Otěhotnění, ohledy na zaměstnání

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.02.19 14:31
Otěhotnění, ohledy na zame

Dobrý den,
před rokem jsem nastoupila do nové práce. Při pohovoru padlo téma mateřství, zda neplánuji abych jim hned neutekla. Samozřejmě jsem řekla, že zatím ne. Opravdu jsem v té době neměla pomyšlení, v té době jsme se stěhovali do našeho rozestavěného domečku atd.. Jenže mi teď bylo 26 let a začala jsem hrozně miminko chtít, přítel také. Řekli jsme si, že se tedy začneme snažit. Jenže já mám obavy, co na to řeknou v práci. Zase se mi nechce čekat dva roky.. brali byste ohledy na zaměstnání nebo poslechly své tělo?
 Děkuji

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Pajka89
Ukecaná baba ;) 2120 příspěvků 04.02.19 14:34

Brat ohledy na to, co tomu reknou v práci? Ani omylem :roll: Ver, ze kdyby neco, proupousteni, konec firmy, nedostatek penez na výplaty apod, tak na tebe taky ohledy nikdo brat nebude..

flybe
Zasloužilá kecalka 625 příspěvků 04.02.19 14:35

Pokud nepotrebuješ 2roky do praxe at se máš kam vrátiť tak jdi do toho. Nikdo nebude na tebe dávať ohledy.

K.D.P.
Kecalka 418 příspěvků 04.02.19 14:36

Sla bych do toho ;) .. ja nastupovala do nove prace loni v lete s tim, ze uz jsem po miminku touzila. Bohuzel pritel jeste ne. A dopadlo to tak, ze se snazime ted druhy cyklus :)
A ty uz tam nejakou chvili jsi, takze bych se toho nebala. Taky neni nikde psano, ze se povede hned. Tim nechci strasit samozrejme ;)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.02.19 14:38

@K.D.P. No právě, to si taky říkám, že se nemusí zadařit hned. Plus ještě třeba do nějakého 7 měsíce budu moc pracovat. Takže bych tu ještě nějaký ten pátek byla.

Payus
Kecalka 432 příspěvků 04.02.19 14:38

Vubec bych si s tim nelamala hlavu… Jsi mlada musi s tou moznosti pocitat ..pokud chces dite jdi do toho, asi je ten spravny cas :kytka:

ugluk
Hvězda diskuse 44653 příspěvků 04.02.19 14:40

Kdybys tam byla dva měsíce, asi bych to viděla jinak, ale po roce, pokud nemáš primárně v plánu hned s pozitivním testem sebou plácnout na PN… může vám to nějakou dobu trvat a dost možná budeš mít min. půlrok od oznámení těhotenství na nalezení a zaškolení nového člověka. Mimochodem, při pohovoru se tě na plánování mateřství nemají co ptát, takže pokud už tě donutili se k tomu vyjádřit, neměli by se co divit, že bys třeba i lhala, on jim tam těžko někdo řekne, že by nejradši otěhotněl hned, že. Ke svým zaměstnavatelům jsem se vždy snažila chovat fér, na druhou stranu už se mi to x-krát vymstilo a když já jim z dobré vůle v něčem vyšla nadstandardně vstříc, bylo to podej jim prst a urvou mi ruku.

Lalelale
Závislačka 3459 příspěvků 04.02.19 14:41
@Anonymní píše:
Dobrý den,
před rokem jsem nastoupila do nové práce. Při pohovoru padlo téma mateřství, zda neplánuji abych jim hned neutekla. Samozřejmě jsem řekla, že zatím ne. Opravdu jsem v té době neměla pomyšlení, v té době jsme se stěhovali do našeho rozestavěného domečku atd.. Jenže mi teď bylo 26 let a začala jsem hrozně miminko chtít, přítel také. Řekli jsme si, že se tedy začneme snažit. Jenže já mám obavy, co na to řeknou v práci. Zase se mi nechce čekat dva roky.. brali byste ohledy na zaměstnání nebo poslechly své tělo?
Děkuji

Zaprvé: neměli žádné právo se tě vůbec ptát, je to zakázané. A věř mi, že kdyby došlo na propouštění z jakéhokoli důvodu, nikdo by se s tebou nemazal. Ženy mají děti, že je systém CR nastavený pro zaměstnavatele tak, jak je, není tvůj problém

Annabela11
Závislačka 3021 příspěvků 04.02.19 14:47
@Anonymní píše:
Dobrý den,
Děkuji

Na takovou otázku bych neodpověděla do toho jim vůbec nic není.A rozhodně bych do toho šla… kašlala bych nato co budou kde říkat.

dagmarkaa
Neúnavná pisatelka 16031 příspěvků 04.02.19 14:48

Myslím, že na to, zda plánuješ těhotenství se ptát nesmí. Pokud cítíš, že chceš miminko, měj ho, na práci bych ohledy nebrala.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.02.19 14:54
@flybe píše:
Pokud nepotrebuješ 2roky do praxe at se máš kam vrátiť tak jdi do toho. Nikdo nebude na tebe dávať ohledy.

Je to moje první práce po škole, takže bych měla odpracovano třeba dva roky. Ale jelikož máme postaveno na vesnici, kam jezdí autobus 3× denně a škola a školka je daleko. Tak si myslím, že do oboru se stejně jen tak nevrátím. :nevim:

Micaella22
Zasloužilá kecalka 893 příspěvků 04.02.19 15:25

Hlavne si propocitej od kdy mas narok na ppm aby ti to vyslo a praste do toho… co jako, lidi je mraky

xstrasilka
Ukecaná baba ;) 1867 příspěvků 19 inzerátů 04.02.19 15:42

Ne, nebrala, nejsi tam měsíc, takže klidně se začněte snažit, taky to nemusí být hned a snad neskončíš na PN.

Lucinka157
Závislačka 3145 příspěvků 04.02.19 15:43

Za dobu co se snažíme jsem vystřídala už 2 práce, není se vyloženě čím chlubit, ale do obou jsem nastupovala s tím že miminko chci, mě se tedy na pohovorech neptali, ale když jsem nastoupila, aklimatizovala se a poznala nějak to prostředí tak jsem se nijak netajila tím že miminko chceme :nevim: nikdy se na mě nijak špatně z toho důvodu nedivali, v našem věku je to řekla bych normální, bude mi taky 26 a snažíme se bohužel neúspěšně už dva a půl roku :nevim: jinak zaměstnavateli je do toho uplnej prd a kdyby jsi nechtěla tak jim o těhotenství ani rikat nemusíš není to tvá zakona povinnost :nevim: takže když to prezenu tak ty můžeš chodit ve volném oblečení až do 8 měsíce a pak tam hodit rodicak :lol: každopádně pokud miminko chcete tak já bych do toho šla, přece jen nemusí to vyjít hned první měsíc, rok odpracovaný mít budeš, tak to neřeš :hug: :kytka:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.02.19 15:54

Po mateřský jsem nastoupila do práce teď to jsou 2 roky co tam jsem. Při nástupu jsem tvrdila jak druhý určitě ne. Ale názory se mění a začínáme se snažit o druhé. Blbý mi to neni.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Překvapení, které vylezlo z tanečnice Lálové: Nevypadám, ale dělám MMA!

Krásná tanečnice Veronika Lálová (27) vypadá něžně až křehce, ale v rozhovoru... číst dále >

Zavřená komnata Jitky Zelenkové: Proč zůstala na „stará kolena“ úplně sama?

Láska k jednomu muži dostala zpěvačku Jitku Zelenkovou (68) až na samé dno.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >