Otěhotnění po potratu - kolik menstruací čekat

34
23.11.04 11:46

Otěhotnění po potratu- kolik menstruací čekat

Ahoj, Před 5 týdny jsem prodělala kyretáž po zamlklém těhotenství.
Doktor mi nejdřív řekl, že mám na další těhotenství počkat asi 3 měsíce a nyní po 1. proběhlé menstruaci mi řekl, že to můžeme klidně zkusit
už těď. Poraďte, mám čekat nebo to můžeme už zkusit. Psychicky se na
to cítím, ale dovnitř nevidím. Díky moc

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1930
23.11.04 12:10

Ahoj Souflinko (pěkný nick :wink: ),

před pěti lety jsem potratila a doktoři mi řelkli, že máme počkat půl roku.
Před třemi týdny jsem byla opět na revizi po zamlklém těhotenství a tentokrát mi řekli, že nemusíme čekat a můžeme se začít snažit hned po MS. Jen mi doporučili na dva měsíce na:,–(it HA, aby se hormony rychleji vyrovnaly… 8)

Tak teď si vyber… Taky vím houby, co teď, ale to druhé doporučení zní líp, tak se ho asi budu držet :) .
Dadla

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
23.11.04 12:28

Ahoj holky,
diskuze, kterou vítám a ač nerada mám k tomu taky co říct. Revizi kvůli zamlklému těhotenství jsem prodělala taky. Mě lékaři ( shodli se v nemocnici i obvod.gynekolog) řekli, že pokud se dělá revize, tj, nedojde k samovolnému potratu tak brzo, že není třeba „dočištění“ zákrokem doktora, tak se tou kyretou - fuj a odsátím zničí i všechna děložní sliznice. Za šestinedělí by se mělo dát dohromady tělo a cyklus, ale než se obnoví sliznice, trvá to řádově několik měsíců- podle nich i půl roku je minimum, neboť s každým dalším měsícem navíc se snižuje riziko, že se to bude opakovat, pan doktor v nemocnici mi řekl, že ví, že se říkají i jen tři měsíce, ale že on to je, který tam pak má stejnou holku třeba po třetím nezdaru - potratu a ona mu tam pak brečí proč.
Mimi se drží - hnízdí v děložní sliznici. Pokud té není dost, neudrží se.
Vím, že mnoha holkám se to podařilo po třech měsících,i po dvou cyklech, tak tu nechci tuhle docela snesitelnou dobu zatracovat, jen píšu, jak jsem koupila.
Taky si myslím, že když by to bylo dřív, stálo by za to ukecat doktora aby předepsal nějaké léky na podporu růstu sliznice - duphaston, utrogestan.

Ahoj
Claudie
momentálně taky v nechtěném šestinedělí

• Nahlásit
  • Citovat
265
23.11.04 12:30

Ahojka Souflinko, :D
Já jsem bohužel v poslední době absolvovala dva samovolné potraty :cry: :cry: Jeden v 7 tt a druhý v 5 tt. Po tom v 7 tt jsem šla na revizi zda tam něco nezustalo. Kdy jsem se doktora ptala , kdy se můžeme začít snažit znovu, tak mi řekl, že klidně hned podle toho jak se cítím. jelikož jsem se cítila dobře, tak jsme se snažili a zase to vyšlo. Jenže bohužel tělo nebylo asi připravené a tak jsem potratila v 5 tt. :cry: Další dotaz jsem už doktorovi nepokládala, protože je to zbytečné. Chová se jak sobec. Takže měním doktora a se snaženíčkem ted nějakou dobu taky počkám. nejdřív po Novém roce. jaro je ideální :wink:
Můj názor je ten, že minimálně jeden MS cyklus je třeba nechat proběhnout.

Měj se hezky a brzy zdravého mimíska do bříška !! :D

papa kačka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1930
23.11.04 12:52

Claudie,

to co jsi napsala zní logicky. Ale nevím, jak to přesně s tou sliznicí je. Asi týden po revizi jsem byla na UTZ a bylo mi řečeno, že děložní sliznice je x mm (omlouvám se, ale nepamatuji si kolik), tak se myslím začíná obnovovat hned. Z čeho by pak taky byla ms, co má přijít… Já mám jít po ms na kontrolu, tak předpokládám, že mi řekne, jak na tom se sliznicí ve skutečnosti jsem…
Jo, jo, je vidět, že platí: Co doktor, to názor…
Mám kamarádku, která po potratu nedodržela půl roku, protože jí doktor řekl, že k tomu není důvod a teď má krásnou tříletou holčičku. A bez problémů…
Doufám, že budu následovat jejího příkladu a nebudu na další těhotenství čekat dalších 5 let, jak to bylo teď.

Hodně štěstí všem…
Dadla

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
985
23.11.04 12:53

I já mám za sebou tuhle nepěknou zkušenost. Po revizi jsem se ptala primáře v oné nemocnici na dobu, po kterou je potřeba se „nesnažit“ a řekl mi, že on svým pacientkám říká 10 dní. Ale jelikož není můj lékař, tak mě odkázal na mého doktora. Ten doporučil tři až čtyři měsíce a po této době viděl již sliznici pěkně narostlou a já dostala „svolení“. Takže asi tak, co kus, to názor. Vybrat si musí každá sama :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2304
23.11.04 12:59
:(
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
34
23.11.04 13:30

S tou sliznicí jsi mě nahlodala. Jak se dá poznat, jestli jí mám už dost,
a tak je tělo připravené na další těhotenství ??? šouflinka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
23.11.04 13:51

Ahoj holky,
tak se k vám taky přidám se svou troškou do mlýna. Nechtěné 6-ti nedělí už mám skoro za sebou, o mimíse jsem přišla v osmém týdnu, revize na konci října. Doktorka v nemocnici mi řekla, že radí čekat 2-4 měsíce. A moje dr. říkala, že by to raději viděla na půl roku. HA mi také doporučovala, ale spíše kvůli tomu, abych neotěhotněla. Nevím, počkám jak se ukáže menstr. cyklus (ten první je asi 100× horší než před těhu) a snaženíčko asi zahájím leden-únor. Takže se řídím kratším termínem a pevně doufám, že to vyjde.
Mějte se, nepřihlášená bakoule

• Nahlásit
  • Citovat
1930
23.11.04 14:11

Ahoj Bakoule :) ,
udělám to jako ty a v únoru si k narozeninám dám dáreček v podobě začítku snažení :wink:
Já jsem přišla o mimi v 9 tt, revize 1.11., tak se mi šestinedělí už krátí…
Ještě jsem se nerozhodla, jestli si nechám napsat tu HA, poradím se znovu s doktorem.

Tak doufám, že se na jaře (nejpozději v létě) potkáme v nějakém úplně čerstvém těhudeníčku :lol:
Dadla

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
265
23.11.04 14:20

Ahoj holky,

teda koukám, že je nás celkem dost, které to v poslední době potkalo :cry: :cry:
nevím proč, ale mám pocit, že je toho ted strašně moc. Třeba na nás všechyn čeká ten krásný rok 2005 :D

Stefinko : nevíš jaký to je ten čajík ? Já se taky snažím ted válčit s bylinkama , ale občas mě to pěkně otravuje :D Ale už jsem si zakoupila čajík pro otěhotnění ( psaly o tom holky, v deníčku těhule ??? , ted fakt nevím ) . a ted po potratu piju čistící čaj. Kůra je minimálně 6 týdnů. Najela jsem do Zelené lekarny a tam všechno nakoupila. Sla jsem jak hypochondr. tašku plnou bylinek :D

kačka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
23.11.04 14:46

Ahojky
Jojo, se mnou ve špitále tam bylo asi 10 holek :cry: Doktoři říkali, že byly nějaké obrovské výkyvy tlaku. Tak nevím, na něco se to asi svést musí.
Tak nám přeji rychlé zotavení a pevně doufám, že budeme příší rok zakládat společně těhu-deníček :D
Mějte se, bakoule

• Nahlásit
  • Citovat
9
23.11.04 14:56

Ahojte,

bohužel k Vám také patřím :( Musím také konstatovat, že v současné době dohásí k samovolným potratům ve strašně velkém množství, i lékaři to sami potvrzují a neznají příčinu.

Já osobně prodělala samovolný potrat v srpnu, jelikož nedošlo k úplnému „zahnízdění“ vajíčka, tak samovolně odešlo jako opožděná menstruace. Prý se to stává tak často, ale někteří to berou jakou opožděnou MS, ale já jsem hnedka letěla pro test, když jsem MS nedostala a vyšel pozitivně a krev na hormon HCG taky vyšel, za pár dnu špinění a poté …:-(

Byla jsem v Podolí, dělali mi i tzv. velký ultrazvuk a řekli mi, že není nutná revize, že se to vyčistilo samo, tudíž sliznice by měla být ok, 1. MS jsem měla ai po 6 týdench a nyní jsem již měla druhou MS.

Říkali , že stačí počkat 3-4 měsíce (tak nevím, jestli mysleli 3-4 menstruace) a pokud by byla revize, tak se čeká spravidla půl roku.

Ale útěcha pro mne byla ta, že prý po samovol. p. se prý vajíčko lépe uhnízďuje, protože tělo je na to více připravené…, ani nevíte jak bych si přála , aby to byla pravda :lol:

Ráda bych se pokusila o Vánocích :) Ale taky se trochu bojím, nerada bych to zažila znovu :cry: je to moc nepříjemné, sami víte…

Musíme si držit pěstičky !!!! A brzo // na testíku :-)

Jo abych nezapomněla užívejte kyselinu listovou a vitamín E !!!!
Nebo multivitamíny např Babyplan, MAMAVIT (pro plánované rodičovství).

Megi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
23.11.04 15:11

Babyplan mi dr. taky doporučila, řekla mi, že bych ho měla jíst alespoň 2 měsíce před plánovaným snažením. Tak o vánocích začnu. Já jsem letěla do nemocnice kvůli 39 teplotám a už jsem tam zůstala :o( Všechny hodnoty HCG byly ok, moje dr. mi říkala, že bez těch teplot by těhu bylo naprosto ok. Jenže…něco bylo asi špatně.
Tak ale hlavy vzhůru a s úsměvem vzhůru do příštích dní :D
Bakoule

• Nahlásit
  • Citovat
2304
23.11.04 15:13
:(
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...