Otěhotnění po kyretáži

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Ajovka
Povídálka 31 příspěvků 11.11.18 00:16
Otěhotnění po kyretáži

Ahoj všem! Holky moc prosím o radu a vaše zkušenosti :)
Otěhotněla jsem neplánovaně, avšak po prvotním šoku jsme se s přítelem začali strašně těšit na příchod miminka. :) bohužel, ve 13+5tt jsem podstoupila genetické vyšetření kde jsme měli zvýšené NT 3,7mm a tak jsem druhy den musela jet do Plzně na odběr choriových klku. Dr. Mě při odběru uklidnil, že zna pacientky s vyšším NT u kterých vše dopadlo dobře a že v 99% případu už by to šlo znát podle tlukotu srdíčka. (Buď by bilo rychleji nebo pomaleji). Nakonec mi volali výsledky a to nejhorší se nam potvrdilo. Vyšly nám pozitivní výsledky na Downův syndrom. Ve 14+1tt jsem tedy musela podstoupit revizi dělohy. Podstoupila jsem ji 31.10, a mam dodržet sestinedeli, nebo alespoň počkat do kontroly na gynde, kterou mam 22.11. Cítím se zdravotně po fyzické stránce skvěle, nic mě neboli, nešpinim a se snažením bych klidně začala hned.
Teď konečně k otázce : Chtela jsem se zeptat, otěhotněla některá z vás během sestinedeli po revizi nebo kyretáži? Že nedorazila ani první ms? Prosim o vaše zkušenosti, pořád mi to vrtá v hlavě. :* děkuji moc za vaše zkušenosti :srdce:

Příspěvek upraven 11.11.18 v 06:13

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Mari.G
Závislačka 4815 příspěvků 11.11.18 00:40

Ne, já otěhotněla pět měsíců po druhé kyretáži (první zvrtali). Ale před první MS bych do toho nešla. Ta MS dává najevo, že sliznice dorůstá a tělo je připravené na těhotenství. Nejsem zastánce dlouhého čekání, my se snažili hned po té první MS, ale dřív bych do toho nešla. Např. já zjistila špatně udělanou revizi na gyndě na prohlídce, žádné problémy jsem neměla, ale zůstaly ve mně plodové obaly a neklesalo mi HCG. To, že se cítíte, je fajn a samozřejmě pozitivní věc. Ale ty 2 týdny bych fakt počkala, aspoň do té kontroly. Ale nejlépe po první MS. Ona nemusí přijít hned. Znám kočku, co otěhotněla 14 dní po revizi a těhotenství v pořádku, miminko zdravé. Určitě takové případy jsou. Otázka je, zda je opravdu nutné riskovat další nezdar kvůli pár dnům…Ale jen můj názor.

Janli
Kelišová 6310 příspěvků 11.11.18 01:25

Proboha, neblbni. Je to obrovský zásah do dělohy a ta se potřebuje vzpamatovat a obnovit sliznici. Navíc v takové fázi těhotenství se násilím roztahuje čípek a ten taky není ok. Při případném těhotenství hrozí velké riziko potratu. Navíc bych ve vašem případě nejdřive podstoupila genetické vyšetření a o dítě se pokoušela až budete vědět, že to byla náhoda a ne důsledek vaší genetické vady. Chápu co cítíš, sama jsem podstoupila ukončení těhotenství v 21tt pro m.Down, ale věř mi, že tady by se vám spěch mohl šeredně vymstít!

Ajovka
Povídálka 31 příspěvků 11.11.18 01:29
@Janli píše:
Proboha, neblbni. Je to obrovský zásah do dělohy a ta se potřebuje vzpamatovat a obnovit sliznici. Navíc v takové fázi těhotenství se násilím roztahuje čípek a ten taky není ok. Při případném těhotenství hrozí velké riziko potratu. Navíc bych ve vašem případě nejdřive podstoupila genetické vyšetření a o dítě se pokoušela až budete vědět, že to byla náhoda a ne důsledek vaší genetické vady. Chápu co cítíš, sama jsem podstoupila ukončení těhotenství v 21tt pro m.Down, ale věř mi, že tady by se vám spěch mohl šeredně vymstít!

Genetiku jsme podstoupili a výsledky jsou, že šlo opravdu jen o blbou náhodu. Diky bohu, že tohle bylo rychle. Právě co jsem všude vycetla, tak každá, co otěhotněla před 1.ms krom nějakých málo výjimek miminko dnosila a vše bylo v pořádku. A všechny říkají, ze se jim zadarilo jen diky tomu, ze bylo “pohnojeno”, my se před tim snažili pul roku právě :(

Ajovka
Povídálka 31 příspěvků 11.11.18 01:30
@Mari.G píše:
Ne, já otěhotněla pět měsíců po druhé kyretáži (první zvrtali). Ale před první MS bych do toho nešla. Ta MS dává najevo, že sliznice dorůstá a tělo je připravené na těhotenství. Nejsem zastánce dlouhého čekání, my se snažili hned po té první MS, ale dřív bych do toho nešla. Např. já zjistila špatně udělanou revizi na gyndě na prohlídce, žádné problémy jsem neměla, ale zůstaly ve mně plodové obaly a neklesalo mi HCG. To, že se cítíte, je fajn a samozřejmě pozitivní věc. Ale ty 2 týdny bych fakt počkala, aspoň do té kontroly. Ale nejlépe po první MS. Ona nemusí přijít hned. Znám kočku, co otěhotněla 14 dní po revizi a těhotenství v pořádku, miminko zdravé. Určitě takové případy jsou. Otázka je, zda je opravdu nutné riskovat další nezdar kvůli pár dnům…Ale jen můj názor.

Dekuju moc, jsem rada za každý názor :andel:

lenik8260
Nováček 7 příspěvků 11.11.18 01:54

@Ajovka ..
po ZT ve 12tt jsem podstoupila vyčištění. Byla jsem toho tak smutná s manželem, ze jsme si po 14 dnech dali víno a milovali jsme se. Když jsem šla po sestinedeli na kontrolu, byla dutinka a dnes má 4.roky. Vše proběhlo naprosto v pořádku. :roll:

Příspěvek upraven 11.11.18 v 01:55

Mari.G
Závislačka 4815 příspěvků 11.11.18 01:54
@Ajovka píše:
Genetiku jsme podstoupili a výsledky jsou, že šlo opravdu jen o blbou náhodu. Diky bohu, že tohle bylo rychle. Právě co jsem všude vycetla, tak každá, co otěhotněla před 1.ms krom nějakých málo výjimek miminko dnosila a vše bylo v pořádku. A všechny říkají, ze se jim zadarilo jen diky tomu, ze bylo “pohnojeno”, my se před tim snažili pul roku právě :(

My jsme se o první dítě snažili 14 měsíců. Po potratu 5 měsíců. Pohnojeno je rozhodně déle než 14 dní po ukončení těhotenství. Do půl roku od potratu se většinou otěhotní snáze skrz to, že je tělo po hormonální bouři. Takže je čas počkat po zotavení.

Janli
Kelišová 6310 příspěvků 11.11.18 02:46
@Ajovka píše:
Genetiku jsme podstoupili a výsledky jsou, že šlo opravdu jen o blbou náhodu. Diky bohu, že tohle bylo rychle. Právě co jsem všude vycetla, tak každá, co otěhotněla před 1.ms krom nějakých málo výjimek miminko dnosila a vše bylo v pořádku. A všechny říkají, ze se jim zadarilo jen diky tomu, ze bylo “pohnojeno”, my se před tim snažili pul roku právě :(

Máš v tom trochu bordel děvče. Nejdřív píšeš, že jsi otěhotněla neplánovaně a najednou jste se snažili půl roku? A to jako vážně chceš poslouchat bandu nezodpovědných matek místo lékaře? Hodně štěstí! Taky můžeš místo těhotenství vyfasovat pěkný zánět dělohy.....

Ajovka
Povídálka 31 příspěvků 11.11.18 06:14

@lenik8260
Děkuju moc, to jsem moc ráda :srdce:

Ajovka
Povídálka 31 příspěvků 11.11.18 06:15
@Mari.G píše:
My jsme se o první dítě snažili 14 měsíců. Po potratu 5 měsíců. Pohnojeno je rozhodně déle než 14 dní po ukončení těhotenství. Do půl roku od potratu se většinou otěhotní snáze skrz to, že je tělo po hormonální bouři. Takže je čas počkat po zotavení.

Tak to je mi jasné, že je pohnojeno déle. Jen jsem chtela znát zkušenosti těch, kterým se to povedlo ;)

Ajovka
Povídálka 31 příspěvků 11.11.18 06:21
@Janli píše:
Máš v tom trochu bordel děvče. Nejdřív píšeš, že jsi otěhotněla neplánovaně a najednou jste se snažili půl roku? A to jako vážně chceš poslouchat bandu nezodpovědných matek místo lékaře? Hodně štěstí! Taky můžeš místo těhotenství vyfasovat pěkný zánět dělohy.....

Neplánovaně bylo po tom všem, protože i dr mi říkal, že to samo bez pomoci prášku nepůjde, zjistili mi sníženou fci štítné žlázy a leidanskou mutaci. Takze jsem měla dostat prášky a injekce na podporu těhotenství a pak na udržení. Proto to byl takový menší zázrak, když jsem to byla u dr domlouvat a zjistil, že už jsem těhotná ;) jinak opakuju, chtěla jsem znát zkušenosti těch, které otěhotněly před první ms. Říkat hned, že jsou všechny nezodpovědné, nevim nevim 8o každopádně mé známé dr přímo dopiručoval, aby 3 týdny po kyretáži, když byla na kontrole hned začali znovu. Takze nevím proč by měla být hned neozodpovědná ;)

karkarka
Závislačka 2856 příspěvků 11.11.18 06:24

Tak otěhotněla si neplánovaně a pak píšeš ze se snažíte půl roku. Pohnojino rozhodne neni.to se tyka jen potratu bez revize a nasilneho roztazeni cipku. Pockej na menstruaci po sestinedeli a pak se zacnete snazit.

Ajovka
Povídálka 31 příspěvků 11.11.18 06:29

@karkarka

@Ajovka píše:
Neplánovaně bylo po tom všem, protože i dr mi říkal, že to samo bez pomoci prášku nepůjde, zjistili mi sníženou fci štítné žlázy a leidanskou mutaci. Takze jsem měla dostat prášky a injekce na podporu těhotenství a pak na udržení. Proto to byl takový menší zázrak, když jsem to byla u dr domlouvat a zjistil, že už jsem těhotná ;) jinak opakuju, chtěla jsem znát zkušenosti těch, které otěhotněly před první ms. Říkat hned, že jsou všechny nezodpovědné, nevim nevim 8o každopádně mé známé dr přímo dopiručoval, aby 3 týdny po kyretáži, když byla na kontrole hned začali znovu. Takze nevím proč by měla být hned neozodpovědná ;)
karkarka
Závislačka 2856 příspěvků 11.11.18 06:35

@Ajovka jestli nejaky doktor doporucil snazit se otěhotnět 3 tydny po kyretazi ve 4 mesici tehotenstvi,tak by mel vratit diplom.

Anitramm
Zasloužilá kecalka 519 příspěvků 11.11.18 06:51

Já podstoupila revizi ve 13.tt a ani by mě teda nenapadlo nečekat ani na jednu ms. :roll: Chtěla jsem vědět, že zase funguju tak, jak mám. Počkala bych aspoň 2-3 cykly, naber trochu síly. Já čekala cyklů 5, musela jsem ještě podstoupit různá vyšetření atd. Vím, jak je to těžký a ta bolest zmizí úplně až s novým těhotenstvím, ale lepší je chvíli vydržet, než si pak vyčítat, že jsi byla zbytečně moc nedočkavá. :kytka:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Bony a klid po 30 letech: Kde jsou dnes hlavní hrdinové vekslácké romance?

Kdo v té době žil, v tom snímek obyčejně probudí vzpomínku na minulý režim a... číst dále >

Šlofík dne: Pašeračka Tereza si u soudu zdřímla. „Je nemocná,“ řekl nám zdroj

Pravidelné návštěvy soudu ji pěkně zmáhají. Během posledního soudního líčení... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >