Otěhotnění po/při Covidu po více jak roce nezdaru

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
25.12.21 12:36

Otěhotnění po/při Covidu po více jak roce nezdaru

Ahoj všem, prodělali jsme Covid. Já celkem v pohodě, nikdy jsem se toho tedy ani nijak nebála, prostě jako nachlazení, přítel teda 1 den i horečku přes 38°C, jinak podobný průběh. Snažíme se o dítě už delší dobu a předpokládala jsem, že horečka je u mužů bohužel zabiják spermií (pak třeba 3 měsíce může trvat, než se obnoví). Je někdo takový, komu se třeba déle než rok nedařilo a po nebo dokonce při Covidu s horečkou se otěhotnění podařilo? Například mě napadlo, že to nějak ovlivní přílišnou imunitu, která je špatná pro otěhotnění.
Opravdu prosím komu se podařilo při delší době nezdaru (ti, kterým se to podaří do roka, beru za úplně normální dobu snažení).
Nebo mám spíš počítat s tím, že když jako zdravým se nám nedařilo, po nemoci hol šance bude ještě nižší? :think:
Do CAR samozřejmě teď nemá cenu ty 3 měsíce jít, měli bychom na případná vyšetření a spg počkat aspoň ty 3 měsíce, až výsledek nebude ovlivněn nemocí, ale jsou to muka… :(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
56502
25.12.21 13:05

Já tak úplně nechápu - vy jste měli problém s otěhotněním předtím? Pokud ano, tak nejspíš nějaký problémáte a covid na to vliv nemá, neplodnost tu byla dávno před ním. Jinak čeho přesně se bojíš, že mu jednodenní osmatřicítky natrvalo poškodily spermie? A víš, že jsou a už před covidem byly další stovky chorob, které měly vyšší teploty po mnohem více dní? Vzhledem k tomu, že za ty skoro dva roky to oficiálně prodělala víc jak čtvrtina populace a neoficiálně klidně jednou tolik, a pokles v porodnosti žádný zaznamenán nebyl (a že nás straší ledasčím), tak plašit tak nějak preventivně mi přijde zcela zbytečné, leda tak k přivození stresu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11948
25.12.21 13:31

Já jsem otěhotněla po 13 letech snažení při covidu (měla jsem jen rýmu), manžel byl 2 měsíce po covidu a to měl i horečku, což mu vždy se spermiogramem těžce zamávalo. Už jsem za ty roky pochopila, že s logikou v tomhle směru moc neuspěju - pánbůh má holt zvláštní smysl pro humor :nevim: V 10tt jsem potratila, ale problém v covidu nebyl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.12.21 20:02

My se snažili skoro dva roky.na konci minulého roku, tedy přesně před rokem, jsem prodělala údajně Covid.pisu údajně, moje příznaky nebyli skoro žádné. Běžné jako ztráta čichu, chuti se u mě nekonala stejně tak horečka. Nic méně cca 2 měsíce po jsem otěhotněla. Výsledek je 3 týdny starý. Takze mě nastartovala smrtící celosvětová choroba. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
5
25.12.21 22:19

S manželem jsme se pokoušeli o miminko přes 5 let. Před dvěmi lety jsem zjistila, že jsem těhotná ale v 7 týdnů se přišlo na mimoděložní těhotenství.. už jsem byla opravdu z toho špatná. V březnu jsme s manželem prodělali covid. V dubnu jsem zjistila, že jsem těhotná :dance: :-) už to mám za pár do porodu :srdce: držím palce :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.12.21 02:30

@wobludka @Verr01 a Anonymní se slunečnicí: Díky! :kytka: Přesně takto jsem ten dotaz myslela.
Teda to smekám, snažit se 5 let a 13 let..předpokládám, že i pomocí IVF třeba…to je šílené. Určitě strašně náročné hlavně na psychiku. A i ty 2 roky…
Takže vám zrovna covid pomohl :* (Doufala jsem hlavně v to, že plodnost aspoň není horší, ale vám ji třeba evidentně zlepšilo ;) )

• Citovat
  • Nahlásit
10
21.2.22 16:45

Ahoj holky, podstoupila jsem KET, ale za dva dny na to přišel covid, myslíte, že to může ovlivnit? měla jsem třetí den po KET den i teplotu 38, v tu chvíli mě bolel i podbřišek, tak jsem si říkala, že se třeba uchycuje, pak už jen rýma a odešla chuť a čich.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat