Otěhotnění po odstranění přepážky v děloze

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.14 19:18
Otěhotnění po odstranění přepážky v děloze

Ahoj holky :))
Máme za sebou bohužel jedno z těch smutných období.. Na konci srpna jsem prodělala spontánní potrat (10tt) s následnou revizí. Při revizi se objevilo podezření na přepážku v děloze (uterus supseptus). Na doporučení více lékařů (nezávisle na sobě, jen podle operačního protokolu z revize) jsem se rozhodla podstoupit hysteroskopii. Tu jsem tedy podstoupila včera 29.10., septum bylo rozrušeno. Bohužel včera byl v nemocnici neskutečný zmatek, takže mě propouštěla doktorka, která u operace nebyla a pouze mi přečetla operační protokol, řekla o dodržení šestinedělí. Samozřejmě jsem se ještě stihla zeptat, kdy se můžeme zase snažit o miminko, načež koukla do papírů, řekla minimálně pǔl roku a odešla. Jak zavřela dveře, tak jsem v slzách a vzteku litovala, že jsem se vůbec ptala. Jiná paní doktorka říkala 2-3 cykly.. Pak za mnou ještě přišla sestřička, která mě uklidňovala, že jsem mladá a mám času dost, což mi taky nepomohlo.. Chtěla bych se tedy zeptat na Vaše zkušenosti.. Jestli je tu někdo, kdo má něco podobného za sebou, kdy začalo snažení a další zkušenosti. A taky jak je to s tim šestinedělím? Jestli stačí třeba 2-3 týdny bez pohl. styku, pak s ochranou kvůli možné infekci a vynechat jen vanu?
Moc moc děkuju ;) :hug:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Marketka.1992
Ukecaná baba ;) 1139 příspěvků 30.10.14 19:29

@Anonymní Ahoj, ja mam za sebou ZT. Nam rekli po 2 revize pockat minimálne 2-3 cyk. Šestinedělí jsem tak nejak dodrželi a po prvni MS bylo zadelano. Drzim palecky.

Uživatel je onlineblumen
Hvězda diskuse 46877 příspěvků 30.10.14 19:45

@Anonymní tak pokud se jednalo o operaci septa, bylo by lepsi pockat 6 mesicu :think:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.14 19:59

@Marketka.1992 Kdy­by právě šlo jen o tu revizi, tak bych asi neváhala, ale díky tomu rozrušenýmu septu fakt nevim. :think: každopádně děkuju :)))

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.14 20:00

@blumen Myslíš? Já sama taky nevim, určitě nechci nic riskovat, ale byla to taková moje berlička a teď těch šest měsíců, to neni zrovna krátká doba. :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.14 20:03

No to me desite, mam na to jit pristi tyden a doktor nic o takto dlouhe dobe potom nerikal. No aspon vim, na co se vyptat. Mohu se zeptat, proc by jsi cekala 6 mesicu? @blumen prislo mne to jako mala „operace“.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.14 20:05

@Anonymní A davali ti takovy ten nejaky protisrustovy gel? Protoze o tom mne doktor rikal, ze se za 7 dni rozpusti a tim jsem brala tuto zalezitost za uzavrenou.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.14 20:15

Anonymní- O žádným gelu mi doktorka neříkala.. :nevim: Zítra budu volat svojí gyn. kvůli kontrole, ta se jí přeptám. Malý zákrok to je, odpoledne už jsem byla doma.. Ale s tim pǔl rokem mi taky vyrazila dech. Hlavně někdy před měsícem mi jedna sestřička říkala, že má to samý za sebou a do třech měscíců byla těhotná a všechno dobře dopadlo.. Tak právě vůbec netušim..

Uživatel je onlineblumen
Hvězda diskuse 46877 příspěvků 30.10.14 20:15
@Anonymní píše:
No to me desite, mam na to jit pristi tyden a doktor nic o takto dlouhe dobe potom nerikal. No aspon vim, na co se vyptat. Mohu se zeptat, proc by jsi cekala 6 mesicu? @blumen prislo mne to jako mala „operace“.

Cetla jsem o tom v knizkach. Ono jde i o to, jak to septum bylo silne, jak probihala operace. Neda se to zevseobecnit, mel by Ti tu otazku zodpovedet sam operater. Zkus mu zavolat.

Uživatel je onlineblumen
Hvězda diskuse 46877 příspěvků 30.10.14 20:16

@Anonymní teda ta odpoved posledni byla na Tebe

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.14 20:20

@Anonymní A kde jsi na tom byla? Take jsem si myslela, ze zadny cas pote neni potreba a ze se treba pak hned zadari. Ale ted jsem zazila take operaci, kde mne doktor po ni nic nerekl. Tak budu pripravena se vyptat. Pristi tyden ti dam vedet, co se dozvim.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.14 20:21

@blumen To mě taky napadlo, on má totiž dokonce ordinaci s mojí obvodní gynekoložkou, takže bych si tam s nim mohla popovídat. Přecejen to sám viděl a dělal, tak by to bylo nejlepší.. Včera jsem se právě nedozvěděla ani hlavu, ani patu..

Uživatel je onlineblumen
Hvězda diskuse 46877 příspěvků 30.10.14 20:23

@Anonymní no super! To bude nejlepsi. On vi presne, co provadel a zda to bylo bez jakychkoliv komplikaci. Jestli tu moznost mas, zeptej se ho osobne. Je skoda, ze jsi nemluvila s operaterem rovnou.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.14 20:25
@Anonymní píše:
@Anonymní A kde jsi na tom byla? Take jsem si myslela, ze zadny cas pote neni potreba a ze se treba pak hned zadari. Ale ted jsem zazila take operaci, kde mne doktor po ni nic nerekl. Tak budu pripravena se vyptat. Pristi tyden ti dam vedet, co se dozvim.

Já jsem to měla špatný, protože jeho prý odvolali či co, takže jsem s nim vůbec nemluvila.. Mám štěstí, že ordinuje nějaký dny u tý mojí, takže tam hned v ponděli naběhnu.. Byla jsem na tom v Č. Budějovicích. Každopádně uvidim co mi poví, jk pak přijde ms, ale když bude všechno v pořádku, tak si sama myslim, že půl rok je zbytečná doba, když nejsou žádný jiný komplikace. A vědět určitě dej, budu držet palce, ale je to fakt úplný nic, na sále jsem byla 15 minut. ;)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.14 20:28
@blumen píše:
@Anonymní no super! To bude nejlepsi. On vi presne, co provadel a zda to bylo bez jakychkoliv komplikaci. Jestli tu moznost mas, zeptej se ho osobne. Je skoda, ze jsi nemluvila s operaterem rovnou.

Musel někam pryč, tak jsem měla smůlu. :cert: Ale zase mám štěstí s tim, že mám možnost takhle dodatečně, aspoň si v klidu promyslim všechno, na co se chci zeptat.. :)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Články z Expres.cz

Libuška Šafránková na pohřbu Stanislava Zindulky: Celý život se o nás staral

Únorový pohřeb svého objevitele Václava Vorlíčka vynechala, se svým pedagogem... číst dále >

Stanjura zuřivě hájí vyhazov Klause ml. z ODS, radní Richter mluví o diletantismu

Svým jednáním dlouhodobě poškozoval dobré jméno strany, nerespektoval její... číst dále >