Otěhotnění hned po revizi

1468
3.6.13 11:06

Otěhotnění hned po revizi

Ahoj holky..máte některá osobní zkušenost s otěhotněním v šestinedělí po revezi dělohy? Já jsem teď četla zahraniční články a výzkumy a v západní Evropě, v Americe, atp. doporučují lékaři těhotenství hned první ovulaci po revizi z důvodu připravenosti těla na těhotenství. U nás je to ale spíše tabu. Máte některá osobní zkušenost? A pokud ano, nevíte jaká jsou rizika opakovaného potratu? Díky moc!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
885
3.6.13 11:15

Ahoj ja sem otehotnela dva tydny po revizi a sedm dni mam termin.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1468
3.6.13 11:17

@sabinka098 Děkuji za zprávu:). Mám strach do toho jít..ale touha je velká. Co ti na to řekl lékař?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
56301
3.6.13 11:20

No já jsem otěhotněla po první porevizní MS, při druhé ovulaci. Doma mi lítá 10 měsíční miminko, těhotenství i porod naprosto v pohodě. Ale nechávali jsme tomu volný průběh asi od 3. týdne po zákroku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
885
3.6.13 11:23

Doktorka kdyz me videla v jakym sem stavu po revizi tak mi rekla ze se muzu zacit snazit hned ja sem jenom brecela neslo to zastavit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2649
3.6.13 11:38

… potvrzuju, ze nekteri doktori to naopak doporucuji - ta moje taky… az pry budu chtit, a muzu hned (pravda je ze mi rekla ze i vzhledem k memu veku - 35let)… ja teda dva mesice pockala - a pak se nam to hned povedlo…mam 9ti mesicniho kluka :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Poison Ivy
3.6.13 11:42

Klidně zkus, pravděpodobněji tělo připravené nebude, sliznice bude nízká, klidně se snažte, pro psychiku to bude spíš dobré :).

• Citovat
  • Nahlásit
1468
3.6.13 11:50

Holky děkuji moc. Já jsem byla na kontrole 4. den po revizi a děloha už byla krásná malá jako dříve. Od toho dne piju i kontryhelový čaj, a beru femibion 800 mg. Mám strašnou chuť neposlechnout a jít do toho hned. Ovu by měla přijít cca za týden. Takže říkáte že mám???

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
56301
3.6.13 11:55

@Perouťáčci zkus a uvidíš, pokud tělo nebude připravené tak prostě neotěhotníš ;)
Jinak mě doktoři na tak brzké těhotenství neřekli vůbec nic a jednali se mnou naprosto normálně

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Poison Ivy
3.6.13 11:56

Ale nezapomeň na to, že bys také měla dodržet optimálně šestinedělí :nevim:. To je už na tvém zvážení.

Pokud bych byla vyloženě ve stejné situaci, počkala bych až po porevizní první MS.

• Citovat
  • Nahlásit
2180
3.6.13 12:09

Ahoj, ráda přispěji. Potratila jsem samovolně, poté otěhotněla ihned při další ovulaci. Bohužel se jednalo o afetální vejce, tudíž revize. Po první MS jsem otěhotněla, neboť jsem četla tu samou studii a myslím si, že tělo je natolik chytré od přírody, že ví, co si může dovolit. Podotýkám, že u mě nešlo o klasickou revizi, ale pouze „odsátí“ obsahu dělohy, plod byl malinký. Lékař mi strašně vynadal, že budou komplikace (vrostlá placenta…), ale řekla jsem mu, co si myslím, a pak i přešla k jinému. Těhotenství bylo0 v pořádku, jen jsem užívala pro jistotu Utrogestan do 12tt. A porod byl naprosto ukázkový, na prvorodičku 8 hodin se vším všudy, placenta vrostlá nebyla a všichni byli z porodu vykulení, jak je možné, že byl tak úžasný. Před těhu jsem soustavně brala Femibion 800 a kontryhel na podporu růstu sliznice.
Přeji mnoho štěstí a určitě se ozvi, jak jste dopadli :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1468
3.6.13 12:55

Holky děkuji moc za podporu. POčkám ještě do čtvrtka, to bych měla mít výsledky krve, paní doktorka mi je nabrala skoro na vše, tak uvidíme. Když budopu v pořádku tak to zkusíme, když to bude mít vyjít, výjde to, když ne, tak ne…Ten Ultrogestat mi musínapsat doktor, že? Můžu ho začít brát i když už budu těhotná?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2180
3.6.13 14:21

@Perouťáčci Utrogestan ti musí předepsat gynekolog právě na podporu těhotenství. Bere se od začátku těhu do začátku plné funkce placenty, tj. 12.tt. Držím pěsti! :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1468
3.6.13 14:24

Takže když „neplánovaně“ :oops: otěhotním a půjdu k ní, že jsem nedostala MS, že je možné, že budu těhotná, tak ho klidně můžu ještě začít brát? Já jsem právě četla, že se bere jen určité dny a že se začíná před otěhotněním.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2180
3.6.13 14:28

@Perouťáčci Tak to netuším, každopádně já to taky nedostala, šla k dr (samozřejmě už jsem věděla, že jsem těhotná a že bude zuřit), ale Utrogestan předepsal a brala jsem tedy od 5.tt až do konce 12.tt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat