Otěhotnění 8 dní před ovulací

Anonymní
3.2.20 08:48

Otěhotnění 8 dní před ovulací

Ahoj všichni, tak jsem těhotná. Těhotenství není plánované, ale chtěné, už jsme se s tím srovnali a plány předělali :lol: jen mě vrtá v hlavě jedna věc, stala se nám nehoda, mělo to být 8 dní do ovulace, tak jsem to brala jako že snad ok. Tu jsem si pak hlídala a i podle ultrazvuku stáří odpovídá té ovulací. Tak teď nad tím pořád přemýšlím a zda se mi těch 8 dní dost :nevim: co myslíte je to možné? :think: prosím anonym zatím to nikdo neví

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

5914
3.2.20 08:49

Myslím, že ovulace musela být dřív než 8 dní po styku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.2.20 08:55

Nj tak to má chlap dlouho žijící plavce. Ovulace třeba o 2 dny dřív a je to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5183
3.2.20 09:05

A jakým způsobem máte zjištěnou ovulaci? Protože pokud je to pouze podle nějakého matematického výpočtu (dělají to například aplikace v mobilu), tak to vůbec nemusí být pravda, protože to jsou jenom průměrné odhady. Já třeba měla 2 roky problém s početím a to proto že mám brzkou ovulaci a než jsme se v měsíci dostali s manželem k sexu, tak už bylo pozdě. A vím to protože v měsíci, kdy jsem otěhotněla, byl sex jenom jednou a to den po skončení menstruace. Díky tomuto zjištění nám potom druhé těhotenství vyšlo výrazně rychleji, zhruba 5 měsíců od rozhodnutí že do toho půjdeme znovu. Jinak já zkoušela způsobů měření ovulace víc, ale například ovulační testy nikdy nic neukázaly (aby jo, když návod doporučoval testovat až v době kdy u mě bylo už po všem), a měření bazální teploty vyžaduje od ženy příliš disciplíny a pravidelný aspoň 5 hodinový spánek, s čímž jsem měla taky problém. Nejvíc u mě funguje sledování plodného hlenu kde je období ovulace jasně znát, ale na to jsem přišla taky až po prvním těhotenství.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12494
3.2.20 09:14

Osm dní opravdu nee. Buď jsi měla ovulaci minimálně o tři dny dříve nebo je v tom ještě něco jiného ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10248
3.2.20 09:16

8dni se mi taky nezdá. Jak sis tu ovulaci hlídala?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
3.2.20 09:45

Aplikaci mám v mobilu, ale vím, že u mě to nesedí, mám dlouhé cykly kolem 40 dnů. Ovulací jsem hlídala dle hlenu, většinou to poznám i podle změn nálad a nadýmání, takže ovu teszy již nepoužívám. Asi jsem se musela smeknout, ale jsem si tím tak na 90% jistá. Dnešní návštěva lékařky na den odpovídá :nevim: což tedy chápu, že i ona se o ty dva tři dny klidně splete :think: nic na situaci to nemění, jen jsem z toho trochu v šoku :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
263
3.2.20 13:05

Spermie dokáže přežít až týden ve vhodném prostředí a na vajíčko si počkat… :) A já jsem toho živým důkazem, u nás těhotenství plánované a neřešila jsem ovulaci nic.. :D A spermie si jednoduše počkala na vajíčko, protože dr. mi nemohla určit týden těhotenství ve kterém jsem a určila mi to přesněji až při 3 návštěvě :)) A říkala, že spermie si na vajíčko jednoduše počkala… Ono se to nezdá, ale pozor na ty malé potvůrky.. :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5914
3.2.20 13:11

@Satiaa a říkala ti doktorka, jak dlouho tam ta spermie čekala? A jak víš, že čekala, když si nesledovala ovulaci??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
263
3.2.20 13:58

@karkarka
No řekla mi to přibližně a u mě čekala 4-5 dní =) A ovulaci jsem sice nesledovala testama, ale poznala jsem ji na sobě, podle hlenu a celkového pocitu, těžko se to popisuje, ale kdy to bylo už si nevzpomenu.. =)) spali jsme spolu totiž spolu celkem často.. :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5914
3.2.20 13:59

@Satiaa ano, 4-5dni je max, co spermie přežijí. 8 dní je nesmysl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12494
3.2.20 14:48

@Satiaa takže vlastně nevíš, kdy ovulace byla. Týden opravdu nepočkají. Pět dní a to už je skoro zázrak při extrakvalitních spermiích a super příznivém prostředí. Osm dní je nesmysl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
263
3.2.20 15:56

@karkarka
Já jsem ani nepsala, že přežily 8 dní… :nevim: Taky podle mě byla ovulace dříve než 8dní před ovulací :) A z vlastní zkušenosti a několika zdrojů (včetně mé dr.) Vím, že spermie jsou schopny v dobrých podmínkách přežít až 7dní, ale musí k tomu mít dobré podmínky ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12494
3.2.20 16:24

@Satiaa pokud ti někdo tvrdí, že spermie přežili sedm dní, tak bych spíš než na zázrak spoléhala na to, že hrdým tatínkem není ten, kdo si to myslí… ;) A ani lékařka ti do očí neřekne, že si v tom máš udělat pořádek…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9879
3.2.20 16:31

Tak pokud to nevíš š jistotou tak ses mohla klidně o 2-3 dny s ovu seknout.. Já třeba mívám bolesti 5 dní před ovu nebo spíše pár dní před a tak dne po…ja četla ze až 5 dní spermie vydrží ale často se to nestává

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama