Otěhotnění po ZT

21.3.17 10:07

Otěhotnění po ZT

Ahoj holky,

ráda bych se zeptala, zda máte někdo nějakou zkušenost minulý rok v březnu mi v 7+4tt bylo sděleno, že musím na revizi, jelikož se jedná o zamlklé těhotenství. Po revizi, mi bylo sděleno, že musím počkat na hystologii, jelikož se možná jedná o molární těhotenství, které nakonec tedy bylo vyvráceno a jednalo se tedy pouze o ZT. Po půlroční pauze, která nám byla doporučována se objevili //. A já se teď strašně bojím, aby se to neopakovalo a tentokrát to skutečně vyšlo. Někdo prosím s podobnou zkušenosti, komu se ZT neopakovalo? Moc děkuji za podporu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
21.3.17 10:15

@Tereza0807:-D…neboj všechno bude OK a za pár měsíců budeš mít prcka.

• Nahlásit
  • Citovat
745
21.3.17 10:18

Ahoj, v červenci revize po ZT a momentálně jsem 22tt ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2368
21.3.17 10:22

@Tereza0807 Já tedy neměla ZT, ale potratila jsem samovolně, takže bez revize a bez čekání. Otěhotněla jsem tři měsíce po potratu a teď mi tu řádí sedmiměsíční rošťák :srdce: Ale je pravda, že jsem se celý těhu bála, nejen potratu, ale i kvůli věku vývojových vad. Naštěstí všechny testy byly v pořádku :mrgreen: Ale každou kontrolu jsem čekala se zatajeným dechem, až mi doktor ukáže srdíčko. No, oproti dceři mi přijde, že mi těch ultrazvuků dělal i víc. Vždycky jen taková rychlá kontrola, ale bylo to moc uklidňující :mrgreen: Navíc, na to, že je syn druhý dítko, tak začal kopat poměrně pozdě, což mě taky znervozňovalo a kopal míň než dcera :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.3.17 10:54

Já 4 bezproblémová těhotenství a porody, potom spontánní potrat hned v začátku, bez nutnosti revize, teď znovu těhotná. Takové věci se prostě stávají. Vím, že je to těžké, když se to stane u prvního těhotenství. Držím pěsti :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
21.3.17 10:56

Holky strašně moc Vám děkuju za radu. Sjíždím tady jak šílená příběhy a mám strašný strach. Mám teď bolesti na jedné straně tedy tlak a samozřejmě hned to vidím špatně. Proto moc děkuji za podporu @Kikkinka, @PapeJ.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
745
21.3.17 10:57

@Tereza0807
Strach budeš mít pořád, ale musíš věřit, že tentokrát to dopadne dobře :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1332
21.3.17 10:59

2014 se narodila dcera, pak 2015 listopad jsem byla na revizi a v breznu 2016 jsem byla znovu tehotna. Konec rijna se narodil zdravy chlapecek ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní

Ty bolesti jsou s největší pravděpodobností, jak se natahuje svalovina dělohy, taky mě to bolelo na stranách. Já jsem u dvou těhotenství měla cystu, ale nikdy nezpůsobila žádné komplikace. Strach budeš mít už pořád.

• Nahlásit
  • Citovat
29442

Já měla ZT úplně to první, v roce 2009. V roce 2011 a 2013 jsem porodila dvě zdravé děti. V roce 2016 byl spontánní potrat v 6tt. a hned v následujícím cyklu jsem znovu otěhotněla. Jsem v 17tt. Klid. ZT a SP se stávají naprosto běžně, bývají to chybně rozdělené buňky nebo plody počaté z nekvalitního vajíčka. Náhoda. Příroda provádí selekci. Určitě to teď dopadne. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29442
21.3.17 11:03

@Tereza0807 Tlaky a různé pobolívání je normální. Bude se zvětšovat a prokrvovat děloha, budou tě bolet vazy, na kterých je zavěšená, za různé pobolívání může taky vylučovaný HCG hormon. K těhotenství to patří.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.3.17 11:13
@Fima píše:
@Tereza0807 Tlaky a různé pobolívání je normální. Bude se zvětšovat a prokrvovat děloha, budou tě bolet vazy, na kterých je zavěšená, za různé pobolívání může taky vylučovaný HCG hormon. K těhotenství to patří.

Moc děkuji, já právě během prvního těhotenství jsme měla tlak nějak celkově v podbříšku a teď to mám pouze na pravé straně. Ne stále, takové bodové a pak to přestane a samozřejmě jedna diskuze mě vyděsila, že se může jednat o mimoděložní těhotenství. Moc děkuju za podporu :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.3.17 11:14
@Anonymní píše:
Ty bolesti jsou s největší pravděpodobností, jak se natahuje svalovina dělohy, taky mě to bolelo na stranách. Já jsem u dvou těhotenství měla cystu, ale nikdy nezpůsobila žádné komplikace. Strach budeš mít už pořád.

Moc děkuji, ono právě jsme to při prvním těhotenství měla jiné tohle je pouze na pravé straně takové bodání :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.3.17 11:25

@Tereza0807 No vidíš, já jsem při spontánním potratu neměla žádné bolesti, žádné tlaky, prostě nic. A stalo se to koncem září, v době, kdy jsme byli doma všichni zdraví, nepůsobil na mě žádný teratogen, užívali jsme si prodlouženého léta..V ostatních všech těhotenstvích jsem brala ATB(na infekční nemoci, když už nic nezabíralo),byla jsem na RTG v době, kdy jsem ještě nevěděla, že jsem těhotná a děti jsou zdravé. Tímto se fakt nepořídíš. Oprosti se od toho a věř, že to tentokrát vyjde :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
ZuzaMi
21.3.17 12:01

@Tereza0807 já byla v srpnu na revizi po ZT, bylo nám doporučeno počkat tři měsíce. Koncem října se hned zadařilo, teď jsem 22tt. Neboj, nemyslet na to špatné.. prostě to dobře dopadne :hug:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama