Otěhotnění po potratu v 17tt

Anonymní
13.8.20 21:05

Otěhotnění po potratu v 17tt

Ahoj holky, neustále pročítám diskuse a chtěla bych znát Váš názor.
Bohužel jsem potratila své první dítě, v 17tt. Jsem teď v sestinedeli. Děťátko jsem porodila během pár minut a pak šla na revizi. Placenta byla z poloviny venku druhá polovina se musela „výšroubovat“. Krvacela jsem něco málo přes týden. Pak nastaly ocistky. Trvaly asi jen dva týdny a teď čtvrtý týden už vůbec nic. Na kontrole na gyndě mi bylo řečeno, ze vše vypadá v pořádku. Proběhla ovulace, výška děložní sliznice byla 7mm. Čekám na menstruaci. Nic me nebolí ani nebolelo hned po porodu. Fyzicky se cítím moc dobre.
Jde o to, ze mi má gynekolozka řekla, ze se můžeme začít snažit po osmi týdnech, čili hned po sestinedeli. Ze čas běží. Je mi 33… nevím zda to není riskantní? Nechtěla bych zažít potrat znovu.. myslíte, ze je to rozumné začít se snažit po první Ms? Za předpokladu, ze na gyn prohlídce, která je naplánována dva dny po konci sestinedeli bude vše v pořádku?

Děkuji za názory a zkušenosti
:srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1335
13.8.20 21:35

Je mi to lito, co te potkalo… :hug:
K Tve otazce… Je to hodne individualni. Ale obecne se rika, ze po revizi je lepsi 2-3 cykly pockat. Na druhou stranou sama vim, jak dulezite bylo jit vstric novemu tehotenstvi… (Prisla jsem o holcicku ve 40.tydnu, na prijmu v porodnici uz nenasli srdicko). Rodila jsem normalne a za tri mesice jsem mela zelenou a otehotnela jsem hned…)

Uvidis. Pokud ti dr rika, ze to mate zkusit a citis se na to, urcite se nebran. Doporucuju do noveho tehu mit za sebou hematologicke vysetreni a od // brat progesteron (viz. Mudr. Koucky, www.porodnice.cz).

A preju hodne stesti a od ted uz jen dobre zpravy… :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.8.20 21:41

Ah 40 týden.. na to není slov..
ale zas je krásné slyšet, ze jsi hned otěhotněla a teď jsi těhotná nebo už mas děťátko doma?
Akorát to hematologické vyšetření, kdo mi na nej dá zadanku? Také me napadly testy na toxoplasmozu, salmonelu, E-coli? Třeba něco z toho v sobě mám? A nevím zda bych se třeba neměla nejdříve vyléčit. Sice v porodnici jsem ATB dostala, ale nevím na co byly určeny

• Citovat
  • Nahlásit
1335
13.8.20 21:54
@Anonymní píše:
Ah 40 týden.. na to není slov..
ale zas je krásné slyšet, ze jsi hned otěhotněla a teď jsi těhotná nebo už mas děťátko doma?
Akorát to hematologické vyšetření, kdo mi na nej dá zadanku? Také me napadly testy na toxoplasmozu, salmonelu, E-coli? Třeba něco z toho v sobě mám? A nevím zda bych se třeba neměla nejdříve vyléčit. Sice v porodnici jsem ATB dostala, ale nevím na co byly určeny

Uz mam doma rocniho raracha… Bylo to tezke obdobi, to nepopiram. A nikdy na holcicku nezapomenu :srdce:

Zadanku by ti mela dat gyndr. Popr. praktik. Ale resila bych to spis na gynde. Odkaz se na dr. Kouckeho, ktery to po ztrate miminka povazuje za zakladni prevenci v dalsim tehotenstvi (aplikace miniheparinu a zavadeni progesteronu).

Vysetreni na toxoplazmosu a podobne potvory ti muze vystavit praktik. Po ztrate miminka mi vystavili zadanky na hematologii, imunologii i genetice. Na pricinu umrti miminka se neprislo. Blba nahoda :,( Byla jsem i na toxoplasmoze, toxocaroze a parazitech.

Ver, ze se miminka dockas… A preju pevne nervy do dalsiho tehu. :hug: :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1335
13.8.20 21:56

… A k veku, mezi nami devcaty. Loni, kdyz jsem rodila zdraveho chlapecka, mi bylo 40.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.8.20 21:58

Záleží proč si o dítě přišla. Jestli to bylo kvůli zánětu, tak bych radila počkat rok, tělo si musí odpočinout. Mluvím z vlastní zkušenosti. Přišla jsem o miminko po 20.týdnu, po pěti měsících jsem opět otěhotněla a bohužel se to opakovalo, cítila jsem že tělo na to nebylo připravený.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
13.8.20 22:00

Moc moc Ti to přeji Jenny :srdce:
Moc krásně se to čte
A děkuji za povzbuzení
Dneska jsem zase brečela

Aha moje gynekolozka se o ničem takovém nezminila.. tak zkusím se pozeptat v Praze na nějaké třeba soukromé klinice..

• Citovat
  • Nahlásit
1335
13.8.20 22:06
@Anonymní píše:
Moc moc Ti to přeji Jenny :srdce:
Moc krásně se to čte
A děkuji za povzbuzení
Dneska jsem zase brečelaAha moje gynekolozka se o ničem takovém nezminila.. tak zkusím se pozeptat v Praze na nějaké třeba soukromé klinice..

Myslim, ze soukromá klinika neni uplne nejnutnejsi… Zkus se zeptat nejdrive sve doktorky. Uvidis, co ti rekne… A pak se muzes rozhodnout.

Nicmene, pokud ti tva dr dava zelenou, tak bych asi do toho sla. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.8.20 22:09

To Já právě nevím tu příčinu ještě.. výsledky pitvy ještě teď po třech týdnech nebyly.. nevím zda si ma doktorka zadala, nebo zda jsem si měla Zadat Ja. Byl tam takový webový odkaz jak na to?
Jaká to byly u tebe infekce?
Me dali antibiotika
Ale pak mi krev vyšla čístá? Teda asi i deset dnů později, kdy mi na gynde brali krev. tak tam bylo vše negativní…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
13.8.20 22:14

@janny079
Ja vím. Chtěla jsem hned v září po sestinedeli.. ale možná se trochu bojím to uspechat
Každopádně Janny, 31.8 mám prohlídku, tak pokud mi dá paní doktorka zelenou, tak do toho půjdu. Ale urcite se preptam na ta vyšetření…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
13.8.20 22:23

To mě moc mrzí a vůbec si nedokážu představit tvou bolest zažít a hned dvakrát… doufám, ze už jsi z nejhoršího venku a jednou přijde zdravé děťátko :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama