Otěhotnení a Norethisteron

22.5.07 12:04

Otehotneni a Norethisteron

Ahoj holky, nemate prosim nekdo zkusenosti s branim Norethisteronu pri snazeni o otehotneni? Chtela bych otehotnet, ale mam velice nepravidelnou menstruaci, posledni dva cykly jsem dostala az po vice nez 40 dnech. Zasla jsem proto k me gynekolozce, ktera mi predepsala uzivani hormonu Norethisteron. Od doktorky jsem se dozvedela, ze se muzeme dal snazit o otehotneni, ale v pribalovem letaku jsem se docetla, ze se v tehotenstvi tento lek brat nema… Jeste by me zajimalo, zda jsou tyto hormony pro otehotneni vubec vhodne? Diky za vase zkusenosti :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2238
22.5.07 15:05

Při braní Norethisteronu bys především vůbec otěhotnět neměla 8O Mě na to Dr. důrazně upozorňovala, když mi ho dávala na oddálení MS kvůli delší dovolené :? Pro jistotu to zkonzultuj ještě s někým, třeba na www.porodnice.cz

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9217
22.5.07 15:46

Ahoj KAtinka, ja som brala Norethisteron, pretože som veľmi dlho špinila a lekárka mi povedala, že sa počas jeho užívania máme chrániť, aby som neotehotnela.
Na úpravu cyklu je dobrý Duphaston alebo Utrogestan, či ako sa volá. A keďže sa snažíme, ten duphaston som dostala na lepšie udržanie tehu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
449
22.5.07 16:17

Já jsem brala norethisteron či jak se to volá když jsem ani půl roku po kyretáži nedostala ms. Dr.mi ho dal na úpravu cyklu. Měla jsem ho jen na 3 měsíce brala ho 2, poté co se mi ms vrátila jsem ho sama vy:,–(ila.Otěhotněla jsem 2 měsíce po :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.5.07 16:40

Diky, prijde mi to podezrely… A to jsem ji to nekolikrat zduraznovala, ze se snazime. Budu ji muset znovu navstivit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
860
22.5.07 16:40

No ja nevim, vsude na netu jsem cetla, jake je Norethisteron svinstvo a ma se brat jen v nejnutnejsich pripadech. Ja ho brala ze stejneho duvodu jako pise Zulok. Nekdo ho dokonce pouziva misto antikoncepce (ma antikoncepcni ucinky, ale ne 100%) , jelikoz na doplatek stoji jen 9 korun.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9217
22.5.07 17:00

No, mne lekárka povedala, že si máme dávať pre istotu pri ňom pozor, že zadariť sa môže, takže ako antikoncepcia nie je nič extra, no na otehotnenie taktiež nie. :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
551
22.5.07 17:00

Ano, Norethisteron a těhu není dobrá kombinace. Buď bych přerušila snažení, nebo bych se na něj vybodla.

Před 3 roky jsme měli jet na dovču a vycházelo mi to přesně na mendění, MS jsem nedostávala přesně, takže se to za dobu od objednání dovčy úspěšně přesunula. Tak jsem se odhodlala a zašla jsem si pro Norethisteron na oddálení MS, říkala jsem si, že to jednou přežiju, mimčo neplánujeme… no, vrátili jsme se z dovolené a já čekala na posunutou MS a ono nic, za pár dní jsem našla // na těhutestu. Byli jsme z toho hrozně vyplašení, ani ne tak z toho, že jsme těhu neplánovaně, spíš z toho braní Norethisteronu. Byli jsme na genetice a bylo nám řečeno, že při takhle raném těhu je to buď a nebo a když se mimi udrží, hrozí chlapečkům asi 0,5% možnost rozštěpu močové trubice, u holčiček bylo riziko naprosto zanedbatelné. Snad si to pamatuju dobře.

Takže Norethisteron rozhodně případnému miminku neprospěje. Nám se naštěstí narodil zdravý klučina, ale doktorce bych už po takovém kiksu nevěřila.

Věrka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
23.5.07 22:28

Ahoj já ho brala 4měsíce jelikož se snažím již přes rok otěhotnět kvůli špinění a nepravidelné ms.Nepomohl my vůbec a teď už 3měsíc beru proveru a doufám,že se na mě konečně štěstí usměje.Měla jsem hlavně bolesti hlavy a špinění my vynechalo,ale ms dostávám až po proveře.Hodně štěstí a drž se.poupě

• Nahlásit
  • Citovat
30.7.07 18:34

Ahoj, já ho dnes dostala také - krvácím od 16.7. - dnes zjištěna cysta na pravém vaječníku. Mám ho brát 15 dní - pak kontrola a pak teprve snažení. Dr mi řekla, že si máme po dobu užívání dávat pozor.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
vlkca
9.2.10 14:54

provera a Norethisteron

provera je to nejhorsi svinstvo, co muzes brát. :evil: :evil:

• Nahlásit
  • Citovat
youple
3.8.10 14:04

norethisteron

A nevíte někdo, jak je to s norethisteronem a epilepsií? Teda, jestli se může kombinovat s antiepileptiky?

• Nahlásit
  • Citovat
1
21.6.15 19:08

Spěchá

Ahoj. V srpnu máme frčet na dovču a zrovna mi vychází menzes. Chtěla bych si oddálit už cyklus před tím, páč když jsem měla posledně norethisteron na dovolený, tak jsem byla celkem na pěst a bez chuti :zed:. Takže to stálo za to. Snažíme se o mimi, tak mě zajímá jestli těma práškama rozhodím i ovulaci?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
46721
21.6.15 19:14

@smudls no je to docela driák a otěhotnět při něm se nesmí. To bud nic nebrat a třeba ms už nepřijde nebo bych raději nasadila spolehlivou ha na 3 cykly.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5827
22.6.15 00:12
@smudls píše:
Ahoj. V srpnu máme frčet na dovču a zrovna mi vychází menzes. Chtěla bych si oddálit už cyklus před tím, páč když jsem měla posledně norethisteron na dovolený, tak jsem byla celkem na pěst a bez chuti :zed:. Takže to stálo za to. Snažíme se o mimi, tak mě zajímá jestli těma práškama rozhodím i ovulaci?

No tím, že si odsuneš menstruaci, rozhodíš i ovulaci. Ale je dobrý nápad posunout si už menstruaci měsíc před. A když otěhotníš nic hrozného se nestane. Já brala noretisteron a dokonce jsem už těhotná byla, jen jsem o tom nevěděla a nestalo se vůbec nic, dítko je zdravé jako rybička ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama