Otěhotnění při nepravidelné menstruaci

15.7.20 13:36

Otěhotnění při nepravidelné menstruaci

Ahoj holky, ženy a dámy.. jsem tu nová a i přes hledání jsem nenarazila na stejnou diskuzi :) chtěla bych se zeptat na rady zkušených ohledně otěhotnění při nepravidelné menstruaci. Zasvětím vás trochu.. nikdy jsem nebrala antikoncepci, nicméně styk jsme měli s přítelem chráněný - vždy. Nikdy jsem cykly, délku cyklu, ovulaci atd. neřešila, dokud jsme se nerozhodli, že dáme ochranu stranou a pokusíme se o miminko. Oba jsme zdraví, nekouříme, nepijeme - byť ani nevím jestli to je nějaká výhoda, či nevýhoda :) teď k mému dotazu. Začala jsem tedy trochu sledovat svůj cyklus a začala trochu počítat a dopočítala jsem se toho, že můj cyklus může být jeden měsíc 28 dní, další měsíc 45 dní, potom zase 30 dní a takto různě skákající cifry. Chci se vás jako zkušených tedy zeptat, jak postupovat v mém případě, aby se nám skutečně zadařilo a nebyla bych z toho každý měsíc špatná? Bazální teplotu jsem zatím neměřila - nějak se mi to nechce dělat ráno po probuzení před přítelem, nechci aby si myslel, že to je můj cíl č.1, nebo, že tlačím na pilu. Ovulační testy jsem zkoušela, byť ne každý den striktně po sobě, ale dejme tomu 5 dní a nikdy nic, žádné změny, nic. Moc děkuji za vaše rady, krásný zbytek dne :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

14675
15.7.20 13:39

Zkusila bych tomu dát půl roku a sexovat podle nálady. Můžeš zkusit gynex nebo třeba kontryhel na srovnání cyklu. A začala brát kyselinu listovou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
86
15.7.20 13:41

Byt tebou, tak se zatim tolik nepozoruju, aby si se zbytecne nestresovala…kdyz se to nepovede prvni mesice, tak na tom neni nic spatneho :) jak jste se chranili doted?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.7.20 13:46

@P4ja
Moc děkuji za radu :) hezký den..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.7.20 13:47

@Kyticka1407
Doteď jsme používali klasicky kondom.. celá léta vlaszně :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
151
15.7.20 13:48

Celý život jsem měla nepravidelnou menstruaci. +/- týden, týden a půl nebylo nic vyjmečného. Jednou jsme si řekli, že se prostě přestaneme hlídat a když bude mimi tak bude… Když ne, budeme to řešit za rok nebo dva, prostě až to „snažení“ bude dlouhé.
Sama jsem to nečekala, ale za 3 měsíce jsme čekali prcka…
Styk byl prostě, když jsme chtěli, byla chuť. Žádná povinnost, žádné hlídání, žádný stres. Neříkám, že to budeš mít stejně, ale snažila bych se být v klidu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.7.20 14:05

@KeckaJ
Děkuji :kytka: asi to bude nejlepší! Snad se takto rychle zadaří i nám :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2853
17.7.20 15:44

@Lovecalculatorka Mám celý život nepravidelné cykly, teď mám pár týdnů do porodu třeťátka. Všechny děti zadělány nejpozději druhý cyklus. Ovulaci jsem nikdy nezkoumala, sexovali jsme max obden. Před posledním těhu jsem brala gynex, ten mi cykly trochu poupravil a hlavně mi pomáhal na hormonální migrénu, co jsem začala mít. Držím palce, ať to klapne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.7.20 17:42

@Dracunculus
Moc děkuji :andel: a moc gratuluji! :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu