otehotneni po Depo- provere

21.2.07 18:02

otehotneni po Depo- provere

Ahoj holky,
porad hledam odpoved na otazku, ktera mi neda spat a nenachazim. Teda spis nenachazim nic, co bych chtela slyset.
Znate nektera vubec nekoho, kdo po DP otehotnel driv nez za rok nebo za dva?
Me na jednu stranu leci kvuli neplodnosti (potrat 3/06 v 8tt)- operativne mi odstranili delozni prepazku - ale kvuli vykonu mi pichli DP.A ted jsem sice anatomicky v poradku, ale naprosto hormonalne nefunkcni. A jestli to ma trvat jeste roky, tak je to akorat na masli.
Diky za vsechny zkusenosti. Opravdu me to moc trapi.
Pitrisek

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

486
21.2.07 18:09

myslím,že tu podobná diskuze už byla a že některé holky psaly,že jim provera nedělala žádné problémy. Ale mě bohužel jo :(..taky chci už mimi a mám totálně rozhozený menzes,takže nevím co dělat /poslední dávka mi odezněla někdy v květnu /..k mudrovi zatím nejdu, ale asi budu muset. takže jsem tě sice nepotěšila, ale snad to bude u tebe lepší, než u mě :cry:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1935
21.2.07 20:37

Ja jsem hned po depo provere na:,–(ila normalni antikoncepci, to mi spustilo normalni menstruacni cyklus. Pak vy:,–(ila antikoncepci a… ted mam 5 mesicniho Tondu :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9194
21.2.07 21:44

Po DP pry trva obnoveni plodnosti rok.Mně ji dr nedoporučuje pravě kvuli tomu,že jsem se lečila na neplodnost.kdybychom chtěli v budoucnu dit+ě a braly bych DP byl by to pry problem.
Ale vlastni zkušenosti nevim

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
550
22.2.07 10:55

Ahoj, my se po depoproveře snažili o otěhotnění rok. Pak Dr. udělal vyšetření no a dokonalá ironie. Já hormony , vaječníky děloha, vše v pořádku, partner sprermiogram absolutně špatný. Tak to byl výsměch přírody. Teď podstupujem IVF+ICSI, v ponddělí bude test HCG, ale mám neblahé tušení že se špatným koncem. Taky pořád přemítám, že nebýt třeba té Depoprovery před rokem mohl být výsledk lepší. Já bych na tvém místě nečekala a chtěla vyšetření všeho co jde. Čas totiž běží, mě už hodiny pěkně tikají je mi 33 a jsem ráda, že jsem přešla k doktorovi který byl pro vyšetření a ne jak ten prví co říkal trpělivost a zkoušejte to !

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.2.07 13:02

Ahojky, diky moc, ze jste si udelaly cas a ozvaly se.
Jeste dodavam, ze ja DP nechtela jako antikoncepci. Proste mi jen v nemocnici rekli, ze mi musi pichnout neco kvuli operaci a bylo. Nedali mi na vybranou a mozna ani zadny vyber mozny nebyl. Nevim.A az po operaci, kdy jsem si myslela, ze jsem uz konecne v poradku a slibovali nam, ze muzeme zkouset otehotnet uz v lednu(!), jsem se dozvidala, co je to za svinstvo a zacal se mi pomalu hroutit sen. Za tyden to bude pet mesicu. Je to mozna malo, ale pro me jsou nekonecne, obzvlast kdyz nevim, kolik k nim jeste pribude.
Pa, Pitrisek

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
550
22.2.07 14:00

No, nevím jsetli bych neuvažovala o lékaři, jestli dělá co může. Máš menzes ? Mě doktor asi 3 měsíce po vysazení udělal UTZ a zjistil, že sliznice je celkem slušná i vaječníky a tak mi na obnovení cyklu pích Agolutin, no a vše se rozjelo . A už v říjnu mi dělal všechny hormony které mohli ukázat nějaký problém. Po jedné injekci by to snad nemělo travat tak dlouho. Já jich dostala 5, píchá se vždy po 3 měsících , takže 3 měsíce po ní otěhotnět nelze a pak už záleží jak rychle tělo regeneruje. Držím ti pěsti . Ať jsi brzo //.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.2.07 17:23

Ahojky Pusiku,
ja dostala prvni a posledni injekci 8.10., presne za 6 tydnu jsem podstoupila operaci, 9.1. jsem byla stale bez menzes-pichli mi Agolutin i Agofolin, ale bez vysledku. 24.1. mi vzali krev na hormony - naprosto pod prumerem, nic nefunguje, netvori se estrogeny, ani nic. Jak vypada sliznice mi Dr. nerekl, i kdyz UTZ delal. Kontroloval jen cysty na vajecnicich a ty nebyly zadne. Napsal mi Estrimax na 17 dni, pak k tomu na 10 dni Proveru a pak 10 denni pauzu. V ni se ted nachazim, ale porad bez MS. Psat, ze jsem nestastna, je slabe slovo.Bude to rok, co jsem byla na revizi delohy. Tehu neprosperovalo asi kvuli te prepazce.Pak laparka a hysteroskopie, dalsi operace s odstranenim septa a tahne se to az dodnes. Myslela jsem, ze operaci pro me boj skonci, ale zjistuju, ze jsem na samotnem zacatku.Chci byt trpeliva, chci se tesit az to prijde, chci verit, ale strasne moc mi chybi sila. Citim se dost na dne. Mozna za to muzou i ty hormony, nevim. Kazdopadne mi to vsechno stoji za to, co me snad v budoucnu ceka…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.2.07 16:13

Pusiku!Holka moje!
Ja dnes zacala krvacet!Je mi hodne blbe, ale vlastne krasne blbe!Jen at me brisko poradne boli, ja si to naprosto uziju!
Mam hroznou radost! Je to jen zacatek, jen maly krucek, ale pro me dulezity!
Dej vedet, jak jsi na tom!
Pa Pitrisek

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
550
24.2.07 09:02

Pitrisku, to je bezvadná zpráva, no člověk se musí radovat z každého postupu. Myslím, že my snažilky všechny víme jak potěší kde co. Ten kdo to neprožil si musí mylet, že jsme magoři. Tak si tu svou Mrchu hezky užij. Hlavně ať se po ní dostaví parádní ovulace. Tělo už bude krásně odpočaté a v děloz se určitě připraví parádní hnízdečko !! Držím palce, ať to všchno pro tebe skončí co nejdřív //.
Já bohužel na testu stále 0. Sice mám dělat podle UNICI test až v pondělí, ale myslím, že když je 15 den negativní už moc šancí na změnu není. Včera po testu jsem opět bulela. No a pak mi hráblo a sebrala se a šla pomoct své tchýni uklidit po malováni. Sedřela se tam jak kůň. Myslím , že to byla dobrá terapie na žal. Dneska se sice nemůžu ani hnout, ale aspon v těch celkových bolestech nemůžu neustále analyzovat, jestli to náhodou přece jen nejsou těhu příznaky. Zatím pořád dál beru léky a píchám agolutin a mám zlost na celej svět. Vy:,–(it je mám teprve až po vyšetření v úterý v UNICE. Mám zlost, protože to považuju za planou naději , ale co kdyby ? No prostě o tom nesmím přemýšlet, jinak se zblázním.
Tak Pá a hodně štěsí v dalším cyklu !!! :

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.2.07 10:46

Pusiku,
mam pocit, ze ted ovulace nebude az tak horky problem, ze to bude opravdu trvat ponekud dele, ale snazit se uz urcite budeme.Co kdyby prece jenom…nikdo nevi.A urcite se objednam do CRMu, nebot Dr. povidal neco o podpurne lecbe na pripravu tehotenstvi.Budu se proste snazit udelat vsechno, co bude v mych silach. (Pomuze letet na Mesic?Ja snad pojedu i tam:-) - nesnasim litani).
Ty se snaz byt v poho (ver, ze vim, jak je to tezke,bulim kudy chodim), netestuj se driv nez mas, at se zbytecne nestresujes (ja to nikdy nevydrzela). Budu na tebe moc moc myslet.
Zitra jedem s manzilkem do Rakous do hor prohanet se na snowboardech.Docela se tesim ,ale na druhou stranu - je to akorat presne rok, co jsem na horach v Italii zacala krvacet a potracet.Nocni navsteva v nemocnici byla jen pro otrle fajnsmekry:-(. Primo hnus fialovy.Budu se snazit myslet jen snih, na jezdeni a na to, abych si nerozbila hubicku. Sice jsem si myslela, ze letos pro me hory uz nebudou tou pravou zabavou - vzdyt vis, velke brisko a jezdeni nejdou k sobe, ale co uz ted. Pristi rok uz to urcite nevyjde (jako zimni dovca).
Budu ti drzet palecky, napis co je noveho, ja se v patek ozvu.
A // budou uz krasne viditelne cervene!!!
A nestrhej se a uz vubec ne u tchyne, byla by te skoda :D
Pa, Pitrisek

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
550
24.2.07 16:04

Tak si hory pořádně užij, určitě už to bude poslední zimní dovolená , alespoň na nějaký čas. Budu držet palce, a nepřát ti radši už ani tu letní. V 5-6 měsíci už horka nepotěší . Tak ať hezky v chládečku doma hladíš bříško a nikde nešmejdíš po dovolených. Víš že nejlíp se těhotní když s tím člověk nepočítá !!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.3.07 09:37

Čauky Pusiku!
Tak jsem se vrátila z krásných zasněžených hor do ještě hezčího moravského jara. Krvácela jsem až do čtvrtka. Nebyla to žádná silná MS, ale pro začátek, myslím, to bylo moc dobré. Zkusím předpokládat, že se další MS dostaví, zhruba za 28-30 dní, tak někde v půlce se zkusíme s manžou zasnažit. Jinak na horách jsme parádně potrápili těla, ale hlavně jsem silně pročistila hlavu, nemyslela na nic smutného, krasně jsem si odpočinula a každý den jsem usínala v sedm večer. Žádné myšlenky na mimčo, žádné pláče nad nezdary. Nějaké černé myšlenky přišly sice už na zpáteční cestě, návrat do české reality se asi dost podepsal, doma už se mi i zdály ne moc přijemné sníky, ale to zvládnu. Začínám opravdu věřit, že se to brzy podaří. Nechci si připustit nějaké dlouhé čekání.
Zítra volám do Crmu, objednám se a poprosím o nějaké podpůrné léky.
A co moje hodná dušinka?Myslela jsem na tebe. Můžu gratulovat? Povedlo se povedlo???
Když budeš mít náladu, napiš co nového.
Pa, Pitrísek

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
550
6.3.07 07:27

Ahoj Pitrisku,
tak bohužel , zázrak se nekonal, ale s tím jsem už jaksi počítala. No ale stejně mě ten definitivní závěr v CAR pěkně srazil na kolena. Teď už jsem týden v práci a snažím se si znovu naplánovat a zorganizovat život. Ještě že už je tu jaro. Začli jsme zase chodit plavat a musíme si honem zamluvit hodiny na tenis. V květnu asi podstoupím kryoembriotransfér, ale mám v plánu dělat jako že nic. Plánujem letní dovču, ne tak jako teď čekat na zázrak. Sice jsme vybrali jen Beskydy , vezmem kola a budem jezdit. No a kdyby se stal zázrak, tak raděj jen chodit na procházky. Nějaké náročnější akce jako zahraniční dovču jsem zamítla, to víš pořád věřím , že už budu těhotná a nechtěla bych riskovat tu dlouhou cestu. Jsem na tom jako ty, letěli jsme na dovču jen jednou a mě to stačilo navždy. Miluju Španělsko, ale raděj vydržím 24 hodin v autobuse než ten horor v letadle.
Držím Vám pěsti, aby mimčo vyšlo co nejdřív. Však víš, jaro , optimismus. Určitě to už brzo musí vyjít.
Tady v Brně dneska krásně svítí sluníčko, skoro nevidím na monitor, jak mi to sem pere- paráda. No prostě hnusná zima a tma je pryč už určitě bude líp. Třeba už budem v létě těhulky!!!!
Tak se měj krásně a jak budeš chtít, dej vědět co je nového.
Zdraví Renata

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.3.07 11:37

Aaaaaaaaaaaaaaachjo.
A já tak trochu sobecky doufala, ze mě nakazíš těhu bacilem…ale nic, nakazíš, jen ne teď v březnu, stejně je těch bacilů ažaž.Tak se budem společně těšit na květen,to jsem se narodila a to už bude opradu nefalšovaně krásně. Teď ti pan doktor Pitrisek naordinuje pytel práce (ta fakt pomáhá), tunu štěstí a kopu pohody, no a v květnu zajdeš k tomu Dr.pravýmu a študovanýmu…
Já, jak jsem si slíbila, zavola v pondělí do Crmu, kvůli těm lékům na podporu těhu. A oni, že volám pozdě, že se nasazují už na začátku krvácení a to bylo už minulý pátek :evil: !Byla jsem zas pěkná hromádka neštěstí. To mi totiž trochu pozamněli říct a já cucáním z prstu nedisponuji! Takže budeme čekat zase celý měsíc. Je fakt, že sem vydržela čekat 8 měcíců na 1.těhu, pak týdny po potratu, půl roku do 1.operace, 6 týdnů na další a 5 měsíců na MS, tak teď je 1 posraný měsíček sranda.Vím, že můžem zkoušet bez léků, ale jaksi jsem si vypěstovala závislost na něčem, co mi má pomoct.Je to taková moje psychická berlička a já s ní mám pocit, že to prostě vyjít musí.O to hůř pak snáším neúspěch.Vím, že léky nejsou spasením, že někomu pomůžou, někomu vůbec, ale je to taková maličká pojistka…jsem děsná, vím to, ale co už.
Dnes jsem ve škole dětem pouštěla naprosto fantastické video o prenatálním životě-v pátek ho dávali v TV.Naprosto reálné snímečnky z dělohy, týden po týdnu.Děti zíraly, já ještě víc a teď jsem si pěkně pobrečela…Mám pocit, že je to takový zázrak, že já ho nejsem schopna provést.Přitom ale tak hrozně chci.
A ještě k dovči, my už máme naplánovanou i tu letní a letadlem.Fuj.Pokud to přežiju, ty děti prostě musí přijít!
Papa, opatruj se, myslím na tebe, až ti bude „čučno“, klidně napiš.
Pitrisek

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama