Reklama

Otěhotnění při kojení s mensturací

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Učeň_Krabat
Kecalka 486 příspěvků 09.02.17 20:11
Otěhotnění při kojení s mensturací

Ahoj holky, prosím o názory na 3 související věci:

1. Mám dítě, 2,5 roku, kojím. MS mám pravidelnou už 2 roky. Před rokem jsem otěhotněla, ale ZT ve 12tt. Ovulace probíhá (dle testů a BT) - tak se ptám, zda kojení i přesto může zabraňovat/ztěžovat otěhotnění, například ve smyslu horšího uchycení embrya atp. Všude čtu jen o tom, že kojení způsobuje anovulační cykly, ale když ovulaci mám?
2. je mi 40,5 - snažíme se už pomalu rok, a doktorka mi jen dala do ruky jen brožurku Repromedy, že mi nemůže v mé situaci pomoct. Že když mám relativně pravidelnou MS, tak to znamená, že ovuluju, takže hormonální profil nemá cenu, a do Clostilbegytu se jí u mně nechce, ale když tak mi ho předepíše, aby se případně vyplavilo více vajíček (prý tak 2 - 3). Nějak se mi to nelíbí, jakoby se mně chtěla zbavit. Nejsem si jistá, zda to, že mám MS, automaticky znamená ovulaci- ona neví, že si měřím BT, ani k tomu jsem se nedostala, poradit se s ní. Jsem zklamaná a když všude čtu, že kolem 40 je už 80 procent vajíček nekvalitních (statisticky), tak začínám panikařit, a taky nechápu, proč mi ten leták nedala do ruky před rokem když jsem potratila - teď už jsem samoplátce.
3. no a s tím souvisí dotaz, kterou kliniku doporučujete v Brně, a to i cenově. Kolik to stojí? Začínám se teprve informovat ohledně IVF, někde nemají ani ceny, nevím co co znamená - takže kolik ste jako samoplátci platili, případně která klinika Vás nezklamala.
Tři dny si všechno zjišťuju a propadám hrůze, že to nedopadne, ani spát nemůžu 8o
Takže, děkuju za přečtení a ještě víc za případné názory či rady, pěkný večer :kytka:

Reklama

Reakce:

Martina84
Ukecaná baba ;) 1986 příspěvků 09.02.17 20:16

Neporadim, ale napisu, co bych udelala…nez schanet informace o IVF a CAR, prestala bych kojit. To je to nejjednodusi, co muzes pro svoji plodnost ted udelat. Mnoho stesti :kytka:

Zuzaja
Zasloužilá kecalka 557 příspěvků 09.02.17 20:18

Tak za prve bych ukoncila kojeni. Aby telo nabralo sily na dalsi tehotenstvi. Kojila jsem 2 deti postupne, vzdy 13 mesicu a ted podruhe jsem vylozene citila, ze jsem zdravotne fyzicky vycerpana. Pritom jsem se stravovala stejne a deti jsou dobri jedlici. Jedi hodne a vsechno.

Do CAR bych zasla co nejdrive.

Helileli
Závislačka 2772 příspěvků 09.02.17 20:24

Já když chtěla otěhotnět, tak jsem odstavila :nevim: Vyšší hladina prolaktinu může vést k nižší hladině progesteronu a mít vliv na zahnízdění a udržení embrya, takže to opravdu může i při pravidelné ovulaci vést k netěhotnéni.

Oni ti v Car též řeknou, ať odstavis, nemluvě o tom, že jakmile by se cokoli začalo řešit hormony, tak to mlíko snad dítěti dávat též nebudeš, když bude jimi kontaminovane :nevim:

MarryFrank
Kecalka 202 příspěvků 09.02.17 21:04

Cena IVF pro samoplatce se ruzni… https://www.modrykonik.cz/…-samoplatci/

Vetsinou kolem 30.-50.tisic

Prestan kojit. Tak stare dite to uz nepotrebuje a tobe to v otehotneni jen pomuze

barca77
Závislačka 3236 příspěvků 09.02.17 21:27

@Učeň_Krabat ahoj, nemysli hned na IVF, v CARu ti udělají komplet vyšetření, které hradí pojišťovna i v tvém věku a třeba v rámci hormonálního profilu objeví vysoký prolaktin (což je pravděpodobné, když kojíš), který může škodit, případně nějaké protilátky v rámci imunologie apod. To vše se dá řešit i léky a následně otěhotnět přirozeně.

Učeň_Krabat
Kecalka 486 příspěvků 09.02.17 21:43
@Martina84 píše:
Neporadim, ale napisu, co bych udelala…nez schanet informace o IVF a CAR, prestala bych kojit. To je to nejjednodusi, co muzes pro svoji plodnost ted udelat. Mnoho stesti :kytka:
Ďěkuju moc, a ano, máš pravdu s kojením. Chtěla jsem do jara, ale začínám se smiřovat s tím, že to během dvou týdnů pozvolna ukončím.

Učeň_Krabat
Kecalka 486 příspěvků 09.02.17 21:51
@Zuzaja píše:
Tak za prve bych ukoncila kojeni. Aby telo nabralo sily na dalsi tehotenstvi. Kojila jsem 2 deti postupne, vzdy 13 mesicu a ted podruhe jsem vylozene citila, ze jsem zdravotne fyzicky vycerpana. Pritom jsem se stravovala stejne a deti jsou dobri jedlici. Jedi hodne a vsechno.Do CAR bych zasla co nejdrive.

Děkuju za radu. :kytka: Chtěla jsem kojit do jara, no tak to už není takový rozdíl, když to uspíším. Do CAR bych se ráda objednala třeba zatím na vstupní vyšetření - co nám doporučí, jaké budeme mít výsledky - a podle toho se rozhodnout. Zase se bojím, abychom dobře vybrali, když si to budeme platit sami, musíme rozmyslet každý krok, protože na to půjdou možná postupně všechny úspory :zed:…když se tak rozhlížím po těch cenách… :mrgreen:

Učeň_Krabat
Kecalka 486 příspěvků 09.02.17 21:57
@Helileli píše:
Já když chtěla otěhotnět, tak jsem odstavila :nevim: Vyšší hladina prolaktinu může vést k nižší hladině progesteronu a mít vliv na zahnízdění a udržení embrya, takže to opravdu může i při pravidelné ovulaci vést k netěhotnéni.Oni ti v Car též řeknou, ať odstavis, nemluvě o tom, že jakmile by se cokoli začalo řešit hormony, tak to mlíko snad dítěti dávat též nebudeš, když bude jimi kontaminovane :nevim:

Díky moc :) tak toto jsem se právě zatím nikde nedočetla (prolaktin x progesteron). Jinak o nutnosti odstavení při léčbě hormony už vím. Jen prostě po tak dlouhém kojení už i zapomínám, že kojím - je to jaksi samozřejmé, takže až dodatečně mi to začalo vrtat hlavou. Navíc jsem před rokem a něco otěhotněla na jeden pokus, tak jsem neřešila, že to může snižovat plodnost. To až teď, když se nedaří :oops:

Učeň_Krabat
Kecalka 486 příspěvků 09.02.17 22:04
@MarryFrank píše:
Cena IVF pro samoplatce se ruzni… https://www.modrykonik.cz/…-samoplatci/

Vetsinou kolem 30.-50.tisic

Prestan kojit. Tak stare dite to uz nepotrebuje a tobe to v otehotneni jen pomuze

Děkuju za odkaz :) Podle toho, co jsem kde pochytila, počítám tak kolem sto tisíc, ale to je snad nadhodnocení z prvotního šoku.
No s kojením bojuji trochu proto, že za prvé je to paráda, a za druhé, co když je to naposledy…vím ale, že je prakticky jedno, jestli se s tím smířím teď nebo za 2, 3 měsíce, takže už se smiřuju :oops: No a malý závislák to taky bude muset pochopit :mavam:

Učeň_Krabat
Kecalka 486 příspěvků 09.02.17 22:12
@barca77 píše:
@Učeň_Krabat ahoj, nemysli hned na IVF, v CARu ti udělají komplet vyšetření, které hradí pojišťovna i v tvém věku a třeba v rámci hormonálního profilu objeví vysoký prolaktin (což je pravděpodobné, když kojíš), který může škodit, případně nějaké protilátky v rámci imunologie apod. To vše se dá řešit i léky a následně otěhotnět přirozeně.

Děkuju za povzbuzení :hug: ohledně toho CARu. Budu je muset obepsat, abych zjistila, co a jak. Právě mě hned nenapadlo, že na to můžu jít takhle postupně - od vstupního vyšetření k rozhodnutí. Když jsem se dočetla jak jsem na tom statisticky zle (všude píší - 80 až 90 procent nekvalitních vajíček, otěhotnění po 40 vzácnost…), tak se mi prostě zatmělo a už tři noci nespím. Ale přes den dobré, musím se prostě zklidnit :kytka:

Zuzaja
Zasloužilá kecalka 557 příspěvků 09.02.17 22:22

Nemysli na nejhorsi. U me stacilo iui a leky na stitnou zlazu. Cca 5000. Jinak mi bylo v té době 35. Kazdopadne se zajdi poradit. Staci rict, ze se rok snazite.

Kolikrat kojis? Jestli jednou, tak to utni hned, pokud ditko neni zrovna nemocne. Dulezite je ale, abys o tom byla presvedcena. Deti to poznaji. Nesmis to pak uz povolit.

Učeň_Krabat
Kecalka 486 příspěvků 09.02.17 22:29
@Zuzaja píše:
Nemysli na nejhorsi. U me stacilo iui a leky na stitnou zlazu. Cca 5000. Jinak mi bylo v té době 35. Kazdopadne se zajdi poradit. Staci rict, ze se rok snazite.Kolikrat kojis? Jestli jednou, tak to utni hned, pokud ditko neni zrovna nemocne. Dulezite je ale, abys o tom byla presvedcena. Deti to poznaji. Nesmis to pak uz povolit.

Mně trošku dostala ta Mudr, že pro mně nic nemůže udělat v mém věku. Tak mě to trošku srazilo dolů, ale dostávám se z toho :D Poradit se zajdu co nejdříve.
Je teď zdravý, chtěla jsem právě vydržet pár měsíců, než přejdou virózy a budeme víc chodit po venku. Kojím tak 4× za den když jsme doma, když jsme hodně pryč, tak třeba jen ráno a večer. Jak se s tím smířím, začnu to ukončovat holt :kytka:

mroe
Extra třída :D 14248 příspěvků 09.02.17 22:47
@Učeň_Krabat píše:
Mně trošku dostala ta Mudr, že pro mně nic nemůže udělat v mém věku. Tak mě to trošku srazilo dolů, ale dostávám se z toho :D Poradit se zajdu co nejdříve.
Je teď zdravý, chtěla jsem právě vydržet pár měsíců, než přejdou virózy a budeme víc chodit po venku. Kojím tak 4× za den když jsme doma, když jsme hodně pryč, tak třeba jen ráno a večer. Jak se s tím smířím, začnu to ukončovat holt :kytka:

Jestli te to trochu uklidni, samoplatce bys byla i pred rokem.

Učeň_Krabat
Kecalka 486 příspěvků 10.02.17 00:06
@mroe píše:
Jestli te to trochu uklidni, samoplatce bys byla i pred rokem.

no myslím, že některé pojišťovny proplácejí do 39, některé do 40. Ale to už neva, já mám většinou nejdříve katastrofické představy, a pak to uchopím a nastoupí racionalita :think:

A děkuji:))

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Články z Expres.cz

Evropa zaspala, měla se inspirovat v Perském zálivu, říká arabista Pelikán

Že si s migrační vlnou Evropská unie ukrojila mnohem větší krajíc, než může... číst dále >

Čech zemřel v Kolumbii za zvláštních okolností. „Někdo ho otrávil,“ říká rodina!

Jen za pár hodin se měl pětatřicetiletý Michal vrátit za rodinou, místo toho... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Reklama