Otěhotnění přes antikoncepci a nevynechaná menstruace

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
30.10.21 23:51

Otěhotnění přes antikoncepci a nevynechaná menstruace

Zdravím. Beru teprve druhým měsícem hormonální antikoncepci, konkrétně Yollie. Bohužel mě minulý měsíc těsně po začátku užívání prvního platíčka chytl zánět močáku a byly mi předepsány antibiotika. Při jejich užívání a následně i týden po dobrání jsme se s přítelem chránili prezervativem. Přítel do mě druhý týden po dobrání antibiotik ejakuloval, čímž se mi spustily kvasinky, které gynekolog přisoudil právě antibiotikům. Což mě vede k otázce, zda je možné, že měly antibiotika stále nějaký efekt a popřípadě jestli mohly i po dvou týdnech po dobrání snížit efekt antikoncepce? Menstruace mi přišla v týdenní pauze, 15.10., ale trvala jen 4 dny a byla poměrně slabá, což je nezvyk, ale přisuzovala jsem to právě nové antikoncepci. Problémy nastaly týden po ní bolestí a napětím v podbříšku, nevolností, poslední tři dny mě celkem výrazně bolí prsa. Co myslíte, je nějaká šance, že jsem těhotná i přes to, že se dostavila menstruace? Dočetla jsem se, že některé ženy menstruují klidně i první tři měsíce těhotenství, jaký na to máte názor? Má někdo podobné zkušenosti? Je možné, že antibiotika snížily efekt antikoncepce, přestože jsem je již dva týdny neužívala? Není ještě brzo na těhotenský test, neměla bych spíš počkat, zda se dostaví menstruace? Děkuji za odpovědi.

Příspěvek upraven 31.10.21 v 00:47

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
23446
31.10.21 00:17

Pokud bereš antibiotika, tak máš jinou formu antikoncepce užívat do konce braní platíčka. Ovulace se totiž může dostavit až 14 dní po selhání antikoncepce v jednom cyklu, tzn před dostavením menzes. Mykózu máš opravdu z antibiotik, ne z ejakulace. Je to i v příbalovým letáku jako nežádoucí účinek. Sice je málo pravděpodobné, že by jsi byla těhotná, ale vyloučené to není, takže si udělej test.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.11.21 21:07
@Janli píše:
Pokud bereš antibiotika, tak máš jinou formu antikoncepce užívat do konce braní platíčka. Ovulace se totiž může dostavit až 14 dní po selhání antikoncepce v jednom cyklu, tzn před dostavením menzes. Mykózu máš opravdu z antibiotik, ne z ejakulace. Je to i v příbalovým letáku jako nežádoucí účinek. Sice je málo pravděpodobné, že by jsi byla těhotná, ale vyloučené to není, takže si udělej test.

Test vyšel pozitivně, ale až moc slabě na to, aby se jednalo o těhotenství z předchozího cyklu. Za pár dní testnu znovu a uvidím :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
1
14.11.21 10:36

Ahoj :)
Užívám pravidelně hormonální antikoncepci (bellvalyn) už 2 roky. Aktuálně čekám třetí den na menstruaci. S přítelem jsme měli pohlavní styk, on měl nasazený kondom, ten mu ale praskl a vše vyteklo do mě. Jaká je šance že mohu otěhotnět? Nemáme v plánu momentálně dítě, mám jen strach. :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2175
14.11.21 11:35
@Tralucka píše:
Ahoj :)
Užívám pravidelně hormonální antikoncepci (bellvalyn) už 2 roky. Aktuálně čekám třetí den na menstruaci. S přítelem jsme měli pohlavní styk, on měl nasazený kondom, ten mu ale praskl a vše vyteklo do mě. Jaká je šance že mohu otěhotnět? Nemáme v plánu momentálně dítě, mám jen strach. :oops:

Ach jo… Přečti si někde, jak ta antikoncepce funguje, plašidlo. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat