současné epidemie) a prostě jsem je neměla. Tak jsem nejdříve těžko vakcínu sháněla, pak jsem se nechala oočkovat a chtěli jsme s miminkem počkat, ale dopadlo to takto. Taky budu řešit s lékaři příští týden. Zatím po mailu, pak i nějakým vyšetřením dle doporučení mé lékařky.

Tak si dáme vědět, co který dr řekl.. Oni sami asi i tak nemají moc informací, na těhotných nikdo nic netestuje.. Nicméně pokud Vás aspoň uklidní toto: https://www.vakciny.net/…i/pr_12.html#…

DeeDee.518
Kecalka 276 příspěvků 02.06.19 22:19

Holky, ještě neplašte. Taky myslím, že takhle brzo dojde k potratu, pokud by byl zárodek nějak poškozený. A co se týče příbalových letáků, tak v nich je skoro u všech věcí napsáno, že se to nedoporučuje, když tohle a tamto. Není to tak protože by se prokázalo, že to skutečně může ublížit, ale protože se neprokázalo, že nemůže. To je velký rozdíl. Firmy se tím chrání proti žalobám. To je ten hlavní důvod. Je samozřejmě lepší, když těhotné neberou léky atd., ale když už musí, tak to ve většině případů nezanechá na dítěti vůbec žádné následky :) Nestresujte se, tím možná ublížíte daleko víc ;)

Kajka9
Závislačka 4465 příspěvků 02.06.19 23:30
@Anonymní píše:

Tak já si myslím že by neměl být problém protže nežádoucí účinky jsou většinou maximálně do 14 dní

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama