Otěhotnění přirozeně po OPU

Anonymní
22.2.21 09:54

Otěhotnění přirozeně po OPU

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, zda tu někdo otěhotněl přirozeně i když byl proveden odběr vajíček po stimulaci? Já se toho celkem bojím, aby mi nestouply protilátky (nejhorší je dle některých prací, např. imunoložky dr. Malíčkové tuším, to, že při odběru punkční jehlou se krev dostane k vaječníkům, folikulům, takže se dá protilátkám zelená a mohou vznikat). Ale zase jsem slyšela, že známá byla na IVF, což jí také museli udělat odběr vajíček po stimulaci, to se podařilo až na 3.pokus a poté až po porodu dvakrát přirozeně otěhotnění. Jenomže tam zase už uběhla nějaká doba, kdy se ta hladina protilátek mohla ustálit, v řádu let.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
53281
22.2.21 09:56

Jako přímo v tom cyklu, kdy byl proveden odběr a nebyl transfer? To je prakticky vyloučené.
Nebo přirozené otěhotnění kdykoliv poté, co podstoupila ženská IVF? To je naopak velmi časté.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.2.21 10:07

@ugluk myslela jsem kdykoliv potom, jakože od dalšího cyklu. Je jasné, že ten cyklus, ve kterém provádí odběr vajíček, není co oplodnit, jelikož vajíčka vezmou všechna, která jsou vytvořena ;)

• Citovat
  • Nahlásit
53281
22.2.21 10:15

Tak ano, je to naprosto běžné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.2.21 10:16

Já jsem otěhotněla po nepovedené ivf přirozeně po 6 měsících a kamarádka asi po 2.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
22.2.21 10:17
@Anonymní píše:
Já jsem otěhotněla po nepovedené ivf přirozeně po 6 měsících a kamarádka asi po 2.

To zní skvěle, že to šlo… děkuji :hug:

• Citovat
  • Nahlásit
2980
22.2.21 10:18
@Anonymní píše:
@ugluk myslela jsem kdykoliv potom, jakože od dalšího cyklu. Je jasné, že ten cyklus, ve kterém provádí odběr vajíček, není co oplodnit, jelikož vajíčka vezmou všechna, která jsou vytvořena ;)

Tak to dost zalezi na pricine neplodnosti. Jsou diagnozy, kdy je sance vyssi a jsou diagnozy, kdy je to temer vyloucene.
A teda bojis se, ze otehotnis, nebo ze neotehotnis?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.2.21 10:31
@Petra Star píše:
Tak to dost zalezi na pricine neplodnosti. Jsou diagnozy, kdy je sance vyssi a jsou diagnozy, kdy je to temer vyloucene.
A teda bojis se, ze otehotnis, nebo ze neotehotnis?

Bojím se, že teď se moje šance na přirozené otěhotnění ještě sníží, už dlouho se snažíme o dítě :(

• Citovat
  • Nahlásit
53281
22.2.21 10:33

Chápu správně, že se dlouho snažíte o dítě, ale nechce se ti do IVF, protože byste se pak mohli dlouho snažit o dítě? :think:

Záleží na příčině (bez vejcovodů to bez IVF nemá cenu) a věku (v pětadvaceti tomu klidně pár le dejte, v pětatřiceti neváhejte).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.2.21 10:37
@Anonymní píše:
Bojím se, že teď se moje šance na přirozené otěhotnění ještě sníží, už dlouho se snažíme o dítě :(

U nás to trvalo 2.5 roku (od chvíle, kdy jsme se začali snažit), s tím že by to dle lékařů přirozeně byl zázrak a zázrak se stal( 1 vejcovod nepruchodny, druhý minimálně průchody, PCO, protilátky proti uhnizdovani. A vajíčko nakonec prošlo přes ten vejcovodu, co měl byt úplně v háji) Sice jsem teprve v 1.trimestru a stát se může cokoli, ale už to je pro nás obrovský zázrak. :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
2980
22.2.21 14:38
@Anonymní píše:
Bojím se, že teď se moje šance na přirozené otěhotnění ještě sníží, už dlouho se snažíme o dítě :(

Hm, ale porad nepises, jake jsou duvody neplodnosti. Jestli nezname, nebo co vam je, vek. Ne, IVF nesnizi sance na prirozenene tehotenstvi. To s tou punkci a protilatkami je dost vykonstruovana vec - posli odkaz, rada si rozsirim obzory. To by se nedalo otehotnet ani s IVF.
Uz jsi byla v nejakem centru? Treba ani IVF neni potreba, jen vysetreni priciny. Takhle fakt tezko radit.
A ano, zazraky se deji a nekdo otehotni, kdyz mu reknou, ze to nejde. Ale tech pripadu je tak malo, ze doufat, ze to budete prave vy je trochu moc velka loterie.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.2.21 16:06

@Petra Star nevíme, co nám je, už jsem byla u genokoložky, endokrinologii mám ok, hormonální profil také, bohužel přístup mé doktorky byl nic moc a budu ji měnit. Sama jsem si tedy zaplatila i několik dalších vyšetření jinde, kde byli ochotni mi je udělat, průchodnost vejcovodů ok, tedy jeden byl částečně neprůchozí, což spravili přímo při vyšetření, imunologicky jsem v normách (proti spermiím, trofoblastu, svým vlastním vajíčkům atd), spg dobrý.
Vzhledem k tomu, že už mi i klesá AMH, ještě je v normě, ale za rok už dle dr nebude, jsem se rozhodla si zmrazit svá vajíčka. Ale poté se dočtu, že po tom dost často vzrostou protlátky proti zona pellucida, což je ten obal vajíčka. zde a nebo zde
a ještě od ne Malíčkové, ale dr Ulčové Gallové, spletla jsem se, tady

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
22.2.21 16:09
@Anonymní píše:
U nás to trvalo 2.5 roku (od chvíle, kdy jsme se začali snažit), s tím že by to dle lékařů přirozeně byl zázrak a zázrak se stal( 1 vejcovod nepruchodny, druhý minimálně průchody, PCO, protilátky proti uhnizdovani. A vajíčko nakonec prošlo přes ten vejcovodu, co měl byt úplně v háji) Sice jsem teprve v 1.trimestru a stát se může cokoli, ale už to je pro nás obrovský zázrak. :srdce:

Anonymní, to moc gratuluji, povedlo se tedy asi přirozeně? A byla jsi na odběru vajíček nebo nějakém IVF?
@ugluk jako nevím, zda jít do toho odběru, no. Času už ale zase moc není… 35 mi sice ještě není, ale když si představím, jak rychle to utíká, jen vyšetření třeba 2 měsíce, tak to je těch pár let tady hned :(

• Citovat
  • Nahlásit
53281
22.2.21 16:21

Takže jsi ještě nebyla v CARu, nejste oba komplet vyšetření, neabsolvovalas stimulaci, IUI, nemáš extra důvod s domnívat, že už mezi dveřma ti diagnostikují něco tak závažného, abys do 14 dnů sepisovala žádost o IVF? A v téhle fázi řešíš, jestli ti toIVF nezpůsobí neplodnost? Na to ti můžu říct jenom - řeš problémy ve chvíli, kdy budou nastávat a nestahuj kalhoty, když je brod ještě daleko ;) Ařešit neplonost tak, žese stresuji, jestli mi ta nejspolehlivější metoda léčby neplodnosti náhodou nepůsobí následnou neplodnost, je poněkd… zamotané. Pokud se rozhodneš jít cestou řešit to s doktorama, tak to řeš tk, jak to doktoři umí řešit nejlépe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2980
22.2.21 16:25
@Anonymní píše:
@Petra Star nevíme, co nám je, už jsem byla u genokoložky, endokrinologii mám ok, hormonální profil také, bohužel přístup mé doktorky byl nic moc a budu ji měnit. Sama jsem si tedy zaplatila i několik dalších vyšetření jinde, kde byli ochotni mi je udělat, průchodnost vejcovodů ok, tedy jeden byl částečně neprůchozí, což spravili přímo při vyšetření, imunologicky jsem v normách (proti spermiím, trofoblastu, svým vlastním vajíčkům atd), spg dobrý.
Vzhledem k tomu, že už mi i klesá AMH, ještě je v normě, ale za rok už dle dr nebude, jsem se rozhodla si zmrazit svá vajíčka. Ale poté se dočtu, že po tom dost často vzrostou protlátky proti zona pellucida, což je ten obal vajíčka. zde a nebo zde
a ještě od ne Malíčkové, ale dr Ulčové Gallové, spletla jsem se, tady

Ok, dik, prostuduju si, ikdyz po mych 6 IVF… protilatky nemam, to mi bylo zjisteno. Navic ty protilatky se casem zase srovnaji.
Hele, ta vysetreni jsi mohla mit vsechna zadarmo, kdbys sla do centra asitovane reprodukce. Neni receno, ze musite jit do IVF, ale vysetreni vam udelaji. A mrazit vajicka? Proc uz z nich rovnou neudelat embrya? No, mas dost nastudovano, tak asi mas sve duvody. Ale jinak doporucuju vybrat nejake centrum a vysetreni si nechat udelat tam. Treba vam pomuze inseminace…
EDIT: Navic ten clanek je docela stary (bakalarky ignoruju, ctu jen vedecke clanky - mam ho cely, protoze sci hub: https://sci-hub.se/…96.tb00166.x ) ale mrknu na citace. Myslim, ze se bojis zbytecne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat