Otěhotnění po psychických problémech po prvním porodu

Anonymní
18.1.20 20:29

Otěhotnění po psychických problémech po prvním porodu

Moc prosím o radu, zkušenosti s tímto tématem. Po porodu syna (nyní 9.let) jsem byla totálně vyčerpaná, došlo to tak daleko, že jsem se neorientovala v čase (zda je noc či den) a bezmyšlenkově v noci, když byl partner doma, odešla a chodila po lese. Hledala mě policie. Po několika hodinách mě našli a převezli na tři měsíce do psychiatrické léčebny. Po té jsem se o synka starala, jeho otec náhle zemřel, skončila jsem na antidepresivech. Po letech jsem si našla partnera, který ještě děti nemá. Moc by jsme si přáli miminko, snažíme se už rok a půl. A vůbec se nedaří, mám už vyzkoušené vše. A rozhoduji se že si zajdu říct o pomoc k lékaři. Ale mám strach co mi řekne, zda mi vůbec bude chtít pomoct. Na to co jsem udělala po porodu si tu všichni včetně mého doktora pamatují. Navíc to mám napsané i ve zdravotní dokumentaci. Mám tam vůbec s tímto problémem chodit? Mám nárok na pomoc s otěhotněním? Partner v případě že se zadaří je připraven pečovat o mimčo i o mě a být mi oporou, kdyby se situace opakovala.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

5956
18.1.20 20:36

Určitě za doktorem zajdi, kór když si miminko přeješ :hug: určitě se domluvíte co a jak a nenecháte to zajít tak daleko. Super je, že i tohle vše ví tvůj partner.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
162
18.1.20 20:44

Taky myslim, ze zalezi, jak jsi na tom dnes. Sama vis asi nejlip. V tehu i po nem bych byla rozhodne v peci psychiatra. Nicmene pokud by sis miminko prala, citila se na nej a lekar Ti nechtel pomoci…neni jediny.Mas pravo na zmenu a dokumentaci sebou brat nemusis. Nenech se zvyklat, je to Tvuj zivot, Tvoje stesti…hledej aktivne pomoc. Drzim palce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.1.20 20:52

Nemyslim si, ze by nektery dr. pomoc odmitl, mozna bude mit par prihlouplych poznamek, narazek, ale to je maximum a stejne si myslim, ze ani toto nenastane - byl by to naprosto neprofesionalni pristup. Spis bych cekala, ze bude chtit probrat moznosti, jak tomu stavu v zacatcich predejit - mas devitileteho kluka, ano, zacatky byly tezke, ale ted se staras, neni duvod, abys nemohla mit dalsi dite ;-) Stav po porodu je narocny na psychiku, ale vubec to neznamena, ze se situace u Tebe musi opakovat v takovem extremu. Ale urcite bych spolupracovala s nejakym psychiatrem, aby ses s nim mohla poradit, kdyby Ti bylo ouvej. Preji krasne tehotenstvi a at si to druhe miminko poradne uzijes! :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama