Otěhotnění i přes nízkou bazální teplotu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.01.19 10:33
Otěhotnění i přes nízkou bazálni teplotu

Zdravim. Zajímá mě, zda má někdo zkušenost s otěhotněním při nízkých bazalnich teplotách. Teplota se stále pohybuje kolem 36,2 - 36,5. Proste mě zajímá, jestli je nutnost mít při ovulaci a po ní hodnoty minimálně nad 36,5 nebo si myslíte, ze toto muže být individuální. Zacla jsem tento měsíc také zkoušet Jonasovu metodu a ta vlastně s bazalni teplotou nesouvisí vůbec a jsou i případy, kdy ženy otehotnely přes menstruaci, při této metodě. Takže jen tak informativne.
PS: prosím nediagnostikujte, ale jen napište zkušenost nebo názor. Mám PCOS, takže vim jak jsem na tom. Proste mě to jen zajímá, zda má někdo takovou zkušenost. Dekuji moc. :kytka:

Reakce:
Pipet
Generální žvanilka 24202 příspěvků 22.01.19 10:36

Nejde až tak o naměřené hodnoty, ale o průběh křivky těch hodnot…

ugluk
Hvězda diskuse 44739 příspěvků 22.01.19 10:58

Tak tak, nejde o samotné hodnoty (někdo tvrdí, že BT musí být pes 37, jinak se nemůže jednat o těhotenství, což je samozřejmě blbost), on je dokáže zkreslit i jinej teloměr. Při zcela ploché, neovulační křivce dojde k otěhotnění ve zcela výjimečných případech, a to ještě většina z nich bude daná špatným měřením nebo vybitou baterií v teploměru… Asi tak vzácné jako „jsem těhotná a v životě jsem neměla pozitivní test z moči“, najdou se tací.
Jonášova metoda je na rozdíl od BT, která stojí na vědeckém základě, založená na tom, jak zrovna svítí měsíc či hvězdičky, ale bohužel i k Jonášově metodě k otěhotnění to vajíčko (čili ovulaci) potřebuješ, bez něj to holt nejde.
Takže shrnuto - ne, nepotřebuješ mít konkrétní výšku hodnot. Když si na Fertilitfriend dáš hledat grafy s filtrem těhotenství a nízké poovulační teploty, určitě jich tam najdeš dost. Ale netuším, kolik z nich bude vypadat jako „od začátku do konce BT 36,2-3 bez výkyvu a zvýšení a na konci pozitivní test“. Tipuju, že nebudou.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.01.19 14:23
@ugluk píše:
Tak tak, nejde o samotné hodnoty (někdo tvrdí, že BT musí být pes 37, jinak se nemůže jednat o těhotenství, což je samozřejmě blbost), on je dokáže zkreslit i jinej teloměr. Při zcela ploché, neovulační křivce dojde k otěhotnění ve zcela výjimečných případech, a to ještě většina z nich bude daná špatným měřením nebo vybitou baterií v teploměru… Asi tak vzácné jako „jsem těhotná a v životě jsem neměla pozitivní test z moči“, najdou se tací.
Jonášova metoda je na rozdíl od BT, která stojí na vědeckém základě, založená na tom, jak zrovna svítí měsíc či hvězdičky, ale bohužel i k Jonášově metodě k otěhotnění to vajíčko (čili ovulaci) potřebuješ, bez něj to holt nejde.
Takže shrnuto - ne, nepotřebuješ mít konkrétní výšku hodnot. Když si na Fertilitfriend dáš hledat grafy s filtrem těhotenství a nízké poovulační teploty, určitě jich tam najdeš dost. Ale netuším, kolik z nich bude vypadat jako „od začátku do konce BT 36,2-3 bez výkyvu a zvýšení a na konci pozitivní test“. Tipuju, že nebudou.

Moje grafy jsou spis jak na houpačce. Rovnou křivku nemám vůbec, ale s teplotami jak jsem psala - 36,3 - 36,5. Vyjmecne to skočilo víš za poslední dva měsíce. Fertility friend používám, ale nevěděla jsem, ze se v něm dá takto vyhledávat. Dekuji za info

ugluk
Hvězda diskuse 44739 příspěvků 22.01.19 14:28

To je pořád plochá křivka, pokud to permanenntě lítá jenom během těch dvou desetin, ale pro PCO dost typické. Já už na FF hodně dlouho nebyla, ale šlo to. Tuším jsou tam galleries a pak search, kde si člověk naklikal požadavky a vyjelo mu to příslušné grafy. Teď mě to tam bez přihlášení nepustí a heslo už za ty roky neznám :)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Mějte plně pod kontrolou, jaká videa sleduje vaše dítě na YouTube

YouTube sledují děti již od předškolního věku a snadno se mohou dostat k... číst dále >

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Mottlová sdílela sexy fotky z daňového ráje a prozradila, co neměla

Nejen sportovkyně a modelky tapetují sociální sítě fotkami v bikinách!... číst dále >

Exkluzivně: Pozdravte nový pár Anetu Vignerovou a Petra Kolečka

Tak a konec mlžení! Bývalá miss z roku 2009 a modelka Aneta Vignerová se z... číst dále >

Články z Ona Dnes

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >