Otěhotnění s chlapem, který rád horké koupele a sauny

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
3.1.22 18:41

Otěhotnění s chlapem, který rád horké koupele a sauny

Snažíme se o dítě oficiálně rok, ale pořád nic. Vím, že se ale nedoporučuje mužům dávat si horké koupele, případně saunu, nosit mobil v kapse kalhot… Což vše ten můj dělá. Dřív jsem mu i říkala, že to může mít vliv na plodnost, ale odbyl mě tím, že to je spíš v hlavě. Teď mu nic neříkám, nechci ho „peskovat“, ať mu to neznechutím, když je to o hlavě. Jenže ve mně hlodá, jestli to tím opravdu nepřihoršuje. Je někdo, komu se to podařilo i po 30.roce věku a s chlapem, který měl rád teplé koupele (a nevzdal se jich) a nosil v kapse kalhot mobil?
Na vyšetření půjdeme, jen teď musíme počkat po Covidu, ptám se aspoň pro nějakou naději :oops:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2292
3.1.22 18:43

Prosím řekni, že tohle nemyslíš vážně? :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11927
3.1.22 18:43

Ať si frajer dojde na testy. Nic jinýho ti nic neřekne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8677
3.1.22 18:49
@Anonymní píše:
Snažíme se o dítě oficiálně rok, ale pořád nic. Vím, že se ale nedoporučuje mužům dávat si horké koupele, případně saunu, nosit mobil v kapse kalhot… Což vše ten můj dělá. Dřív jsem mu i říkala, že to může mít vliv na plodnost, ale odbyl mě tím, že to je spíš v hlavě. Teď mu nic neříkám, nechci ho „peskovat“, ať mu to neznechutím, když je to o hlavě. Jenže ve mně hlodá, jestli to tím opravdu nepřihoršuje. Je někdo, komu se to podařilo i po 30.roce věku a s chlapem, který měl rád teplé koupele (a nevzdal se jich) a nosil v kapse kalhot mobil?
Na vyšetření půjdeme, jen teď musíme počkat po Covidu, ptám se aspoň pro nějakou naději :oops:

jako do kdy budete čekat? jste v karanténě?
nech se vyšetřit ty i on, není na co čekat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2302
3.1.22 18:50

A nenapadlo tě že můžeš mít problém ty. Můj manžel se cachtá v horké vodě furt a na plodnost to vliv stejně nemělo. To už by vymřela minimálně polovina populace, pokud by to byla pravda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55452
3.1.22 18:51

Tak jo, při zhoršeném spermiogramu jsou tohle jedna z prvních doporučení, které chlap dostane. Jak na tom ale je ten tvůj, se před testama nedozvíš, pokud se snažíte rok, je nezanedbatelná šance, že nějaký problém bude. Ale rozhodně nemusí být zrovna v horkých koupelích.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3155
3.1.22 18:53

Já mám s milovníkem saun 3 děti na první dobrou. Jo, ono se to říká, ale kdyby to mělo fakt nějaký velký vliv, tak už bychom asi pomalu vymirali…některé skupiny by už vymření úplně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27395
3.1.22 18:53

Nechte se oba vyšetřit, třeba je problém u tebe. Můj muž si taky rád dá horkou vanu, do sauny chodil, celkově má rád horko, mobil u sebe nosí pořád hlavně kvůli práci a vždy mu stačilo kolem mě pomalu projít a hned sem byla v tom :mrgreen: U Vas bych to viděla na nějaký jiný problém než je teplo a mobil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38253
3.1.22 19:00
@Anonymní píše:
Na vyšetření půjdeme, jen teď musíme počkat po Covidu, ptám se aspoň pro nějakou naději :oops:

Ať dá vzorek do kelímku a uvidí se, jestli nestřílí slepými. Nejjednodušší řešení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.1.22 19:04

Nějaká vyšetření mám už od své gynekoložky, něco jsem si i připlatila, co se běžně nedělá, ať mám alespoň něco už hotové.
Samozřejmě, že může být problém i jinde, jen mě zajímalo, zda to fakt někomu šlo i přesto, že se partner rád koupal v horké vodě apod ;)
P. S. Covid už nemáme, ale jelikož měl přítel i horečku, doporučuje se spermiogram až třeba za 3 měsíce, prý může být výsledek teď horší. Tak ještě chvíli musíme počkat

• Citovat
  • Nahlásit
4887
3.1.22 19:09

Pravidelně jsme si s manželem dávali v pátek vanu a v sobotu nebo v neděli chodíme do sauny. Otěhotněla jsem na první dobrou! Jo a táhlo mu na 40. :) Ovlivňovat otěhotnění může X faktorů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55452
3.1.22 19:12

No, ty máš vyšetření, ale na tebe jeho koupele vliv mít nebudou. Ano, tušíš správně, ani emimino ti nedá odpověď přesností se vzdáleně blížící jeho spermiogramu. Třeba bude zcela OK. nebo nebude, ale to by nebyl ani bez koupelí. A nebo nebude a jednoduchá úprava životosprávy ho dokáže zlepšít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.1.22 19:56

Díky všem za reakce, které byly k věci. Vidím, že to jde i se saunování a koupelemi. Nemám nikoho takového ve svém okolí, proto mě napadlo se zeptat zde. Pokud to někoho pohoršilo, ať se nezlobí…
Samozřejmě nevylučuju, že je problém jinde, někdy i problém nemusí být nalezen a stejně to nejde. Medicína pokročila hodně, ale určitě ještě pokročí a věřím, že je mnoho parametrů, které se nevyšetřují a třeba teprve bude objeveno, jak zásadní roli hrají ;)

• Citovat
  • Nahlásit
10087
3.1.22 20:20

Taky jsme vymetali sauny a vířivky a nemělo to nijak zásadní „vliv na funkci“ :mrgreen: Hele a jezdí na kole? To prý taky nepřidává… :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1932
3.1.22 21:29

:lol: :lol: :lol: Jako statisticky bude mít jistě větší negativní vliv věk po třicítce, než sauna a koupele :lol: Kdyby sauna byla takový zabiják, tak takoví Fini nebo Japonci jsou už dávno vymřelý národ, nemyslíte?

Váš chlap má rozum. Hrozně to hrotíte a vymýšlíte nesmysly. Vůbec bych se nedivila, kdyby vás fakt blokovala hlava… Být vámi, počkám na ty výsledky a nesnažím se suplovat práci odborníků z laborek tím, že budu načítat články o důvodech neplodnosti na Onadnes nebo podobných serverech :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat