Otěhotnění při braní Duphastonu

21.2.20 12:31

Otěhotnění při braní Duphastonu

Hoj ženský, chci se zeptat, zda někdo z Vás otěhotněl v průběhu braní Duphastonu a teď fakt myslím třeba 4. den braní pilulek… nebo zda je to opravdu nemožné? :) díky. Beru dávkování 1-0-1

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1355
21.2.20 12:38

Proč nemožné??? Při IVF se bere 5 dní před embryotransferem. Taky jsem brala a jsem 14tt. Právě kvůli udržení těhotenství se progestreron nasazuje i v případě normálního otěhotnění. Asi jsem ten dotaz nepochopila… :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.2.20 12:48

@Pajik 76 když si zadáš do googlu duphaston a ovulaci, tak z 90% píšou, že jí ten lék blokuje :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6086
21.2.20 12:48

Ano, Duphastonu zřejmě vděčím za svoje druhé dítě:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.2.20 12:53

@Jahudka82 a ovu byla prokázána uprostřed braní Duphastonu? :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49414
21.2.20 12:57

@Pajik 76 jenomže při IVF to ovulaci neovlivní, protože to vajíčko odeberou, oplodní jinde a pak vrátí do dělohy. Pochybuji, že ho někde nasazují už před OPU, což je ekvivalent toho, začít ho brát před ovulací. Progesteron se v těle ve velkém tvoří až po ovulaci.

Zakladatelko, nikdo ti nepoví, ale ideální stav to samozřejmě není, progesteron by se měl nasazovat po ovulaci. Úplně spolehlivá antikoncepce to zrovna nebude, ale že by nasazení 4 dny před ovulací zvyšovalo plodnost, o tom pochybuji. Navíc to urychluje zrání sliznice, která by pak ve chvíli, kdy tam doputuje oplodněné vajíčko, byla „o 4 dny napřed“ oproti přirozenému stavu. Co všecko to udělá, těžko říct, šance nulová asi nebude. U nás si teda vždycky sakra hlídali, aby byl nasazen po ovulaci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.2.20 13:02

@ugluk děkuji :) ono na tom jakoby nesejde, ale tak nějak mě zajímalo, jak to vlastně je… protože se občas objeví na diskuzích názor, že to taky vliv mít nemusí… no… aneb když jsem chlapovi dovolila něco, o čem jsem byla přesvědčená, že nemusí vyjít :D a teď váhám… druhé chceme, jen jsem chtěla ještě chvíli pracovat :mrgreen: tak uvidíme

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1355
21.2.20 13:03

@šmoulililinka
Progesteron blokuje FSH neblokuje LH. Záleží proč Ti ho gynekolog napsal. Na google to nehledej, je to individuální a proto to ordinuje a předepisuje lékař dle typu Tvého problému. Existuje problémy, kdy Ti to právě pomůže díky tomu, že máš zřejmě nedostatečnou funkci žlutého tělíska. Ale to ví Tvůj lékař. Progesteron blokuje FSH (princip HAK), ale pokud se dá takto krátce před ovulací neblokuje ovulaci (proč by se jinak HAk brala celý měsíc a ne jen 4dny?)…, a protože progesteron neblokuje LH zodpovědný za prsknutí folikulu a - k uvolnění vajíčka do vejcovodu dojde pokud si vytvořila vajíčko…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1355
21.2.20 13:07

@ugluk No to je fakt, to je pravda, to mi nedošlo. Ale vím, že jsem zaregistrovala několik případů, kdy to takto dávají, ale podle mě je to dotaz na gynekologa proč jí to takto napsal. Asi to má důvod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.2.20 13:11

@Pajik 76 já mám duphaston kvůli nadměrnému krvácení, aby se umoudřila sliznice a nemusela jsem jít opět na abrazi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1355
21.2.20 13:16

@šmoulililinka Jo aha! No tak to jsi měla napsat už v tom úvodním příspěvku, bych to pochopila hned snad. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1355
21.2.20 13:17

Tak v tom případě je to asi opravdu skoro jako regulérní antikoncepce zároveň. :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.2.20 13:20

@Pajik 76 no ani ne, já totiž konkrétně teď nekrvácím samozřejmě :D jsem uprostřed cyklu, i když aj víc jak uprostřed, začala jsem totiž brát později tento měsíc (hlava děravá)… Beru Duphaston 3 měsíc a je faktem, že po něm MS chodí hned 3. den po dobrání a je normální! :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1355
21.2.20 13:29

Hmm, tak asi by mohl říct jen Tvůj Dr jestli s tím jde otěhotnět :think:… Ale dobře, že to pomáhá na tu sliznici, to je fajn…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6086
21.2.20 15:58
@šmoulililinka píše:
@Jahudka82 a ovu byla prokázána uprostřed braní Duphastonu? :)

Brala jsem ho jen 14.-25.DC,ja měla problém s tím, že jsem měla krátkou tu lutealni fázi cyklu a vajco se nestíhalo uhnizdit. No a po 1.cyklu už MS nepřišla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama