Otěhotnění se špatnou DNA fragmentací?

20
22.7.15 21:15

otěhotnění se spatnou DNA fragmentací??

Ahoj holky, chtěla bych se poradit. S manželem se snažíme cca 2,5 roky o miminko. po zamklých potratech jsme podstoupili IVF v unoru. Dopadlo nám mimiděložním a teď jsem měla KET ale nechytlo se nám embryo. Uvažovala jsem, že by jsme to zkusili ještě přirozeně, ale nevím, jestli je nějaká šance, že by nám to dopadlo dobře. máme 35% špatných spremii. mame špatnou dna fragmentaci. nemáte prosím zkušenosti?? děkuji moc

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

JayLee
22.7.15 21:17
@szkipet píše:
Ahoj holky, chtěla bych se poradit. S manželem se snažíme cca 2,5 roky o miminko. po zamklých potratech jsme podstoupili IVF v unoru. Dopadlo nám mimiděložním a teď jsem měla KET ale nechytlo se nám embryo. Uvažovala jsem, že by jsme to zkusili ještě přirozeně, ale nevím, jestli je nějaká šance, že by nám to dopadlo dobře. máme 35% špatných spremii. mame špatnou dna fragmentaci. nemáte prosím zkušenosti?? děkuji moc

a delal vam někdo imunologii ci genetiku? Genetiku asi jo když pises o te dna fragmentaci, ze? :think: sance je tu vždycky a nadeje umira poslední navíc tim prirozene nic nezkazíš 8)

• Citovat
  • Upravit
20
22.7.15 21:22

@JayLee jj, máme hotové uplně všechno. až na tu dna fragmentaci mame vsechno ok. já maám teda ještě přepážku v děloze, ale jenom do 1/2 a to by vadit ničemu nemělo. do 30% spatnych spermii je to prej „v norme“ tak ja nevím, už bych vhtěla někam pokročit. navíc se ted strašně bojím, abych neměla zase to mimoděložní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
JayLee
22.7.15 21:25
@szkipet píše:
@JayLee jj, máme hotové uplně všechno. až na tu dna fragmentaci mame vsechno ok. já maám teda ještě přepážku v děloze, ale jenom do 1/2 a to by vadit ničemu nemělo. do 30% spatnych spermii je to prej „v norme“ tak ja nevím, už bych vhtěla někam pokročit. navíc se ted strašně bojím, abych neměla zase to mimoděložní.
:think: a co doporucuji dr spis? A co byste radi vy spis?
  • Citovat
  • Upravit
20
22.7.15 21:30

No v CARu mi řekli, že by se nam mohlo zadařit i přirozeně. Ale větší šance máme samozřejmě u nich. doma jsme si řekli, že by jsme to zkusili ještě jednou, že hůř než do teď už to nedopadne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
JayLee
22.7.15 21:36
@szkipet píše:
No v CARu mi řekli, že by se nam mohlo zadařit i přirozeně. Ale větší šance máme samozřejmě u nich. doma jsme si řekli, že by jsme to zkusili ještě jednou, že hůř než do teď už to nedopadne

ja bych to zkusila „doma“ pokud as nejak netlaci nic ani vek ani cas ani nic jiného :kytka:

• Citovat
  • Upravit
839
22.7.15 21:43

@szkipet mému muži řekli, že přirozenou cestou mít děti nikdy nebude. A „musel“ se ženit, se mnou v 5. měsíci :mrgreen: Nikdy nic není ztraceno :)

Příspěvek upraven 22.07.15 v 21:44

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20
22.7.15 21:43

@JayLee děkuju za radu. asi to zkusíme. občas potřebuju ujistit, že ještě nejsem uplný magor a trošku mi to mysli :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20
22.7.15 21:45

@Hanka253 jeee, fakt?? kvuli fragmentaci?? to jsi mě potěšila :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
JayLee
22.7.15 21:45
@szkipet píše:
@JayLee děkuju za radu. asi to zkusíme. občas potřebuju ujistit, že ještě nejsem uplný magor a trošku mi to mysli :mrgreen:

však ok toho je em :hug:

• Citovat
  • Upravit
839
23.7.15 01:38

@szkipet já myslím, že tak daleko nedošli, aby se řešilo, co s těmi spermiemi je.. Takže fragmentace DNA nevím, zda tam je. Má jich jen výrazně málo a z toho mála jich je většina špatných. Počet zdravých spermií - ojedinělý - tak přesně to stálo v hodnocení spermiogramu od lékaře - dál se tím nikdo nezabýval a rovnou se řeklo IVF, přirozeně bez šance. A moje gynekoložka vždy říká - však ona stačí ta jedna jediná zdravá. Držím palce, ať se zadaří.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama