Otěhotnění brzy po porodu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.08.18 22:22
Otehotneni brzy po porodu

Maminky prosím vy co máte dětičky hodně blízko věkově jak to zvladate? Věkový odstup cca 1 rok? zjistila jsem, ze jsem těhotná samozřejmě neplánovaně, uz jsem si měla jít pro antiko, ale stalo se…jsem tři měsíce po porodu..Doma mám ještě 7letou holčičku. na potrat jít nechci, vím, ze je to naše zodpovědnost, ze k tomu došlo…jen chci znát zkušenosti jak se to zvládá s dvěma mimci. Finančně bychom to snad nějak zvládli. děkuji za odpovědi.

Přečtěte si článek: Zkušenosti maminek - otěhotnění v šestinedělí

Reakce:

Slečna Ferka
Extra třída :D 10153 příspěvků 26.08.18 22:32

Kamarádka má takhle dvě děti rok od sebe. No je to fičák, hlavně těhotenství (nosit dítě + břicho) a ten první rok. Pak je výhoda, že cca od roka mladšího si zase vyhrají, a mají podobný rytmus dne atd. Ještě lepší to je, když jsou stejné pohlaví (to kamarádka nemá, starší je holka a je docela obtížná, mladší kluk).

Zásadní je si v hlavě zvyknout, že prostě někdy děti brečí - není možné obstarat je obě, třeba při kojení nebo přebalování… A zabezpečit byt, pokud je starší mobilní a akční, aby nebyla pohroma, když se věnuješ mladšímu.

Denina01
Kecalka 446 příspěvků 26.08.18 22:36

Já jsem otěhotněla neplánovaně ve 4 měsících dcerky. Bohužel miminko zamlklo, měli být od sebe rok a týden. Po revizi jsme počkali 3 měsíce a šli do druhého. Zadařilo se hned, čekáme za dva týdny druhou holčičku, budou tedy od sebe holky rok a 5 měsíců. Těhotenství je náročnější, ale dá se to. Nosím dcerku normálně jako vždycky, nijak se neomezuji. Ale tedy jsem ráda, když pomůžou babičky a na chvíli si lehnu. Jak to bude později se uvidí, ale určitě spoléhám dost na šátek pro mladší, abych se mohla věnovat starší dcerce :)

AlenaSu
Kecalka 410 příspěvků 26.08.18 22:38

Mám u holčiček rozdíl 14m. Vzhledem k tomu,že těhotenství nijak neprožívám,tak jsem i s břichem starší nosila v nositku. Chlap je dlouho v práci,tak mám holky vesměs na starosti já. Jako je to někdy drsné,hlavně když spustí řev obě najednou,ale ta interakce mezi nima je boží. Vážně se mají moc rády a já bych nemenila. Neboj se,zvladnes to. :srdce: pokud chceš,napiš zprávu. Pamatuji si,že mi hodně pomohlo o tom co bude mluvit :kytka:

alli_li
Závislačka 3310 příspěvků 13 inzerátů 26.08.18 22:40

V prvni rade gratuluji. :kytka:
Ja mam vekovy rozdil mezi detmi 15 mesicu a byla to pohoda :palec:
Miminko me ze zacatku nepotrebovalo - jen nakojit a prebalit - takze jsem se mohla venovat starsi dcerce. Dcerka brasku od zacatku milovala - brala ho jako dalsi zviratko do rodiny :mrgreen: meli jsme kocku, psa a pak mela brasku „Bi“…
Nikdy jsem u dcerky nepoznala zarlivost, protoze jak byla malinka tak to nevnimala - ale pravda, ze od brasky jsem ji nevyhanela, jen ji ucila aby byla opatrna.
A pak dalsi vyhoda, ze jak jeji braska rostl, tak ho tahla hodne dopredu, aby se ji vyrovnal.
Ted jim je 8 a 6.5 let a jsou nejlepsi kamosi na svete - maji k sobe opravdu blizko - jako dvojcata - a je krasne jak si pomahaji, brani si jedem druheho - ano dokazou se pohadat kvuli blbosti - ale ktere deti ne, ze :mrgreen:
Jedina nevyhoda - velke vydaje a rodicak jen jeden - obe deti v tu dobu byly na plinkach a sunaru… A pak taky, ze kdyz byly malinky tak se jako na potvoru budili pres noc jeden po druhem - jakmile jeden zabral, druhy se probudil a naopak, takze kolikrat jsem byla rano pak jako zobmik - ale dohanela jsem to a nimi pak pri polednim odpocinku po obede :mrgreen:

Anny0694
Povídálka 17 příspěvků 26.08.18 22:45

Já jsem teď v 9.mesici a doma mám 11ti měsíční mimco. Myslím, že když se přežije těhotenství s mimcem, kterému se člověk musí nonstop věnovat, nosit ho atd,tak už všechno. Uklidňuji se tím, že sice na mě potom budou dva,ale já alespoň budu mobilní :D což teď opravdu nejsem.

Annabela11
Závislačka 2556 příspěvků 27.08.18 07:09
@Anonymní píše:
Maminky prosím vy co máte dětičky hodně blízko věkově jak to zvladate? Věkový odstup cca 1 rok? zjistila jsem, ze jsem těhotná samozřejmě neplánovaně, uz jsem si měla jít pro antiko, ale stalo se…jsem tři měsíce po porodu..Doma mám ještě 7letou holčičku. na potrat jít nechci, vím, ze je to naše zodpovědnost, ze k tomu došlo…jen chci znát zkušenosti jak se to zvládá s dvěma mimci. Finančně bychom to snad nějak zvládli. děkuji za odpovědi.

Tak každá to má jinak jedna ti napíše že je to ok že se to zvládnout dá v pohodě druhá ti napíše že je to mazec že se z toho zblaznis..Tak za mě to mazec je pokud jsou děti ještě k tomu nespavci tak to bude paráda… 8o

Terezxx
Ukecaná baba ;) 1640 příspěvků 1 inzerát 27.08.18 08:29

Otěhotněla jsem také 3 měsíce po porodu. :kytka: První půl rok byl očistec. Starší šíleně žárlil. Pak půl rok klid a pak minimálně další rok šílený fičák a zápřah jak na nervy tak fyzičku. Nesedneš si, nezastavíš se, nevyspíš se…Až letos se to zlomilo. Klukům byly 3 a 2 roky a konečně můžu říct, že zvládám a užívám si to. Do té doby se kluci nenáviděli, nemohli se absolutně vystát. Teď se zbožňují a nemůžou bez sebe být, ale že to trvalo. :srdce: Jsou jako dvojčata, ocásci. Teď je ten věkový rozestup fajn, ale ty 2 předešlé roky byly pro mě opravdu náročné a často jsem měla pocit, že to nedám nebo se zhroutím. Ale to bylo celé povahou staršího syna…

Terezxx
Ukecaná baba ;) 1640 příspěvků 1 inzerát 27.08.18 08:36
@Annabela11 píše:
Tak každá to má jinak jedna ti napíše že je to ok že se to zvládnout dá v pohodě druhá ti napíše že je to mazec že se z toho zblaznis..Tak za mě to mazec je pokud jsou děti ještě k tomu nespavci tak to bude paráda… 8o

Náš případ, bohužel. :mavam: Staršímu, ročnímu, v době mého příchodu s miminkem, rostly stoličky. Takže spal blbě jak v noci, tak přes den. Mladší koliky :roll: Navíc nedokázali spát v jedné místnosti. Budili se, takže jsem nonstop uspávala 2 řvoucí mimina. Po 3 měsících jsem to vzdala a rozdělila je. Pak se tedy nebudili, ale zase jsem lítala z místnosti do místnosti. Přes den nebyla absolutně možnost se dospat. Vypadala jsem jak zombie :lol: Nechápu, jak jsem to zmákla.

She-ena
Nováček 3 příspěvky 28.08.18 00:07

Tak ja mam kluky rok a pul od sebe, tehotenstvi v pohode, tahala jsem malyho normalne i s brichem, a potom je nejhorsi ten spanek, ale clovek si zvykne na zombie stav :), doted mi staci 5 hodin spanku, jakmile spim vic, jsem silene unavena. Hlavne ze nechces jit na potrat, dulezity je, ze financne na dve maly deticky budete mit a to ostatni se vzdycky da uz zvladnout. Dokupovali jsme akorat dvojkocar a postylku, jinak veci maji hned po sobe, tqkze nemusim nic skladovat do sklepa nebo trisit atd, pleny teda dvoje, to je v CR asi draha zalezitost, to nevim, uz tam dyl neziju. Dcera ti uz taky trochu pomuze, jako ta moje.. Jediny co vidim vzdycky ne moc pozitivne, ze clovek si toho prvniho tak neuzije a uz je tu druhy, a neuzila jsem si takovy ten pocit jee ja mam miminko, budu ho prebalovat, oblecky tuto tamto, bo jsem mela doma jeste jedno, i kdyz uz batole. A nemam na ne tolik casu ani na jednoho poradne, coz me mrzi. A ani chvilka ticha doma, coz je sice na palici, ale nemenila bych ani za nic. Tak to asi z mych sladkych zkusenosti. Sousedka ma detí sest, vsechny rok od sebe, tak bud v klidu :mavam: Drz se a hodne stesti se vsim :kytka:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

Články z Expres.cz

Klusová ukázala sestru a málem svou knihu pokřtila mateřským mlékem

Zpěvačka Tamara Klusová (30) se prezentuje hlavně jako matka tří dětí a... číst dále >

Nemohou se ani hýbat! Krásná dvojčata (14) umírají na těžkou anorexii

Poslední dobou se objevuje čím dál více případů, které dokazují, jak daleko... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >