Otěhotnění s cystou na vaječníku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.02.19 21:28
Otěhotnění s cystou na vajecniku

Zdravím damy, potřebuju poradit.. Před 2 měsíci se mi udělala cysta na pravém vajecniku o vel 4×4 cm.. Dva měsíce skoro nemám ms to znamená že asi vůbec neovuluju, podle doktora.. Nevím jestli jsem to správné pochopila.. Behem ledna jsem slabé krvácela asi 3 dny opravdu slabé spíše spineni bez bolesti (ms několik let pravidelně silná a bolestiva), teďka v únoru krvaceni naposledy dnes odpoledne - trvalo to 4 dny ale bylo to slabé taky bez bolesti spíše spineni. Dr dnes říkal že cysta tam stále je a doporucuje mi antikoncepci na 3 měsíce, protože injekce teď nemají. A cyste se nějak nechce ven. Kontroloval sliznici a je prázdná krvácení se zastavilo. Chtěla jsem se zeptat jestli se dá přesto otěhotnět, jestli ovuluji aspoň z jednoho vajecniku a je nějaká šance.. nechci antikoncepci na 3 měsíce.. Vím že jsou tři možnosti jak se cysty zbavit, injekce, antikoncepce nebo otěhotnět, já bych si přála 3 variantu jenže nevím jestli vůbec ovuluju a hlavně kdy..stalo se mi to úplně poprve.. Zítra si jdu pro kontryhelovy čaj a beru gynprodyl.. Jsou nějaké zaručeně možnosti jak otěhotnět přes cystu? S přítelem jsme spolu 4 roky, bydlíme spolu, máme se radi a miminko si přejeme už dlouho, vsichni okolo nás rodí miminka, jen nám se zatím nepostestilo, snažíme se 8 měsíců.. Děkuji předem za rady. Snad jich bude víc než nějakých námitek, kritik a tak podobně.. Na to tady narazim poslední dobou u diskuzi víc než u rad :mrgreen: :srdce:

Reakce:
beruska9
Extra třída :D 11006 příspěvků 27.02.19 21:54

Mam cystu nejspis uz dlouho, nasli mi ji pri prvnim tehotenstvi v 20tt, ale po 2 letech tam byla porad, tak je dost mozne, ze jsem s ni otehotnela uz poprve, rozhodne jsem s ni otehotnela podruhe. Ono asi zalezi, co to presne je, ja menstruovala normalne, I kdyz nejaky ten anovulacni cyklus obcas byl, kdyz jsem si chvili merila bazalni teplotu, ale jednou za cas je to pry normalni :nevim: Ja s ni nic nechtela delat, hormony neberu uz dlouho, navrhovali operaci, ale prisla mi zbytecna, tak ji jen pozorovali a dostala jsem instrukce ohledne rizik atd :nevim:
Jinak splodit prvni dite nam trvalo necely rok a druhe bylo na prvni pokus :nevim: Rok se bere jeste jako normalni doba.

beruska9
Extra třída :D 11006 příspěvků 27.02.19 21:55

A ja se teda vyslovene I ptala, zda kvuli ni muzu mit problem znovu otehotnet, a pry ne

Arnoštice
Stálice 94 příspěvků 27.02.19 21:56

ahoj, to fakt těžko říct bez UTZ nálezu. Řekl aspoň, jaká cysta to je? Endometriální, folikulární? Ty endometriální většinou ovulaci neblokují, ty folikulární snad můžou vylučovat i slabě HCG, a tím pádem blokovat MS. Ale jestli aspoň špiníš a odpovídá to +- době MS, tak ta asi probíhá, jen je slabší kvůli nižší sliznici (z jakéhokoli důvodu). Jestli ti teď skončilo krvácení, tak sliznice bude pryč, to je jasné a nic to neznamená (spíš jen to, že fakt šlo o MS).
Ovulaci můžeš potvrdit/vyvrátit jen podle folikulometrie ultrazvukem, příp. sledováním bazální teploty a dalších znaků (symptotermální metoda, jsou na to i aplikace atd., nemusíš to studovat do detailů), jinak jsou to spíš dohady.

Bez znalosti typu cysty těžko říkat cokoli k léčbě – pokud ho víš, můžu pak napsat víc.
Každopádně zaručený způsob otěhotnění není, a zvlášť jestli je to endometrióza, tak ta cesta může být bohužel trnitá a dlouhá. Takže nějaký ten měsíc se v tom fakt ztratí.

mishulka26
Povídálka 41 příspěvků 27.02.19 21:58

Zajímavý je, že cysty se dá zbavit antikoncepcí a mě se zase dělaly z antikoncepce :)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.02.19 21:58

@beruska9 Aha děkuji za příspěvek, no já mám cystu přes kterou neovuluji nechápu pro asi je tak umístěna :roll: 8o krvácím podle mě jen z jednoho vaječníků.. Radši bych otěhotněla než bych začla s praskama.. Jsem proti antikoncepci :(

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.02.19 22:02
@Arnoštice píše:
ahoj, to fakt těžko říct bez UTZ nálezu. Řekl aspoň, jaká cysta to je? Endometriální, folikulární? Ty endometriální většinou ovulaci neblokují, ty folikulární snad můžou vylučovat i slabě HCG, a tím pádem blokovat MS. Ale jestli aspoň špiníš a odpovídá to +- době MS, tak ta asi probíhá, jen je slabší kvůli nižší sliznici (z jakéhokoli důvodu). Jestli ti teď skončilo krvácení, tak sliznice bude pryč, to je jasné a nic to neznamená (spíš jen to, že fakt šlo o MS).
Ovulaci můžeš potvrdit/vyvrátit jen podle folikulometrie ultrazvukem, příp. sledováním bazální teploty a dalších znaků (symptotermální metoda, jsou na to i aplikace atd., nemusíš to studovat do detailů), jinak jsou to spíš dohady.Bez znalosti typu cysty těžko říkat cokoli k léčbě – pokud ho víš, můžu pak napsat víc.
Každopádně zaručený způsob otěhotnění není, a zvlášť jestli je to endometrióza, tak ta cesta může být bohužel trnitá a dlouhá. Takže nějaký ten měsíc se v tom fakt ztratí.

Cysta je folikularni a brání ovulaci z toho vaječníků potvrzené dr

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.02.19 22:03
@mishulka26 píše:
Zajímavý je, že cysty se dá zbavit antikoncepcí a mě se zase dělaly z antikoncepce :)

Já mám folikularni tak nevím snad otehitnim co nejdřív :)

Kecalka 271 příspěvků 28.02.19 05:50

Ahoj, ja teď řeším to samý co ty.. chci otěhotnět, ale neměla jsem x měsíců žádný pozitivní ovulační test, doktor to neřešil až minulý měsíc mi dal léky clostibelgyt a ovitrelle. Na to jsem reagovala přehnaně a teď ležím v nemocnici s cystama. Mám jich víc a na obou vaječnících.. Zatím mi k tomu nikdo moc neřekl, jen to, že to nemá vliv na plodnost.. ale jak otěhotnět bez ovulace mi nikdo neporadil :(

miri31
Povídálka 48 příspěvků 1 inzerát 28.02.19 07:23

Ahoj,tak nam se podarilo i pres cystu velkou4×5 cm. Nikdo tomu nevěřil, že to jde ,brala jsem v tu dobu prvni mesic Drmek. Jinak jsme se snažili rok. Pri císaři mi jí vyndali.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.03.19 13:43

@Online tak to me moc mrzi, doktori te radne zanedbali teda.. Myslim ze kdyz mas cystu na obou vajecnicich ze ovulace opravdu neprobiha, kdyby byla Jen na jednom tak se to podle me jeste da, no uvidime 8o drzim pesti 8o

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.03.19 13:44
@miri31 píše:
Ahoj,tak nam se podarilo i pres cystu velkou4×5 cm. Nikdo tomu nevěřil, že to jde ,brala jsem v tu dobu prvni mesic Drmek. Jinak jsme se snažili rok. Pri císaři mi jí vyndali.

A mela si ovulaci podle posledni ms vypocitanou nebo v uplne nepredpokladanou dobu?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.03.19 13:45
@miri31 píše:

Takze jste se snazili rok a AZ s cystou se Vam to podarilo zajimave snad budeme stejny pripad :lol:

Váš příspěvek
Reklama