Otěhotnění bezprostředně po porodu

4
24.2.21 10:55

Otěhotnění bezprostředně po porodu

Čeká nás v následujících týdnech porod a v té souvislosti bych měla otázku, co bychom měli dělat pro to, aby se nám podařilo znovu otěhotnět co nejdříve po porodu? Našla jsem, že můžou pomoct preparáty s DHA a EPA, případně divoký yam. Máte zkušenost i s něčím dalším? Ovulace, respektive měření bazální teploty dle STM funguje po porodu stejně? Jak dlouho po porodu může být test falešně pozitivní po prvním těhotenství? Předem děkuji za reakce a zkušenosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7872
24.2.21 10:57

Záleží kdy ti po sestinedeli naskočí cyklus, jestli budeš kojit atd. Může to být hned, ale klidně taky až za pár měsíců.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2447
24.2.21 11:02

Tak hlavně bych asi nekojila… :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
262
24.2.21 11:05

Test falešně pozitivní podle mě nebude, vše, co by mohlo HCG produkovat, bude po porodu pryč. Jinak jak psáno výše, buď nekojit nebo mít dlouhou noční kojící pauzu, aby se rychle obnovil cyklus. Tak držím palce, takové přání jsem ještě neslyšela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
24.2.21 11:05

Děkuju, kojit určitě nebudu, jsem domluvená s laktační poradkyní na přirozeném zastavení laktace hned po porodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1911
24.2.21 11:14

A můžu se jen ze zvědavosti zeptat, proč na to tak spěcháte?

Edit - něco mi nedošlo, omlouvam se :kytka:

Příspěvek upraven 24.02.21 v 13:23

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1143
24.2.21 11:16

Přirozené zastavení laktace je prosimte co… krom toho nekojeni asi nic udělat nemůžeš, musíš prostě počkat, až ti naskočí cyklus. Samozřejmě po sestinedeli můžete hned najet na sex bez ochrany, třeba vychytate hned první ovulaci. Jsou lidi, o otehotni hned po sestinedeli a jsou lidi, co nemají žádný cyklus ani rok po porodu, to neovlivníš. Můžu se zeptat, co vás k tomuto rozhodnutí vede?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
24.2.21 11:19

Už se cítíme na děti připravení, nějak se nám ale zatím nedařilo. Tohle maličké má vývojovou vadu neslučitelnou se životem, takže bychom chtěli zkusit co nejdřív, jestli nám do třetice nebude přát štěstí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
24.2.21 11:21
@Midaku píše:
Přirozené zastavení laktace je prosimte co…

Odsávání jen přetlaku mléka, zlehka, aby se laktace nepodporovala, ale nevznikly záněty. Pokud to půjde, chtěla bych se vyhnout hormonům.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1044
24.2.21 11:21
@Kokora píše:
Už se cítíme na děti připravení, nějak se nám ale zatím nedařilo. Tohle maličké má vývojovou vadu neslučitelnou se životem, takže bychom chtěli zkusit co nejdřív, jestli nám do třetice nebude přát štěstí.

to me mrzi :( ale i tak by bylo fajn pockat aspon 3-4 mesice… at ma telo cas se vzpamatovat a nabrat silu na dalsi tehotenstvi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
629
24.2.21 11:23

Aha, tak to me mrzi. Preji, at se co nejdriv zadari! :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26026
24.2.21 11:23
@Kokora píše:

Možná právě proto.by jsi měla. dat tělu chvíli pauzu a nehnat ho hned do dalšího. Chápu, je to těžké, ale dej tomu chvíli čas

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1044
24.2.21 11:26

@Kokora hned po porodu bych zacla pit salvejovy caj na litry… dost to pomaha tu laktaci stavet :) a taky mata, takze udelat si smes a pit, s cukrem/medem je to moc dobry a me ten salvejovy caj chutna i sam o sobe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1911
24.2.21 11:27

@Kokora a jéje, tak to mě mrzí :,( ať se zadari co nejdříve!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7872
24.2.21 11:28

To mě mrzí, ale dala bych tělu aspoň půl roku na zotavení. Přece jen těhotenství je docela nápor na tělo. I z hlediska vitamínů apod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat