Otěhotnění s hormonálním nitroděložním tělískem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.01.19 17:16
Otěhotnění s hormonálním nitroděložním tělískem

Ahoj holky, je mi 23 let a mám zavedené hormonální nitroděložní tělíso Jaydess. Poslední měsíc na sobě pozoruju změny. Strašně se mi „nalila“ prsa, přijde mi, že jsem celkově oteklá, pořád bych spala…už pár dní zpátky mě napadlo, jestli bych nemohla být těhotná, ale sama v hlavě jsem si tuhle myšlenku hned vyvrátila s tím, „že mám přece tělísko“. Jenže dnes za mnou uplně vážně přišel přítel a ptal se, jestli nemůžu být těhotná, že mu připadám jiná (hlavně si teda všiml velkých prsou :mrgreen: :mrgreen: ), a tak mně to vrtá hlavou. Jasně, zítra si koupím a udělám test, ale stejně. Je tady někdo, kdo otěhotněl s hormonálním nitroděložním tělískem nebo někoho takového zná? A případně jak se to potom řešilo? Za měsíc bych měla jít na výměnu a nechat si dát na 3 roky nové, tak mě napadlo, jestli už tam třeba „nedošel“ ten hormon…ale tělísko by přece teoreticky fungovlo i jako mechanická bariéra, ne?
Předem děkuji za odpovědi..:)

Přečtěte si článek: Antikoncepce a těhotenství - hrozí?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Agrion
Závislačka 2854 příspěvků 20.01.19 17:26

Jo mam kamaradku ktera otehotnela s teliskem a donosila a porodila zdravou holcicku. Ale je to fakt rarita…

ivašot.
Kelišová 7016 příspěvků 20.01.19 17:39

Mě teď zrovna dobíhá 5 let s mirenou. Doktor na poslední kontrole říkal, že i kdybychom ji nechali o pár měsíců déle, že se nic nestane, že funguje i bez těch hormonů :think: . Pak jsme se mu ještě zmínila, že si občas pro jistotu dělám těhotenský test, kdyby náhodou… Koukal na mě jako na totálního plašana, že otěhotnění s hormonálním tělískem je hoooodně nepravděpodobné.

Oplatečka
Ukecaná baba ;) 1492 příspěvků 20.01.19 17:54

Když už se to stane tak s nehormonálním tělískem..Četla jsem že hormonální tělísko má 99,8% účinnost..ovšem pokud ti nevypadlo, i to se stává..víš jistě že ho tam stále máš?

Lily Evans
Ukecaná baba ;) 1288 příspěvků 3 inzeráty 21.01.19 09:40

Taky si čas od času udělám test, mám Mirenu. Jistota je jistota :mrgreen: Většinou když se cítím divně a jinak, přijdu na to, že je to jen něco jako PMS - s Mirenou nemenstruuju, jen občas špiním, ale v době, kdy bych měla menstruaci měla dostat, mi bývá podobně divně. Tělo neošidíš no :)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.01.19 22:14
@Agrion píše:
Jo mam kamaradku ktera otehotnela s teliskem a donosila a porodila zdravou holcicku. Ale je to fakt rarita…
@ivašot. píše:
Mě teď zrovna dobíhá 5 let s mirenou. Doktor na poslední kontrole říkal, že i kdybychom ji nechali o pár měsíců déle, že se nic nestane, že funguje i bez těch hormonů :think: . Pak jsme se mu ještě zmínila, že si občas pro jistotu dělám těhotenský test, kdyby náhodou… Koukal na mě jako na totálního plašana, že otěhotnění s hormonálním tělískem je hoooodně nepravděpodobné.
@Oplatečka píše:
Když už se to stane tak s nehormonálním tělískem..Četla jsem že hormonální tělísko má 99,8% účinnost..ovšem pokud ti nevypadlo, i to se stává..víš jistě že ho tam stále máš?

no tak píšu jenom pro update..:D…jsem asi ta rarita…dneska se mi to potvrdilo na gynekologii…8. tyden těhotenství, s hormonálním nitroděložním tělískem…říkám narovinu, zatím nevím, jak se cítit…plánované to nebylo, ani náhodou…logicky, s tělískem.. :nevim:

Oplatečka
Ukecaná baba ;) 1492 příspěvků 29.01.19 08:17
@Anonymní píše:
no tak píšu jenom pro update..:D…jsem asi ta rarita…dneska se mi to potvrdilo na gynekologii…8. tyden těhotenství, s hormonálním nitroděložním tělískem…říkám narovinu, zatím nevím, jak se cítit…plánované to nebylo, ani náhodou…logicky, s tělískem.. :nevim:

Zřejmě kvalitní materiál od manžela/přítele :D Nevím jestli je tedy gratulace na místě, ale i tak přeji klidné těhotenství a zdravé miminko :kytka: A až se zase bude někdo ptát tak budu říkat Ano, je to možné! :lol:

stinga
Kelišová 5100 příspěvků 3 inzeráty 29.01.19 08:23

no ty jo 8o asi se to občas stává, neznám sice osobně nikoho takového, ale občas to člověk slyší,
a co budete dělat, zatím asi nevíte
a potom tady píšou v jiných diskusích, že někdo užívat chybně antikoncepci, a že nelze přes antiko otěhotnět - tak co už má člověk dělat víc, než mít tělísko :zed:

Bubla_Bučková
Kelišová 5132 příspěvků 29.01.19 08:27

No na letáků píšou 7 žen z tisíce :lol: ty jo, tak to nezávidím…

smurfka
Vesmírná mluvilka 30284 příspěvků 29.01.19 08:30
@Anonymní píše:
no tak píšu jenom pro update..:D…jsem asi ta rarita…dneska se mi to potvrdilo na gynekologii…8. tyden těhotenství, s hormonálním nitroděložním tělískem…říkám narovinu, zatím nevím, jak se cítit…plánované to nebylo, ani náhodou…logicky, s tělískem.. :nevim:

potrat by si měla mít zdarma kdybys ho chtěla podstoupit..
taky mám mirenu a kdyby něco, tak na potrat jdu..logicky proto se chráním, protože dítě nechci. ale já plánuju potom už i přefiknutí raději:-) ( je mi 35 )

stinga
Kelišová 5100 příspěvků 3 inzeráty 29.01.19 08:32

@Bubla_Bučková to je docela velké procento možností otěhotnení :( prášky jsou asi ještě rizikovější

smurfka
Vesmírná mluvilka 30284 příspěvků 29.01.19 08:42
@stinga píše:
no ty jo 8o asi se to občas stává, neznám sice osobně nikoho takového, ale občas to člověk slyší,
a co budete dělat, zatím asi nevíte
a potom tady píšou v jiných diskusích, že někdo užívat chybně antikoncepci, a že nelze přes antiko otěhotnět - tak co už má člověk dělat víc, než mít tělísko :zed:

právě proto si myslím že prášky jsou menší riziko, protože tam víš, jak je užíváš, tedy na čem jsi…ale u tělíska bohužel nevidíš, jestli se neposunulo, nebo něco..já chodím na kontroly jednou za rok, takže když se mi měsíc po kontrole třeba posune, tak smůla..myslím že tělísko je větší riziko, protože nad ním člověk nemá kontrolu.

Bubla_Bučková
Kelišová 5132 příspěvků 29.01.19 08:42
@stinga píše:
@Bubla_Bučková to je docela velké procento možností otěhotnení :( prášky jsou asi ještě rizikovější

No ono to číslo 99 procent není prostě žádná hitparáda, nikdy v ničem… :nevim:

Oplatečka
Ukecaná baba ;) 1492 příspěvků 29.01.19 08:42

Ne nadarmo nám na základce říkali že jediná 100% antikoncepce je sexualni abstinence ;)

ivašot.
Kelišová 7016 příspěvků 29.01.19 09:24
@smurfka píše:
potrat by si měla mít zdarma kdybys ho chtěla podstoupit..
taky mám mirenu a kdyby něco, tak na potrat jdu..logicky proto se chráním, protože dítě nechci. ale já plánuju potom už i přefiknutí raději:-) ( je mi 35 )

Mám mirenu už 5. rok a vzhledem k mému věku, bych případné těhotenství řešila stejně.
Mě si tedy zve na kontroly po půl roce, právě kvůli kontrole umístění tělíska. A stejně si ještě čas od času dělám těhotenský test. Pro mě je největší noční můra představa, že bych těhotenství zjistila pozdě.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

První láska ji odsoudila k neštěstí. Vilma Cibulková stále hledá s muži štěstí

Je krásná, talentovaná, charismatická, ale ani to nestačilo k tomu, aby by... číst dále >

Erika Stárková z Mostu!: Vycpávám si prsa ponožkami, jsem maskot severu

Erika Stárková (34) je aktuálně nejslavnější herečkou Česka, díky roli Dáši v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >