Reklama

Otěhotnění po předchozí ivf

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.03.18 10:25
otěhotnění po předchozí ivf

Omlouvám se za anonym, ale jedná se o citlivé osobní téma.
Chtěla jsem se zeptat, zda někdo nemá zkušenost s přirozeným otěhotněním po ivf.
Jde o to, že první dítě mám z přirozeného početí. Otěhotněla jsem pátý cyklus snažení, vše naprosto bez problémů, jen porod byl akutním císařským řezem s větší jizvou (dost se už spěchalo). Druhé dítě se nám bohužel nedařilo. Po roce snažení jsem zašla do caru, protože jsem měla obavu z nějakých srůstů či neprůchodností kvůli tomu porodu. Nic se nenašlo, vše v pořádku u mě i u partnera. Přesto se nedařilo, podstoupili jsme 6 neúspěšných inseminací a otěhotněla jsem až na při druhém ivf. Předtím první ivf + 1 ket neúspěšné. Nakonec se tedy podařilo za 20 měsíců, předtím ani ťuk, ani duch, náznak, nic.
A teď k otázce. Plánujeme třetí, pomalu se už začínáme snažit. Myslíte, že je šance, že by se zadařilo přirozeně nebo raději znovu zajít do car? Jak dlouho případně čekat? Už nás trochu tlačí věk a věkový rozdíl dětí…, ale nic drastického. Po těch peripetiích s druhým jsem si říkala, že tohle už podstupovat nechci, ale na druhou stranu, pokud by jiná šance nebyla…

Reklama

Reakce:

Sany80s
Kelišová 6396 příspěvků 06.03.18 10:38

Znám dva lidi, kteří u druhého dítěte otěhotněli přirozeně, ačkoli první bylo po IVF.
Ale ani u jednoho se nepřišlo na problém, proč to nešlo.

Bananas
Závislačka 4593 příspěvků 06.03.18 11:23

Já mám dceru z Ivf a loni jsem otěhotněla po 4 letech od toho Ivf. Ani jsme to nečekali, byl to šok. A máme zdravého chlapečka

Bella13
Kecalka 223 příspěvků 06.03.18 12:11

5 IVF - pátý pokus úspěšný (dvojčata), na gyndě - paní vy přirozeně otěhotnět nemůžete tak nebudeme tělo huntovat antikoncepcí - třetí dcera se narodila ve 20. měsících dvojčat. Takže to jde, ale jak to bude u Vás to ví jen…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.03.18 12:14

@Bella13 Tak to je mazec. A vědělo se, proč to nešlo?

Janli
Kelišová 5621 příspěvků 9 inzerátů 06.03.18 12:41

První dcerku mám z IVF, chtěli jsme po dvou letech druhé, ale už nám řekli, že je to bez šance, pouze s darovaným vajíčkem. Tak jsme to odpískali. Za dva měsíce jsem otěhotněla v 38 letech.

Maky.p
Generální žvanilka 24792 příspěvků 06.03.18 13:10

Prvního syna mám z nativního ivf - jen s Clostilem, druhý syn je přirozeně po čtyřech letech, z toho jsme se „snažili“ cca 2 roky.

Bella13
Kecalka 223 příspěvků 06.03.18 15:32

Manžel horší spermiogram a já endometrióza a po prodělaném těžkém zánětu v dutině břišní (po 3 IVF) srůsty v břiše i na vaječnících.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Adopce na dálku a návštěva Bangladéše mě mnohé naučila, říká Věra Pilbauerová

Věra Pilbauerová změnila život bangladéšské dívce Líze, která by bez její... číst dále >

Máte doma nebezpečné hračky?

Nebezpečné hračky jsou zrádné především tím, že nejsou poznat na první pohled... číst dále >

Články z Expres.cz

Mě a smazat? Směje se Rytmusovi Dara Rolins! A co mu dál vzkázala?

Zpěvačka Dara Rolins (45) se nestačí divit. S člověkem klidně můžete strávit... číst dále >

Ronaldo v ještě větším maléru? Ozvala se prý další žena, kterou měl znásilnit!

Fotbalista Cristiano Ronaldo, nejnovější oběť kampaně Me Too, jehož čeká soud... číst dále >

Články z Ona Dnes

První dáma Svobodová přišla o syna, podpořila vznik SOS dětských vesniček

Bylo to poprvé od časů Hany Benešové, co byla první dáma opět oblíbená u... číst dále >

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >