Otěhotnění i přes sterilizaci?

Anonymní
6.1.20 22:11

Otěhotnění i přes sterilizaci?

Ahoj, chci se zeptat, jestli je tu někdo, případně někoho takového znáte, kdo otěhotněl i přes sterilizaci. Při posledním císaři jsem si nechala odstranit vejcovody. Ale teď mám už přes dva týdny zpoždění s ms a manžel mě plaší, že mám jít pro test. Vím, že nějaký úplně minimální riziko otěhotnění je, resp. uvadi se nějaký procento ( u klasickýho podvázání, u odstranění už to bude tak promile si myslím)… ale zajímá mě, jestli je někdo, komu se to skutečně stalo… Prosím a anonym, nerada bych někoho ze známých plašila:D

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
24961
6.1.20 22:15

A jak by se ty spermie k tomu vajíčku dostaly, když chybí vejcovody? A jak by se vajíčko dostalo do dělohy? Zdá se mi to nereálné, spíš máš hormonální poruchu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.1.20 22:20
@pe-terka píše:
A jak by se ty spermie k tomu vajíčku dostaly, když chybí vejcovody? A jak by se vajíčko dostalo do dělohy? Zdá se mi to nereálné, spíš máš hormonální poruchu…

No jasně, spíš jestli se může stát, že by ten zákrok neudělali dobře. Je mi jasny, že je téměř nulová šance, že by se to stalo… Ale zajímá mě, jestli je někdo, komu se to stalo, když nějaký to procento se uvádí…

• Citovat
  • Nahlásit
24961
6.1.20 22:22
@Anonymní píše:
No jasně, spíš jestli se může stát, že by ten zákrok neudělali dobře. Je mi jasny, že je téměř nulová šance, že by se to stalo… Ale zajímá mě, jestli je někdo, komu se to stalo, když nějaký to procento se uvádí…

nikoho takového neznám..Dřív se myslím volily jiné postupy a vejcovod se jen zaškrcoval…To se někdy stalo, že ta smyčka časem povolila…Když je odstraněn, není podle mě cesty, jak by znovu narostl…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9636
6.1.20 23:45

Otázka je, zda odstranění vejcovodů nepřivodí dríve přechod nebo jestli není tendence k hormonálním výkyvům.
Já měla zato, že se vejcovod jen přestřihne (tak se vyjádřil můj gynekolog, když se mně ptal, zda jsem se nechala sterilizovat po císaři a já nevěděla, jak to dělají, tak mi řekl, že je přestřihnou). Ale už je to hodně let, tak taky nevím, jaký je aktuální postup. Mně se nikdo nezeptal, zda to chci, tak ani nevím, zda mi to náhodou neudělali sami od sebe, abych se už nemnožila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1433
7.1.20 00:00

@LaPaloma Nemel by delat hormonalni zmeny ani prechod, vajecniky ti zustanou, proto je nechavaji. Zvazuju ten zakrok casem, protoze snizuje riziko rakoviny vajecniku. Proc netusim. Spis bych to u zakladatleky tipovala na cystu na vajecniku…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9420
7.1.20 06:24

Při odstranění vejcovodů je šance nulová.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.6.20 22:28

Chtela bych se zeptat ohledne sterilizace.
Je mi pres 40 a deti uz mam. Ale moje dcera ma nejake potize a je urcite riziko, ze v budoucnu treba nebude moct mit deti (doufam, ze to tak nebude). At uz kvuli neschopnosti donosit, nebo spatnym vajickum.
Ja bych se chtela nechat sterilizovat, ale co kdybych v budoucnu chtela dceri s ditetem pomoct? Dat vlastni vajicka nebo dite pripadne odnosit.
Sly byste v takovem pripade do sterilizace? A jake?

• Citovat
  • Nahlásit
62823
15.6.20 22:34
@Anonymní píše:
Je mi pres 40 a deti uz mam. Ale moje dcera ma nejake potize a je urcite riziko, ze v budoucnu treba nebude moct mit deti (doufam, ze to tak nebude). At uz kvuli neschopnosti donosit, nebo spatnym vajickum.
Ja bych se chtela nechat sterilizovat, ale co kdybych v budoucnu chtela dceri s ditetem pomoct? Dat vlastni vajicka nebo dite pripadne odnosit.
Šla bych do sterilizace a v tvém věku byhc neuvažovala o donoseni dítěte dceři.. Jako dárce vajíček jsi navíc nevhodná.. :think: mmchdm, přeruší ti vejcovody, vajca budou dál, otěhotnět můžeš přes ivf
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4511
15.6.20 22:41
@LaPaloma píše:
Otázka je, zda odstranění vejcovodů nepřivodí dríve přechod nebo jestli není tendence k hormonálním výkyvům.
Já měla zato, že se vejcovod jen přestřihne (tak se vyjádřil můj gynekolog, když se mně ptal, zda jsem se nechala sterilizovat po císaři a já nevěděla, jak to dělají, tak mi řekl, že je přestřihnou). Ale už je to hodně let, tak taky nevím, jaký je aktuální postup. Mně se nikdo nezeptal, zda to chci, tak ani nevím, zda mi to náhodou neudělali sami od sebe, abych se už nemnožila.

sice je téma už starší ale když to tu vidím :lol: já jsem si nechala vejcovody vzít a přechod se nedostavil a ani žádný jiný potíže. všechno funguje jako předtím. dostala jsem na výběr jestli vejcovody přestřihnout nebo vzít úplně, vzhledem k rakovině vejcovodu v rodině mi bylo doporučeno že si je mám nechat rovnou vzít :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4511
15.6.20 22:44
@Anonymní píše:

do sterilizace bych šla a co se týká dcery tak nevím kolik jí je ale upřímně bych dítě od mámy nechtěla kvůli věku, přece jen se s věkem rizika vrozených vad a komplikací v těhotenství nebo při porodu zvyšují

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3013
15.6.20 22:51

Řekl bych, že jestli jsi v tom, tak je tvůj manžel David Copperfield.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24961
15.6.20 22:55
@Anonymní píše:

sterilizace (přerušení vejcovodů) ti nebrání případně donosit dceři dítě. K tomu potřebuješ dělohu, průchodné vejcovody nikoli. Stejně bys byla oplodněna uměle „cizím“ embriem, nepředpokládám, že bys chtěla být i dárkyní vajíček…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19627
15.6.20 23:07

Sterilizaci klidně můžeš podstoupit, případnému odnošení dítěte to nebrání. Nicméně nepočítej s tím, že by jsi mohla dceři dát svá vajíčka. Jednak jsi věkově dávno za limitem a hlavně, darování vajíček musí být od anonymní dárkyně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.6.20 00:25

Dekuji. To jsem nevedela, ze matka dceri vajicka dat nemuze.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat