Otěhotnění po ztrátě miminka

13
30.12.19 19:56

Otěhotnění po ztrátě miminka

Zdravím, nevím jestli má otázka má konkrétní odpověď, ale jsem opravdu nešťastná. V prvním trimestru jsem zjistila, že jsem čekala jednovajecná dvojčátka. Bohužel ani jedno nepřežilo. Je mi 25 let a bylo to mé první těhotenství (vysněné) těhotenství. Zasáhlo mě to opravdu moc.. A teď k moji otázce.. Máte prosím s tímto někdo zkušenost? Za jak dlouhou dobu se vám podařilo znovu otěhotnět? Strašně mě to mrzí, cítím se jako bych sama před sebou selhala :( moc bych si potomka přála :( děkuji za odpověď

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

30.12.19 20:03

@Rony953 já samovolně potratila v 7tt. Ze začátku jsem nad tím furt přemýšlela. Proč, čím to mohlo být a tak. Ale celkem mi pomohlo zjištění, že údajně každy druhý první těhotenství konci špatně. Po půl roce sem otěhotněla znovu a vše bylo ok. A plno mých kamarádek první těhotenství se nezdařilo a další těhotenství bylo ok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1422
30.12.19 20:06

@Rony953 Moc me to mrzi :srdce: A v kolikatem tydnu jsi rodila?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1079
30.12.19 20:06

Víš, to je strašně individuální, každá to má jinak. Záleží na tom z jakých důvodů jsi potratila, nepìšeš v kterém měsíci. Pokud jsi jinak zdravotně v pořádku tak můžeš otěhotnět brzy. Rozhodně jsi neselhala, tvoje vina to není. Hlavně nic neuspěchej.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
802
30.12.19 20:07

@Rony953 Ahoj tak my přišli o miminko minulý rok v listopadu, v 8tt ZT, přišlo se na to až v 11t, no myslím že zrovna tobě nemusím říkat jak hrozné to pro mě bylo když právě prožíváš to samé :( taky to bylo moje první těhotenství, vysněné a podařilo se na první dobrou ale bohužel tak rychle jak to začalo tak to taky skončilo. Upnula jsem se na další těhotenství, každý měsíc testovala a čekala zda se zadaří, jak naivní jsem byla když jsem si myslela že se zadaří hned, vždyť předtím to tak bylo. V únoru jsem změnila gynekologa, kvůli stěhování, jen tak jsem se zmínila při prohlídce zda pozná jestli už jsem měla ovulaci, nabídl mi že můžu chodit na folikulometrii a tak jsem začala chodit, zjistilo se že nemám pravidelně ovulaci, nasadil mi clostilbegyt a v červnu jsem po druhém cyklu s clostilbegytem otěhotněla. Takže jsem otěhotněla cca po půl roce od ZT, nyní jsem 32tt a čekáme holčičku, ale nebudu tvrdit že se nebojím, strach mám pořád obrovský. Tobě přeji ať co nejdřív zase otěhotníš, a určitě už tentokrát bude všechno v pořádku :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25
30.12.19 20:08

Ahoj. Mrzí mě, co se vám stalo, zažila jsem to stejné.. Mé první vysněné těhotenství dopadlo špatně už v 8.týdnu, kdy nebilo srdíčko a mě poslali na potrat… To zklamání, myslela jsem si, že jsem mladá a zdravá, od té doby jsem o sobě pohybovala… Všechny ženské kolem měly těhotenství bez komplikací a zdravé, krásné děti.. Záviděl jsem jim, dělalo mi to zle… Otěhotnět se mi podařilo po 3 letech, celé těhotenství v nervech, že to nevyjde… A je to tady, máme půlroční ho chlapečka… Přeji vám taky hodně štěstí :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
287
30.12.19 20:09

To mne opravdu moc mrzí..
známá též měla podobný problém a byla dost dlouho v depkách.
Počkala až se z toho otřepala a až pak, když se s tím srovnala, tak zkoušela znovu a tentokrát už bez potíží.
nevím sice jak se cítíš a zřejmě má rada bude mít menší váhu než od žen, které něco takového zažily, ale myslím si, že bys měla hodit pořádný relax. Dělat něco co máš ráda.
Až se budeš opět cítit dobře, myslet jen na to, že tentokrát to vyjde.

A to hlavní: v žádném případě jsi neselhala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13
30.12.19 20:15

Mockrát děkuji všem za odpovědi.. Bylo to 10 tt..ja vim že to není nic velkého ale pro mě to byl zázrak. :( Zdravá jsem úplně bohužel prý jednovajecná dvojčátka jsou pro prví těhotenství velká zátěž :( moc mě uklidňuje, že většina maximálně do půl roku otehněla. :-( SNAD by to napodruhé mohlo vyjít mohl by si už nějaký uzlíček vyvrat i nás. Nemám si s kým kromě přítele o tom popovídat a tak Vám opravdu děkuju za podporu..je to pro mě veliký zásah.. Ale snad se vše znovu podaří.. Obrovské děkuju:heart:️

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.12.19 20:21

Taky jsem čekala dvojčátka a taky to nevyšlo, u mě konkrétně v 9tt. Musela jsem na revizi a bylo to pro mě hodně těžké, ale pak jsem na první pokus po pauze otěhotněla. Museli jsme si ale dát pauzu 3 měsíce. Dodrželi jsme to skoro úplně, 2 cykly, ale delší, takže těsně před uplynutím 3 měsíců od revize jsem měla ovulaci a tak jsme do toho šli… A vyšlo to! Jen mě mrzí, že už se asi nikdy nepodarí dvojčátka, moc ráda bych si ty první „nahradila“. Hloupé, vím.

• Nahlásit
  • Citovat
86
30.12.19 20:26

Moc mě to mrzí. My před mesicem přišli o chlapečka v 16tt, kvůli vývojové vadě. Člověk si říká, proč zrovna on… je to těžké… teď mám po první MS a uvidím po kontrole u Dr, jestli budeme cekat dvě nebo tři MS. Hodně síly posílám:four_leaf_clover:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13
30.12.19 20:29
@Anonymní píše:
Taky jsem čekala dvojčátka a taky to nevyšlo, u mě konkrétně v 9tt. Musela jsem na revizi a bylo to pro mě hodně těžké, ale pak jsem na první pokus po pauze otěhotněla. Museli jsme si ale dát pauzu 3 měsíce. Dodrželi jsme to skoro úplně, 2 cykly, ale delší, takže těsně před uplynutím 3 měsíců od revize jsem měla ovulaci a tak jsme do toho šli… A vyšlo to! Jen mě mrzí, že už se asi nikdy nepodarí dvojčátka, moc ráda bych si ty první „nahradila“. Hloupé, vím.

Vůbec to není hloupé. Víte, já o dvojčátkaxh nevěděla do posledního ultrazvuku, kde mi bohužel řekli že jsou jednovajecná, ale ani jedno není živé. Počítala jsem ze vším co se může stát ale to že byli dvě mě zasáhlo nejvíc :( nechápala jsem jak se to mohlo povést a zároveň tolik smutku. Doufám a moc si přeji aby to vyšlo jako Vám. Strašně si přejí scou rodinu. Tak doufám že na podruhé se na mně štěstíčko usměje

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14400
30.12.19 20:29

Hele to má každá jinak. Já ze zkušenosti doporučuji moc nechvatat. Já potratila v 7tt, otěhotněla za 2 měsíce a potratila znovu. Pak sme si dali tak půl roku klid, vůbec se o nic nesnažili a vyšlo to. Dr doporučovala čekat aspoň 3 cykly.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13
30.12.19 20:30

Načítámm citovaní příspěvek, Čekejte prosím…

@Rickym píše:
Moc mě to mrzí. My před mesicem přišli o chlapečka v 16tt, kvůli vývojové vadě. Člověk si říká, proč zrovna on… je to těžké… teď mám po první MS a uvidím po kontrole u Dr, jestli budeme cekat dvě nebo tři MS. Hodně síly posílám:four_leaf_clover:

Mockrát děkuju :( držím Vám palečky ať se zadaří. :heart:️

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5510
30.12.19 20:35

@Rony953 Prisli jsme o miminko v 17tt. Udajne nahodna chyba :( Byl mi vyvolan porod tabletkama + jsem musela na revizi kvuli placente, ktera nevysla. Nakonec zjistili, ze byla prirostla. Fyzicky porod, psychicky strasne. Pak nam bylo doporuceno pockat 3 mesice - respektive 3 cykly (moje gyndr rikala, ze staci mesic, ale popravde po mesici bychom to fakt nedali). Po tech 3 mesicich se zadarilo hned. Neskutecny a nekonecny strach. Ted je dceri rok a pul a je to uzasna, sikovna a hlavne zdrava holcicka. Tehotenstvi ukazkove, porod s komplikacemi (mala spatne narotovana), takze skoncil akutnim CS. Bylo a je mi to naprosto jedno, hlavne ze je dcerka na svete ziva a zdrava :srdce: byly to nervy a strach, ten zustal a asi uz nikdy neprejde. Ale stoji to za vse :srdce:
Moc drzim palce, aby vse bylo nyni v poradku :hug: :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12517
30.12.19 20:41

Jestli tě to uklidní, tak si tímhle projde drtivá většina žen a spousta z nich děti mají. Jen od spousty se to dozvíš až ve chvíli, kdy se ti stane něco podobného. Já naštěstí nepotratila, ale měla jsem hodně velké problémy. Ale za sebe první trimestr neřeším, protože je to fakt buď a nebo. Každopádně nespěchej a dejte si chvilku pauzu. Držím palce :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama