Otěhotnění po potratu - příčina parciální mola

7
3.3.10 09:12

Otěhotnění po potratu - příčina parciální mola

Ahoj, v prosinci 09 jsem prodělala potrat ve 14 týdnu. Z histologie jsem se dozvěděla příčinu - parciální mola.
Byla jsem sledovaná na hladinu HCG, která je teď naštěstí již nulová.
Chtěla jsem se Vás zeptat, po jaké době jste otěhotněly znovu a zda bylo vše ok, všude se píše minim. 6 měsíců až rok, což je pro mě teď hrozně dlouhá doba, ale nechci jít do žádného rizika. Budu ráda, když se podělíte o zkušenosti. Díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

598
3.3.10 10:24

ahoj otěhotněla jsem okamžitě,ale nedoporučuji :lol:
dobré je alespoň 2× odmenstuovat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24896
3.3.10 12:14

já měla molu…
v prosinci jsem byla na revizy a v červenci jsem byla těhu.
tři měsíce mi klesalo HCG a další tři měsíce jsme nesměli, pak se zadařilo na poprvé.
pak jsem měla dvě těhu. a vidíš viz metříky jak to dopadlo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.3.10 20:17

Holky za jak dlouho po revizi jste dostali první menstruaci ? Já jsem 8 týdnů po revizi kvůli parc.mole ve 12.týdnu, negativní hcg mám už dva týdny a menstruace pořád nikde :-(

A co se týká toho otěhotnění, můj doktor mi při kontrole po revizi řekl, že za tři,čtyři měsíce na to můžeme vlítnout :oops: (cituju ho)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7
3.3.10 20:33

Děkuji holky za reakci.

Kopretinko, ja dostala menstruaci po 4 týdnech.
Je zajimavé, co Ti řekl doktor, každý říká něco jiného… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.3.10 20:39

Luci a jak rychle ti klesalo to hcg ?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7
3.3.10 20:55

Teprve začátkem února to bylo na minimu, tzn. za dva měsíce od revize.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.3.10 20:59

Tak to jsem z toho jelen, proč jsem to ještě nedostala :zed: :zed: Myslela jsem,že by to mohlo být tím, že mám v krvi pořád ještě to hcg, ale jak je vidět u tebe, asi to na tom nezáleží…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7
3.3.10 21:16

Vypadá to, že asi opravdu ne.
Mě říkali při propouštění po revizi, že je to u každého různé, někdo to dostane po měsíci, někdo po dvou… ale já bych už také byla nervozni na Tvém místě…už bych asi byla u své gynekoložky.

Bylo to Tvoje první těhotenstvi?
Já už mám doma holčičku, ale stejně mě to hrozně „sebralo“.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.3.10 21:23

No taky už právě začínám trochu nervovat :-( K doktorovi jsem včera volala, tak mi řekli, že mám ještě počkat do konce příštího týdne a pak kdyžtak přijít. Že udávaných 3-6 týdnů po revizi je opravdu minimum a u každého je to jinak.

Bylo to moje třetí těhotenství, doma mám 1,5 letého klučinu a loni v červenci jsem podstoupila přerušení těhotenství kvůli vývojovým vadám :zed: :zed:

Je to na palici,ale nevzdávám se :cert: Musíme hlavně pozitivně myslet a být šťastní za ty rošťáky co už doma máme :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7
3.3.10 21:33

To je mi líto, co máš za sebou.
Máš pravdu, musíme doufat, myslet pozitivně, i když je to někdy docela těžký. :kytka:

Držím palce, ať to dostaneš co nejdříve bez nějakých komplikací.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24896
4.3.10 11:56

Bohužl už nevím kdy jsem MS dostala, asi jsem s tím nějak problém něměla.

Já měla molu při prvním těhu., otěhotnět jsem chtěla zkusit co nejdřív. Takže jak kleslo HCG, tak jsme ještě 3 měsíce čekali, pak mi dle MS dr. vypočítal plodné dny a přesně řekl, 13 DC na tu hupnout a zadařilo se :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2848
11.3.12 10:43

Je tady nekdo s aktualnimi zkusenostmi? Chtela bych se zacit snazit co nejdriv, ale jeste jsem nebyla a krvi, jestli je hcg na nule. Zajima me, jestli je tady nekdo, kdo otehotnel po 1-2mesicich po revizi?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
57
20.11.12 12:56

Ahoj holky, pokusim se ozivit tuhle diskuzi. Mne oznamili tuhle spatnou zpravu vcera, vysledek histologie po ZT - parcialni mola. Zmerili mi po trech tydnech od revize HCG, 46 jednotek a za tyden mi ho zmeri znovu.
Vim, ze kazde z nas to klesa jinak, ale presto, muzete mi prosim napsat vase zkusennosti s dalsim otehotnenim? Musely jste cekat az bude HCG na nule cely pulrok? Nebo jakmile bylo na nule, mohly jste otehotnet? Je mi 32, a mam pocit, ze pul roku nebo rok je proste nekonecne dlouha doba. Ps, deti zatim nemam, dekuji za odpovedi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1157
20.11.12 13:53
@Fineva píše:
Ahoj holky, pokusim se ozivit tuhle diskuzi. Mne oznamili tuhle spatnou zpravu vcera, vysledek histologie po ZT - parcialni mola. Zmerili mi po trech tydnech od revize HCG, 46 jednotek a za tyden mi ho zmeri znovu.
Vim, ze kazde z nas to klesa jinak, ale presto, muzete mi prosim napsat vase zkusennosti s dalsim otehotnenim? Musely jste cekat az bude HCG na nule cely pulrok? Nebo jakmile bylo na nule, mohly jste otehotnet? Je mi 32, a mam pocit, ze pul roku nebo rok je proste nekonecne dlouha doba. Ps, deti zatim nemam, dekuji za odpovedi

Já jsem od revize z tohoto důvodu 5 měsíců. Už se znovu „snažíme“, ale nedaří se… :-/ Mě jen mudr řekla, že stačí, když bude hcg 0, pak už nemusíme čekat… Mě skončili s měřením hcg, když jsem měla 8, pak už to mudr neřešila…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama