Otěhotnění se zánětlivým vejcovodem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

bubla000
Kecalka 138 příspěvků 1 inzerát 25.01.17 07:12
Otěhotnění se zánetlivym vejcovodem

Mám jít na laparoskopickou operaci a přemýšlím zda dát souhlas s případným odstraněním nepruchodneho vejcovodu. Pocitově se mi ho dát nechce. Vím, že doktoři tvrdí, že může působit toxicky na uhnizdeni. Otehotnela jste některá i s takovým vejcovodem?

Reakce:

ugluk
Hvězda diskuse 43022 příspěvků 25.01.17 08:55

Pokud je jenom neprůchodný a nic víc, nechala bych ho tam, i když to zvyšuje riziko mimoděložního těhotenství. Pokud by to byl sactosalpinx, hromadila by se v něm tekutina, odstranila bych ho, protože to opravdu může těhotenství aktivně bránit a škodit. Druhý je OK?

Zuzee87
Závislačka 4025 příspěvků 25.01.17 08:55

Ceka me neco podobneho, prozatim odsunuto na duben.. mam pry zrejme chronicky zanet. Taky mi vysvetloval ze ho pak pri operaci odstranuji.. dite bych jeste jedno urcite chtela, tak jsem zvedava.. pry druhy vejcovod prevezme funkci prvniho, ale ze kdyz je zanet v jednom byva pry velice casto i ve druhem… :?

bubla000
Kecalka 138 příspěvků 1 inzerát 25.01.17 09:04

Teprve na laparku půjdu, ale rozmýšlim se jestli podepsat souhlas s odebráním pokud by něco našli. Jsem po slepaku a mam endometriozu tak se bojím co najdou.

ugluk
Hvězda diskuse 43022 příspěvků 25.01.17 09:39

Pokud doktorům důvěřuješ, prober to s nima předem a nech to plně na jejich rozhodnutí dle aktuálního nálezu. Varianta dvě je nechat do sebe kouknout, probudit se, zkonzultovat a časem si operaci zopakovat.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rebečina křídla: Příběh Rebeky, která trpí nemocí motýlích křídel

O nemoci motýlích křídel v poslední době slýcháme stále častěji. V čem... číst dále >

Jak bojovat proti vzniku potravinové alergie u dětí – pomůže hypoalergenní mléko?

Stále častěji se setkáváme s nešvarem zvaným alergie u dětí. Riziko jejího... číst dále >

Články z Expres.cz

Největší pocta Velké válce: Režisér Pána prstenů 4 roky upravoval 100 let staré záběry

„Dechberoucí... Materiál, který nemá obdoby a měl by být okamžitě zařazen do... číst dále >

Láska Pavly Tomicové: Manžel je pro ni muž života, ten jí to stále dokazuje

Nejusměvavější, nejzábavnější, nejrytmičtější a nejpřekvapivější. To je... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Kdo byl svatý Martin a co se v jeho svátek jí, pije a dělá?

Po roce 1989 se opět začaly dostávat ke slovu tradice, kterým bývalý režim... číst dále >

OBRAZEM: Morbidně obézní žena usiluje o to, aby byla nejtěžší na světě

Šestadvacetiletá žena z ostrova Faial v Atlantském oceánu, která si říká... číst dále >