Otěhotnění přes tělísko Mirena. Je tu někdo takový

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
117
4.5.22 19:52

Otěhotnění přes tělísko Mirena. Je tu někdo takový?kový

Hezký večer, je tu někdo kdo otěhotněla přes hormonální tělísko Mirena? Mám ho zavedené rok a půl a mám slabě pozitivní test. Nevím co mám dělat. Je možné i s tělískem donosit dítě nebo se dá vyndat? Počkám jestli budou testy sílit a budu ti nějak řešit s gynekologem. Jestli budu jediná které se to povedlo tak se asi zblázním :lol: Nějak na mě antikoncepce nefunguje. První syn je přes prášky, u druhé dcery řekli že přirozeně určitě neotěhotním a já byla za dva měsíce těhotná a teď tohle. Prý je Mirena nespolehlivější forma antikoncepce :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
896
4.5.22 20:06
@Aja646 píše:
Hezký večer, je tu někdo kdo otěhotněla přes hormonální tělísko Mirena? Mám ho zavedené rok a půl a mám slabě pozitivní test. Nevím co mám dělat. Je možné i s tělískem donosit dítě nebo se dá vyndat? Počkám jestli budou testy sílit a budu ti nějak řešit s gynekologem. Jestli budu jediná které se to povedlo tak se asi zblázním :lol: Nějak na mě antikoncepce nefunguje. První syn je přes prášky, u druhé dcery řekli že přirozeně určitě neotěhotním a já byla za dva měsíce těhotná a teď tohle. Prý je Mirena nespolehlivější forma antikoncepce :roll:

Tak to jsem zvědavá jestli se někdo najde, já mám mirenu podruhé a zatím pohoda 😂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
67441
4.5.22 20:08

@Aja646 určitě jediná nebudeš.. jinak se nevydává, vesměs má mrne po narození někde otisk :think: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
460
4.5.22 20:22

Nikdy jsem to v praxi nezažila. Nicméně z příbalového letáku cituji: Během prvního roku otěhotní přibližně 2 z 1000 žen používajících Mirenu správným způsobem. Během pěti let otěhotní přibližně 7 z 1000 žen používajících Mirenu správným způsobem.
Já sama mám třetí…

Příspěvek upraven 04.05.22 v 20:23

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29359
4.5.22 20:23

Kamarádka má přes mirenu syna :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
460
4.5.22 20:24

Mimochodem, co tě vedlo k testu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
43158
4.5.22 21:01
@Aja646 píše:
Hezký večer, je tu někdo kdo otěhotněla přes hormonální tělísko Mirena? Mám ho zavedené rok a půl a mám slabě pozitivní test. Nevím co mám dělat. Je možné i s tělískem donosit dítě nebo se dá vyndat? Počkám jestli budou testy sílit a budu ti nějak řešit s gynekologem. Jestli budu jediná které se to povedlo tak se asi zblázním :lol: Nějak na mě antikoncepce nefunguje. První syn je přes prášky, u druhé dcery řekli že přirozeně určitě neotěhotním a já byla za dva měsíce těhotná a teď tohle. Prý je Mirena nespolehlivější forma antikoncepce :roll:

Ja bych šla na gyndu hned zítra :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
117
4.5.22 21:01

@Stará známá pár dní mám křeče v břiše, jsem nafouklá, unavená. Fakt jsem nečekala že bych mohla být těhotná, spíš to byl jen takové ujištění a ono bum a dvě čárky. Je pravda že jsem před měsícem přeestala kojit, tak je možné že mi to nastartovalo ovulaci a holt se nějak povedlo vajíčku uhnízdit :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
460
4.5.22 21:08
@Aja646 píše:
@Stará známá pár dní mám křeče v břiše, jsem nafouklá, unavená. Fakt jsem nečekala že bych mohla být těhotná, spíš to byl jen takové ujištění a ono bum a dvě čárky. Je pravda že jsem před měsícem přeestala kojit, tak je možné že mi to nastartovalo ovulaci a holt se nějak povedlo vajíčku uhnízdit :nevim:

Nebo se mohla posunout. I tak je to dost nepravdepodobne - pokud jsi kojila a Mirena je tam rok a pul. Urcite to chce overit krevnim testem na hCG. Drzim palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
43158
4.5.22 21:12

@Aja646
Myslím, že jsi hned po nějaké větší bolesti při tělísku měla jít k lékaři. Nekrvácela jsi víc? Nebolelo tě břicho už před měsícem? Vyndat se musí, pokud jsi těhotná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
117
4.5.22 21:30

@Russet právě že břicho mě bolelo cca před 10 dny což mohla být ovulace :nevim:. Trvalo to dva dny a nebylo to nějak hrozný. Teď mě taky pobolivá trošku podbřišek a žádné krvácení jsem neměla, MS nemám už asi půl roku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
43158
4.5.22 21:33
@Aja646 píše:
@Russet právě že břicho mě bolelo cca před 10 dny což mohla být ovulace :nevim:. Trvalo to dva dny a nebylo to nějak hrozný. Teď mě taky pobolivá trošku podbřišek a žádné krvácení jsem neměla, MS nemám už asi půl roku.

Doktor ti měl po zavedení sdělit, že bolest by tě měla ihned přivést do ordinace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4331
4.5.22 21:48

Nestraš :mrgreen: mám Mirenu 2 roky a doufám, že nikdy neselze. Ale už jsem si jednou taky dělala test, menstruace nikde, bolesti všude…ale byl negativní. Taky jsem jednou jela akutně na gyndu, protože jsem v noci měla strašný křeče, byla jsem si jistá, že se tělísko posunulo nebo že se stalo cokoliv jiného, ale na kontrole vše ok, tak netuším, co to bylo.. doufám, že jsem si veškeré potíže už vybrala a bude nadále vše ok. Doktorka ke upozorňovala, že to není 100% ochrana, ale že riziko otehotneni je velmi velmi velmi nízké, ona to za svoji praxi prý nikdy nezažila… každopádně taky říkala, že s případným pozitivním testem k ní jít ihned, takže bych být tebou nečekala a zítra volala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4.5.22 23:44

Nevytahuje se… Jednou jsem v nemocnici zažila porod, kdy se narodilo děťátko s tělískem přilepeným na čele :D ale opravdu jen jednou, časté to určitě není…ale dá se opravdu přes tělísko otěhotnět… :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13680
4.5.22 23:54

Moje příbuzná takto otěhotněla a donosila zdravého chlapce. :) Mirena nebyla přilepená na čele (jak by mohla by být na čele? Mirena je v děloze a dítě v plodových obalech, tedy by přímo na dítěti být neměla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat