Otěhotnění při ovulaci na straně bez vejcovodu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.09.19 22:23
Otěhotnění při ovulaci na straně bez vejcovodu

Ahoj holky, moje otázka je jasná- může se otěhotnět, pokud ovulace probíhá na straně, kde je odstraněn vejcovod?
Povedlo se to někomu?

Děkuji za povzbuzení.

Reakce:
ugluk
Hvězda diskuse 47624 příspěvků 12.09.19 22:33

Ano. Pravděpodobnost se liší dle toho, koho se zeptáš :lol: Některý doktor ti řekne, že se to stává v extrémně vzácných případech, některý, že je to celkem běžné - netuším, zda jsou na to nějaké seriózní statistiky. Každopádně ano, je-li druhý vejcovod funkční, opravdu se to povést může.

sediza
Závislačka 2805 příspěvků 12.09.19 22:44

Muj gynekolog, ktery se specializuje na asistovanou reprpdukci a pracuje i v CARU mi rekl, ze to je prakticky nemožné.

Staworowski
Ukecaná baba ;) 1429 příspěvků 12.09.19 23:16
@Anonymní píše:
Ahoj holky, moje otázka je jasná- může se otěhotnět, pokud ovulace probíhá na straně, kde je odstraněn vejcovod?
Povedlo se to někomu?Děkuji za povzbuzení.

Možné to je. Nevím na kolik procent, ale já mám dvě kamarádky, které otehotneli tímto způsobem (jedna má dokonce vlevo pouze vaječníků a vpravo zase pouze vejcovod). Samozřejmě to bude trvat déle…

Staworowski
Ukecaná baba ;) 1429 příspěvků 12.09.19 23:17
@sediza píše:
Muj gynekolog, ktery se specializuje na asistovanou reprpdukci a pracuje i v CARU mi rekl, ze to je prakticky nemožné.

No to je jasný, když se specializuje na IVF :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.09.19 07:44
@sediza píše:

Já jsem takhle otěhotněla ihned další cyklus po odstranění vejcovodu kvůli mimoděložnímu. A druhý vaječník na té straně k vejcovodu nemám, takže křížem. Hned další cyklus. Můj výborný gynekolog, taktéž pracující v Caru mi řekl, že šanci, že ten vejcovod zachytí vajíčko křížem mám,. A při dvou vaječnících a jednom vejcovodu ta šance na otěhotnění klesá jen na 75%.

sediza
Závislačka 2805 příspěvků 13.09.19 08:10
@Staworowski píše:
No to je jasný, když se specializuje na IVF :nevim:

Znáte anatomii lidskeho tela? Ja ano a nedokazu si predstavit, jak pres strevni klicky pres celou šířku bricha putuje vajicko k druhemu vejcovodu. Na druhou stranu je vcelku běžné, a to se stalo i mě, když jsem otehotnela 2 mesice za sebou (potvrzeno hcg v krvi i vč nasledneho poklesu a zase vzestupu), že vaječnímy nemusi ovulovst na stridacku. Doktor mi rekl, ze sleduje u zen, co maji problemy s otehotnenim ovulaci-chodi vzdy v te dobe na UZ, aby jim mohl rici na hodinu presne, kdy k ovulaci doslo. A pry je to nekdy narocne treba pro zeny s jednim vejcovodem, kdyz 4× za sebou ovulují na te spatne strane..Tak prosim nekritizujte. Nejste lékař.

ugluk
Hvězda diskuse 47624 příspěvků 13.09.19 08:27

Ale jo, mně taky doktoři v CARech tvrdili, že přirozeně bez šance. jednej vejcovod sice na správý straně, aale zato opakovaně totál neprůchodnej. No, mýlili se. A pokud pominu to, že na anonymním emiminu se takových případů najde povíceo, taak i osobně znám jeden - jedinej vaječník na jedný sttaně, jedinej vejcovod na druhý. Lidský tělo je neuvěřitelný. Jasně, asi bych pětatřicátnici neraila, ať kašle n doktory a dá tomu pár let času, ale pětadvacátnici, proč ne. Netěhotní se tak jak na běžícím pásu, ale občas se někomu poštěstí.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.09.19 08:39
@sediza píše:
Znáte anatomii lidskeho tela? Ja ano a nedokazu si predstavit, jak pres strevni klicky pres celou šířku bricha putuje vajicko k druhemu vejcovodu. Na druhou stranu je vcelku běžné, a to se stalo i mě, když jsem otehotnela 2 mesice za sebou (potvrzeno hcg v krvi i vč nasledneho poklesu a zase vzestupu), že vaječnímy nemusi ovulovst na stridacku. Doktor mi rekl, ze sleduje u zen, co maji problemy s otehotnenim ovulaci-chodi vzdy v te dobe na UZ, aby jim mohl rici na hodinu presne, kdy k ovulaci doslo. A pry je to nekdy narocne treba pro zeny s jednim vejcovodem, kdyz 4× za sebou ovulují na te spatne strane..Tak prosim nekritizujte. Nejste lékař.

prosím tě, známe anatomii, a není to přes celé břicho a střevní kličky. Já ti píšu, že já takhle otěhotněla hned po operaci, do měsíce, křížem mám jen jeden vejcovod a jeden vaječník. Děti mám dvě, i to další jsem otěhotněla, ale to až o pár let později. Pravda, že to trvalo asi půl roku od začátku snažení, ale i tak žádné drama se nekonalo.

sediza
Závislačka 2805 příspěvků 13.09.19 08:55
@Anonymní píše:
prosím tě, známe anatomii, a není to přes celé břicho a střevní kličky. Já ti píšu, že já takhle otěhotněla hned po operaci, do měsíce, křížem mám jen jeden vejcovod a jeden vaječník. Děti mám dvě, i to další jsem otěhotněla, ale to až o pár let později. Pravda, že to trvalo asi půl roku od začátku snažení, ale i tak žádné drama se nekonalo.

A mohla byste tedy popsat tu cestu vajicka? A vy jste byla na UZ, kde Vam dr. rekl, na ktere strane je ovulace?

ugluk
Hvězda diskuse 47624 příspěvků 13.09.19 09:20
@sediza píše:
A mohla byste tedy popsat tu cestu vajicka? A vy jste byla na UZ, kde Vam dr. rekl, na ktere strane je ovulace?

Píše, že na straně, de je vejcovod, nemá vůbec vaječník :)

ugluk
Hvězda diskuse 47624 příspěvků 13.09.19 09:26

Jinak co jsem četla, tak to snad funguje na nějakém principu, že si vajíčko „chemicky“ dokáže vecovod přitáhnout (sorry za slova laika), prostě vyšle něco, co ten vejcovod přiláká. vejcovod tam není pevná přirostlá trubka - napevno je jen na straně dělohy, druhý konec je volný a pohyblivýý, aby mohl vajíčko dobře zachytit.
A tělo může reagovat podobně, jako když se sebere vaječník - normálně se vaječníky střídají (plus minus, já třeba měla jeden mnohem aktivnější, takže ovuloval tak 3:1), vždycky na hormonální stimul zareaguje jeden nebo druhý. A když se jeden sebere, tak holt vždycky reaguje ten druhý (mně sebrali ten aktivnější a jak se pěkně ten celoživotní flákač rozjel a ovuloval pokaždé). S vejcovodem možná podobně, prostě vajíčko vyšle cosi, vejcovod na to zareaguje a přitáhne se k němu. A když tam není ten bližší, holt zareaguje ten druhý. Aspoň takhle jsem na to kdysi četla nějaký článek, ale je to o dost náročnější.

Staworowski
Ukecaná baba ;) 1429 příspěvků 14.09.19 22:15
@sediza píše:

Hlavně, že se tady oháníte anatomií a přitom ani neumíte pořádně číst… Paní píše, že má jeden vaječník a jeden vejcovod „do kříže“ a vy se zeptáte, zda má dle UZ potvrzenou stranu, kde proběhla ovulace… Je to přesně ten případ, co jsem měla na mysli. Paní dokonce otěhotněla 2×. Kdyby šla na kliniku, taky ji bude řečeno, že šance na přirozené početí je minimální a bude tlačena do IVF.
Já jsem na klinice umělého oplodnění pracovala 5 let, tak o tom něco vím…

Váš příspěvek
Reklama