Je možné otěhotnět přirozeně během procesu IVF?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.10.18 14:01
Otehotneni prirozene behem procesu IVF?

Ahoj holky, zajima me, jestli je to mozny..pripadne se vam stalo.. Mam ted mirnou stimulaci na IVF nativ a dozrajou tak 2 az 3 vejce. Jenze mi kontrolni utz vychazi na pristi čt tzn. 8. den cyklu. Ovulaci mivam 10. den a to je na vikend a v caru o vikendu nejsou. Tudiz bud odeberou v patek nezraly vejce nebo v pondeli uz budou popraskany. No a k jadru pudla..kdyz by vysel odber na pondeli a uz tam nebyly a my to o vikendu pojistili prirozene..muze byt vicecetns tehotenstvi? Stalo se nekomu ze pri stimulaci nakonec otehotnel prirozene? Fakt by me to zajimalo..Budu rada za nazory a zkusenosti.

Přečtěte si článek: IVF Umělé oplodnění: Miminko "ze zkumavky"

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.10.18 14:08

By mě zajímalo kterej CAR je o víkendu zavřenej. My chodili do UNICA v Brně aněkolikrát jsem tam byla o víkendu na nějakej zákrok/vyšetření

ugluk
Hvězda diskuse 43538 příspěvků 19.10.18 14:11

Ano, stát se to může. Pravděodobnost sice velmi malá, ale ne nulová. Mně když před odběrem v nativu prasklo jedno vajíčko ze dvou, kromě IVF mi udělali ještě IUI, zda ho nějaká spermie nechytí ve vejcovodu. Otěhotněla jsem. Poptej se na možnost injekce na pozastavení ovulace (Orgalutran), není to stoprocentní, ale může podržet. A popravdě mě překvapuje CAR, kde nefungují oba dny o víkendu, minimálně v sobotu se odebírá celkem běžně.
Taky záleží, jestli nemáte problém ve špatném spermiogramu, tam se pak vyžaduje delší sexuální abstinence.

Ale… v prvé řadě bych počkala do toho čtvrtka. Ono i s tou slabou stimulací to může být trochu jinak, může to uspíšit třeba na 9.DC (popravdě mě překvapuje, že tě s tak brzkou ovulací pozvali až tak pozdě, já chodila na kontrolu klidně 6.-7.DC, abychom to neprošvihli), nebo se to naopak o pár dní posune. Uvidíš ve čtvrtek.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.10.18 14:18

Diky za odpovedi holky. Chodim do statniho caru..takze tam nepremavaj :( . A jasny..do ctvrtku vydrzim..jen me napadla takovato konspiracni teorie a tak jsem se chtela zeptat, jestli tim nekdo pripadne neprosel..

ugluk
Hvězda diskuse 43538 příspěvků 19.10.18 14:23

U nás teda premávali i ve státním :lol: Ale to máš jedno, prostě to možné je a třeba v pátek bych to pojistila. Na druhou stranu pravděpodobnost malá, kdyby stačilo nastimuloat vaječníky a načasovat styk, nemusíš na IVF.

monzaj
Ukecaná baba ;) 1894 příspěvků 19.10.18 14:24
@Anonymní píše:
Diky za odpovedi holky. Chodim do statniho caru..takze tam nepremavaj :( . A jasny..do ctvrtku vydrzim..jen me napadla takovato konspiracni teorie a tak jsem se chtela zeptat, jestli tim nekdo pripadne neprosel..

A víš jistě,že zákroky nedělají ? U nás je o víkendu v CARu zavřeno ,ale při dotazu co když to vyjde na víkend mi bylo sděleno,že zákroky který tak vyjdou a je to potřeba zvládnout přes víkend tak ty dělají..zkratka personál přijde na objednanou pacientku.Me vyšlo opu na velikonoční svátky a normálně mě vzali.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.10.18 14:33
@ugluk píše:
U nás teda premávali i ve státním :lol: Ale to máš jedno, prostě to možné je a třeba v pátek bych to pojistila. Na druhou stranu pravděpodobnost malá, kdyby stačilo nastimuloat vaječníky a načasovat styk, nemusíš na IVF.

Tak my uz ditko mame a i mezitim 2× SP..ale chci druhe co nejdriv kvuli veku..tak i proto nativni ivf bez icsi..no jsem zvedava. V papirech na pripravu to prave pisou ze vikendy ne

Uživatel je onlineMartina D.
Ukecaná baba ;) 2176 příspěvků 19.10.18 14:40
@Anonymní píše:
Tak my uz ditko mame a i mezitim 2× SP..ale chci druhe co nejdriv kvuli veku..tak i proto nativni ivf bez icsi..no jsem zvedava. V papirech na pripravu to prave pisou ze vikendy ne

To bych možná vyměnila CAR, pokud to teď neklapne. Můžu se zeptat, kolik ti je, že na to druhé tak chvátáš, i když by se mohlo zadařit i přirozeně?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.10.18 14:44
@Martina D. píše:
To bych možná vyměnila CAR, pokud to teď neklapne. Můžu se zeptat, kolik ti je, že na to druhé tak chvátáš, i když by se mohlo zadařit i přirozeně?

bude mi 36 a anechci ani velky rozestup mezi detmi..ale koho zajima vo ja chci ze :mrgreen:

Uživatel je onlineMartina D.
Ukecaná baba ;) 2176 příspěvků 19.10.18 14:50
@Anonymní píše:
bude mi 36 a anechci ani velky rozestup mezi detmi..ale koho zajima vo ja chci ze :mrgreen:

Tak to jsi ještě celkem mladá, ale pokud nechceš nechat nic náhodě… Každopádně držím palce, ať se zadaří. :kytka:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.10.18 14:52
@Martina D. píše:
Tak to jsi ještě celkem mladá, ale pokud nechceš nechat nic náhodě… Každopádně držím palce, ať se zadaří. :kytka:

Moc dekuji! Mlada na plodeni degi si uz neprijdu prave..ale jinak jo :mrgreen: :mavam:

stonožka12
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 4 inzeráty 19.10.18 15:05

No tak běžte na ten kontrolní ultrazvuk, ať vám řeknou, kolik vidí folikulů. Je možné, že při minimální stimulaci k nativu tam bude jen jeden, a pak to můžete o víkendu zkusit přirozeně. V případě více folikulů to odpískáte, nebo zkusíte, jestli tam v pondělí ještě budou…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.10.18 15:09
@stonožka12 píše:
No tak běžte na ten kontrolní ultrazvuk, ať vám řeknou, kolik vidí folikulů. Je možné, že při minimální stimulaci k nativu tam bude jen jeden, a pak to můžete o víkendu zkusit přirozeně. V případě více folikulů to odpískáte, nebo zkusíte, jestli tam v pondělí ještě budou…

No me v beznem cyklu dozrava vzdy jeden a ted mam mirnou stimulaci tamoxifenem a pry by mela dozrat 2 az 3 vejce..jsem na to zvedava a kratim tu cas zkusenostmi druhych :srdce:

warita
Echt Kelišová 8450 příspěvků 19.10.18 15:10
@Anonymní píše:
Ahoj holky, zajima me, jestli je to mozny..pripadne se vam stalo.. Mam ted mirnou stimulaci na IVF nativ a dozrajou tak 2 az 3 vejce. Jenze mi kontrolni utz vychazi na pristi čt tzn. 8. den cyklu. Ovulaci mivam 10. den a to je na vikend a v caru o vikendu nejsou. Tudiz bud odeberou v patek nezraly vejce nebo v pondeli uz budou popraskany. No a k jadru pudla..kdyz by vysel odber na pondeli a uz tam nebyly a my to o vikendu pojistili prirozene..muze byt vicecetns tehotenstvi? Stalo se nekomu ze pri stimulaci nakonec otehotnel prirozene? Fakt by me to zajimalo..Budu rada za nazory a zkusenosti.

jedna pani co znam mela IVF s jednim vejcem a ma dvojvajecna dvojcatka. Cili to druhe se evidentne povedlo prirozene. Ale neskutecna nahoda teda.

stonožka12
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 4 inzeráty 19.10.18 18:00
@Anonymní píše:
No me v beznem cyklu dozrava vzdy jeden a ted mam mirnou stimulaci tamoxifenem a pry by mela dozrat 2 az 3 vejce..jsem na to zvedava a kratim tu cas zkusenostmi druhych :srdce:

Já jsem právě kdysi stimulovala Femarou, to je podobné, jednou jsem měla 2 vajíčka, podruhé jen jedno, takže to asi záleží, jak se doktoři trefí do dávkování. Rozhodně ten ultrazvuk by měl říct víc a lékař i poradí, jak postupovat.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Tuno, A DOST! Ochranka tvrdí, že lžeš, a podává na tebe trestní oznámení

Moderátor Jan Tuna (45) tvrdí, že ho na vánočním večírku v klubu SaSaZu... číst dále >

Další kráska s vlastní Miss? Kdo v tomhle byznysu sponzoruje Myslivcovou?

Mít vlastní soutěž krásy je v módě. Po Evě Čerešňákové, která stála v čele... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svatební šaty Chopry: 24 metrů dlouhá vlečka a dva miliony flitrů

Bollywoodská herečka Priyanka Chopra (36) si před pár dny vzala za manžela... číst dále >

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >