Otěhotnění s Teratozoospermii

506
6.9.21 06:40

Otěhotnění s Teratozoospermii

Ahoj snažíme se už 2 rok (první rok volný prubeh 2 rok sem tam ovu ale jinak vše stejný a. ) po roce první věc byla sem na preventivce a řekla mi že nic nevidi vzala mi krev a zjistily sme že ovu už proběhla( jelikož ji mám pořád clostik mi nedala j) … když sem to dostala vzala mi znova krev a udelala hormonální profil ten mám na jedničku dostala sem ms.. tento měsíc ovulace proběhla vyz test dnes 15 dc…
Partner byl na spermiogramu a má všechno uplně OK, ale morfologie mu vyšla 2%… tudiž závěr teratozoospermie - má dr řekla že přirozenemu početí to bránit nemusí ale muže…(doporucily nam selen, zinek, lycopene, l karnitin, macu, coenzym q 10 užívaní na 3 měsíce a pak kontrolní spermio takže se má obědnat na říjen )… Byla sem u sve gyn. s vysledkami seznámila se s tím co a jak postup zvolila takový že na podporu ovulace nebude nic dávat prý je to zbytečný když ji prokazatleně mám, teď máme 3 měsíce čekat na kontrolní spermiogram jestli se to zlepší či ne ta morfologie, někdo říka že se to dá nekdo zase ne… po 3 měsících je ještě možnost že bych šla ja na hyseroskopii a nebo laparoskopii nevím co si zvolit? ( v 15 letech sem byla na laparoskopii vzaly mi slepák, a měla sem s srůsty) mám si vybrat 🙂 pokud mi to dopadne dobře tak už pro nás víc neudělá, a pošle nas na ivf kliniku, navrhovala insceminaci… Doporučily byste ještě něco 🙂Popřípadě máte zkušenosti?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3294
6.9.21 08:17

@NelaFrela Moje rada je jit na tu IVF kliniku hned (doporuceni neni vubec potreba, proste zvednes telefon a objdnas se). Spermiogram neni potrba delat az po 3 m, on bude jiny uz za mesic, jestli ma spatnou jen tu morfologii, ta to neni moc tragedie,. necht si koupi vitaminy, co doporucla doktorka, ty obcas fungujou. A pak ta hysteroskopie, laparoskopie… to nevim, jestli je nejzasadnejsi. nejprve je potreba zkontrolovat pruchodnost vejcovodu… bez toho moc nema cenu delat IUI (inseminace). To vysvetli na te IVF klinice.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
506
6.9.21 08:31

@Petra Star Hysteroskopie je pruchodnost a laparo taky, aspon teda doufám ýe jsem to pochopila dobře, ale u lapara už je operace ale hysteroskopie je ambulantní… vitamíny bere dostal raději i pořadač :D Aby v tom měl přehled… Dr to ber eže ty 3 měsíce nam nic neudělá bude mi 22 a partnerovy 28.. ona mi řekla že po 3 měsících se muže dostavit výsledek vím že kdyby sel ted na vyšetření tak zase bude jine.. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3211
6.9.21 09:24

Hele musite si ujasnit, jak na to oplodnění spechate. Jste mladý, partner ať bere vitaminy a nechte tomu volný průběh. Nemyslete na to, užívejte si. A nebo běžte do CARu, kde vam udelaji nejprve neinvazivní vysetreni a navrhnou inseminaci. Případně se bude pokračovat dal. S gynekoložkou bych tohle vubec neřešila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
506
6.9.21 09:30

@Martina84 Já ano bude mi 22 a partnerovy 28.. no prý mame počkat na ten kontrolní spermio, a pak ta pruchodnost… že nejsme nějak v pokročilém věku a máme čas jakoby… :) a prosím jaky je rozdíl mezi car a ivf klinikou.. :) jeěze sem to neřešila.. S partnerem sme se dohodly že to necháme do konce roku a po novem roce bychom už se nekde objednaly.. :) planujeme svadbu tak budou jine starosti :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3211
6.9.21 09:38

@NelaFrela CAR je zkratka pro Centrum asistované reprodukce a IVF je metoda oplodnění (in vitro fertilizace -tedy mimo tělo). Dale ty centra nabizi treba inseminaci a jiná vyšetření. Takže IVF klinika není přesné označení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
506
6.9.21 11:08

@Martina84 Aha aspoň mám v tom jasno tak to děkuji moc za vysvětlení :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17179
6.9.21 13:14

Podporu doplňky pro muže se snažím shromažďovat tady:
https://www.emimino.cz/…muze-279505/?…
:mavam:
Poznámka: spermiogram s krátkým odstupem nemá smysl. Chce to minimálně měsíc.
Ať se zadaří! :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
506
6.9.21 13:24

@M_Vladim máme přijít za 3 měsíce to prý by mělo už něco bud zlepšit či ne :) :/ :) já to tady přiložím :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3294
6.9.21 17:57

@NelaFrela mne prave prijde laparka nebo hysteroskopie jako prvni typ vysetreni pruchodnosti trochu moc. Ale nevim, co vse o tobe doktorka vi a jake srusty oceka.
Jak uz se tu objevilo, sla bych do CAR a konzultovala vse tam. Pruchodnost se da vysetrit ambulantne, bud profukovanim (mene presne) nebo kontrastnim gelem ci jinak, ale bez narkozy a behem chvilky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
696
6.9.21 18:01

Nasa teratozoospermia 2.5% před rokom v juli ma teraz 2mesiace.. Plus ine zavazne diagnózy (endometrióza, AMH 0.06, zvýšené cytokyny). otehotnela som prirodzene 🙂 😜 nic nie je stratene.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
506
6.9.21 18:48

@ruzova_marry Děkuji to zní hned líp :33 a snažily ste se nějak dlouho nebo tak jinak krásný mimi :OOOO @Petra Star aha mě teda doktorka řekla toto nevěděla jsem že se dělájí ještě jine vyš.. zjistím o tom něco :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
696
6.9.21 20:33

@NelaFrela Prvy krát som otehu po 2r snazenia… skončilo abortom v 10tt…druhý krát o 2m biochemické…potom neuspesne IVF v brne…a potom počas cakania na KET v oktobri min rok som otehotnela…muž bral matersku kasicku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
506
7.9.21 05:40

@ruzova_marry no mi už sme teď zahájily 2 rok no tak to sem zvědavá jak dlouho nám to bude trvat… :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat