Otěhotnění a ultrazvuk

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
22.5.22 19:37

Otěhotnění a ultrazvuk

Dobrý den,
chci Vás poprosit o radu, když jsem byla u doktorky podle ultrazvuku 6+1 (vypočteno podle ultrazvuku, ne podle MS), k otěhotnění (ovulaci?) tedy došlo cca před čtyřmi týdny? Jak je v této fázi ultrazvuk přesný? Poznal by cca týdenní rozdíl? Ať počítám jak chci, nemůžu se dopocitat.
Děkuji za Vaše názory :)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
22.5.22 19:53

Pozná jestli je o týden rozdíl my to tak měli ale cca 10 tydnu. Pak se všechno počítá podle prvního screeningu kdy se vypočítává termín. Můj byl rozdíl 8 dní (termín podle MS &TP) a plod byl o tejden mldsi

• Citovat
  • Nahlásit
2083
22.5.22 20:02

Pozna, ale datum oplození a sexu nemusí byt stejne. Sex mohl klidne probehnout az pet dni pred.
Jestli ti jde o sex se dvema partnery, to nevypocitas a nikdo ti to bohužel nebude schopen říct do testu DNA.
Jestli resis ze ktereho sexu jsi otehotnela, pustila bych to z hlavy, je to zbytecne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13395
22.5.22 20:03

Jj to by vychazelo na ty 4 tydny…poznat by se to dat melo, ja mela taky o tyden mladsi nez podle ms, vychazelo mi to tak a utz to potvrdil. A ty mas pocit, ze vis, kdy jsi ovulovala, nebo resis sex vedouci k oplodneni? Protoze od toho po samotnou ovulaci mohlo byt taky nekolik dni, za priznivych podminek pry i 5-7.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.5.22 20:16

No mě to právě na to 6+1 cca sedí, že sex +- pár dní kolem toho byl. Na dalším ultrazvuku jsem byla během chvíle o týden více a posunula mi TP o tyden dopředu a to už mi nesedí vůbec.. tak mě zajímá, zda je přesnější ten první ultrazvuk, nebo ten velký (stejná dr). Říkám si, že v těch prvních týdnech to musí vypadat všechno stejně a 6+1 nebo 7+1 musí být rozdíl, ne?

• Citovat
  • Nahlásit
2352
22.5.22 20:18

Počkej si do prvního screeningu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8430
22.5.22 20:19

Počítáš správně, podle uz došlo k oplodnění cca před čtyřmi týdny. Nemusí to být na den přesně, stačí o kousíček naměřit víc či míň a už to udělá nějaký ten den jinak. Ale týden, to by poznat šlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.5.22 20:26

@Capelucia já mám právě první screening teď za sebou a nesedí mi to.. bojím se tak, že se mimcu nebude chtít a budou mě tlačit do vyvolání..
Takže má otázka zní, jestli je videt týdenní rozdíl v tak brzké fázi a trvat si pak na tom, že je mimi mladší, než vyšlo na tom prvním screeningu.
Nebo věřit screeningu a pak nevím, jak dlouho by ty spermie musely vydržet 😅

• Citovat
  • Nahlásit
5487
22.5.22 20:43
@Anonymní píše:
@Capelucia já mám právě první screening teď za sebou a nesedí mi to.. bojím se tak, že se mimcu nebude chtít a budou mě tlačit do vyvolání..
Takže má otázka zní, jestli je videt týdenní rozdíl v tak brzké fázi a trvat si pak na tom, že je mimi mladší, než vyšlo na tom prvním screeningu.
Nebo věřit screeningu a pak nevím, jak dlouho by ty spermie musely vydržet 😅

První screening za sebou nemáš, ten se dělá až v cca 13tt.

Mladší, starší, to v tomto týdnu vůbec neřeš. On taky případný týden nikdo nebude řešit, do 42tt nepřenášíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2352
22.5.22 20:43

Tak screening by měl být přesnější, ale stejně závisí od zkušenosti lékaře, jestli má dostatečné školení - ne všichni to mají, co tohle dělají. Já mám taky termín posunutý skoro o týden dopředu, ale u mě to sedí a ovulaci taky vím, že mám hodně brzy :nevim:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.5.22 20:52

@SlečnaDahlia první screening za sebou mám, jak říkám, mimco na něm vyšlo najednou o týden starší, byla jsem objednaná na 12tt a odcházela jsem 13+1.. tak snad to do toho 42tt stihneme 😁

@Capelucia doktorka je to dobrá, jezdí k ní na velké ultrazvuky i z okolí. Takže ve tvém případě nesedely dřívější ultrazvuky a na screeningu se to srovnalo?
Asi to moc řeším co? Ale všichni, co znám a měli vyvolávaný porod, mě tím straší, tak už teď mám stažený žaludek, jen na to pomyslím.

• Citovat
  • Nahlásit
2352
22.5.22 21:07

A víš, že ani nevím? :think: Na prvních utz jsem to vůbec neřešila, ty klidně nemusí být přesné. A vyvolávaný porod jsem měla, skončil císařem, takže teoreticky horší to být nemohlo, ale žádná hrůza to nebyla. I když to byli 2 dny a podle ktg kontrakce jak blázen, mě to skoro nebolelo a pak jednoduše miminko kvůli ozvám vybrali. Hojení taky hodně rychlé, známé s velikým šitím se kolikrát hojili mnohem déle a o jiných problémech ani nemluvím. Já tak nějak porod vůbec nemám spojený s bolestí a vzpomínám na něj ráda :oops:. Možná to 1 vstávaní bylo horší, ale to jsem stejně byla na lécích. Mimčo bylo se mnou s manželem od začátku celý čas (jenom v noci jsem ho dala na pár hodín k sestrám - chtěla jsem se vyspat) - aspoň se on všechno pořádně naučil a pak byl super tatínek :D. Vše má výhody a nevýhody. Nestresuj dopředu :mavam:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.5.22 21:17

@Capelucia Tak to je skvělé, že máš na porod jen pěkné vzpomínky a šlo to nakonec dobře :) Ja mam nějakou panickou hrůzu z porodu už od puberty, nevím proč, ale první myšlenka, kterou jsem po zjištění tehu měla, byla „ale já rodit prostě nebudu“ 😅 Takže možná proto to tak řeším a stresuju se a říkám si, že by si doktor v začátku týden ve stáří splést nemohl.. no asi se do toho vyvolávání tlačit nenecham, pokud k tomu dojde. Nějak se smiruju s normálním porodem, říkám si, že to tu „chvilku“ vydržím a pak bude líp a líp. Já vím, jsou to růžové představy prvorodicky 😅 ale stát se může cokoliv a stejně to nijak neovlivnime no.

• Citovat
  • Nahlásit
2743
22.5.22 22:44

Myslím, že se zbytečně stresuješ dopředu.. termín mezi prvními utz a screeningem se mi taky lišil.. od screeningu ( podle kterého se určuje TP) už to +- den sedělo.
Termín porodu je pouze orientační.. proto tam jsou ty 2 týdny před a po.. kdy pokud není nějaký problém, tak se nevyvolává.

Nicméně pokud se strachuješ, jen kvůli vyvolání, že by bylo mimi o týden mladší a měla si po termínu, tak je to opravdu zbytečné :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34
23.5.22 08:19

Taky mi posunuli termín dopředu, tak mám stejné pocity..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat