Otěhotnění přes chronickou kvasinku (4 roky)

21.2.20 07:39

otěhotnění přes chronickou kvasinku (4 roky)

Ahoj holky,
opět zakládám diskuzi. Snažíme se s přítelem přes rok o mimi, nedaří se, přítel má výborný spermiogram, já také vše v pořádku, můj lékař v otěhotnění nevidím sebemenší problém. Brala jsem clostik, utrogestan, ted ovetrelle injekci. Cyklus mam pravidelny 28 dni, kazdy mesic, menstruace na den :-) Bohužel mě trápí 4 roky v kuse kvasinková infekce, vrací se mi každý měsíc, léčená jsem, ale stále se vrací potvora. Je možné, že se nám mimi nepodaří, dokud se té mrchy nezbavím? Otěhotněl někdo z Vás při chornické kvasince? Má to tedy vliv? Děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Ou
11876
21.2.20 08:42

No teoreticky by to mělo zvyšovat šanci na otěhotnění, protože to zvyšuje PH pochvy a tudíž to tvoří prostředí, kde pomaleji hynou spermie. S dělohou a vejcovody to nedělá nic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.2.20 09:01

@Ou můj lékař je také tohoto názoru. Navštívila jsem čínskou léčitelku, když jsem ji vše řekla, řekla mi, že mám ve střevech jakoby plíseň, vlhko..to způsobují kvasinky a že mám takové prostředí v těle, v kterém se teď nemá šanci uchytit. :nevim: :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
997
21.2.20 09:09

@Lilianka1990 tak ony ty kvasinky se ve zdravém prostředí jen tak nedrží. Problém může být hlubší, ale snížením příjmu sacharidů nic nepokazíš a kvasince to zkomplikuješ. Probiotika jsi zkoušela? A sexuálně přenosné choroby máš vyšetřené?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
296
21.2.20 09:10

Já jsem měla úplně ten samý problém, úplně ty samé dotazy…ptala jsem se dr. a údajně to nemá žádný vliv :nevim: ale co je na tom pravdy, to nevím. Zkoušeli jste nějakou kompletní odplísňovací terapii? Já jsem podstoupila na podzim po několikaměsíční úmorné mykóze a od té doby mám klid :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
805
21.2.20 09:14

@yogina můžu se zeptat co je to ta odplísňovací terapie? Od půlky těhotenství trpím kvasinkama ( je to už rok od porodu) a nemůžu se jjch zbavit. Teď zkouším protikvasinkovou dietu, ale už jsme zoufalá :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.2.20 09:16

@Sue2008 mám vysetrene vse, ve v poradku, kvasinka vznikla pri antibiotikach, ktere jsem brala 16× po sobe..takze vim, z ceho je pricina.. :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.2.20 09:18

@yogina presne neco takoveho mi ted nasadila ta čínská lecitelka, jsou to byliny primo na odpisneni a vymiceni kvasinky, takze jsem s timto na zacatku, muzu se zeptat, co presne ti pomohlo, nebo koho jsi navstivila? Opravdu uz si nevim raday, jela byhc i na kraj sveta :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
296
21.2.20 09:20

@flicek18
Měla jsem dvoje čípky po sobě (účinná látka natamycin 6 dní + ketokonazol 5 dní tuším, přesně si už nepamatuji) a k tomu tablety Diflukan 100 (v ČR se prodávají se stejnou látkou např. Mycomax), brala jsem tabletu 1., 4., 7. a 14. den (nezávisle na cyklu, prostě ode dne, kdy jsem si je koupila). Jednu tabletu Diflukanu měl i manžel na odplísnění. Od té doby máme pokoj, tak snad to tak dlouhodobě vydrží.
Do té doby jsem vyzkoušela snad všechny přírodní vychytávky, měla jsem různá širokospektrá místní antibiotika (např. Polygynax) a až opravdu tohle zabralo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
296
21.2.20 09:22

@Lilianka1990
Popsala jsem výše :kytka: mě pomohla nová gynekoložka, ale jsem v zahraničí a tady je přístup k léčbě trochu jiný…jsou tady otevřenější vůči všemu a hlavně nejsou bržděný limity zdravotních pojišťoven (protože si to pacient platí sám). V ČR mě doktorka neustále odbývala, že je to normální a že si mám koupit Canesten a až tady se mi začal konečně někdo komplexně věnovat (tj. stěry, test na CRP apod.).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.2.20 09:23

@yogina děkuji za vycerpavajici informace, a miminko mas? nebo myslis, ze to tedy souvisi s otehotnenim?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
296
21.2.20 09:26

@Lilianka1990
Zatím nemám, nakonec jsme podstoupili IVF teď v únoru. Ale já mám ještě endometriózu, takže už mě je to složitější…jestli mají kvasinky vliv, toť otázka, každopádně je určitě dobré se jich před těhotenstvím zbavit, protože co jsem tak četla, tak v těhotenství se tento problém ještě může zhoršit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.2.20 09:30

@yogina ano, to prave vim, jen teda ted po 4 letech mi v testech kvasinky nevysly, ale proste porad je citim, ze nejsem ok, tak nevim

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
805
21.2.20 09:31

@yogina super, děkuji. Za týden a něco jdu na gyndu, vystřídal s emi tam nový gynekolog, tak třeba tento na něco přijde. Já teď jedu zatim jen dietu a přírodní přípravky a bylinky. Protože kojím, tak toho dost nemůžu :roll:
Děkuju za vyčerpávající odpověď :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.2.20 09:34

@flicek18 muzu se zeptat, cim jsi nahradila pecivo? :-)to by me jen tak zajimalo, mam problem ze snidanemi, zacinam protikvasinkovou dietu, pro dite udelam vse :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama