Reklama

Otěhotnění se zánětlivým vejcovodem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

bubla000
Kecalka 136 příspěvků 1 inzerát 25.01.17 07:12
Otěhotnění se zánetlivym vejcovodem

Mám jít na laparoskopickou operaci a přemýšlím zda dát souhlas s případným odstraněním nepruchodneho vejcovodu. Pocitově se mi ho dát nechce. Vím, že doktoři tvrdí, že může působit toxicky na uhnizdeni. Otehotnela jste některá i s takovým vejcovodem?

Reklama

Reakce:

ugluk
Hvězda diskuse 42166 příspěvků 25.01.17 08:55

Pokud je jenom neprůchodný a nic víc, nechala bych ho tam, i když to zvyšuje riziko mimoděložního těhotenství. Pokud by to byl sactosalpinx, hromadila by se v něm tekutina, odstranila bych ho, protože to opravdu může těhotenství aktivně bránit a škodit. Druhý je OK?

Zuzee87
Závislačka 4019 příspěvků 25.01.17 08:55

Ceka me neco podobneho, prozatim odsunuto na duben.. mam pry zrejme chronicky zanet. Taky mi vysvetloval ze ho pak pri operaci odstranuji.. dite bych jeste jedno urcite chtela, tak jsem zvedava.. pry druhy vejcovod prevezme funkci prvniho, ale ze kdyz je zanet v jednom byva pry velice casto i ve druhem… :?

bubla000
Kecalka 136 příspěvků 1 inzerát 25.01.17 09:04

Teprve na laparku půjdu, ale rozmýšlim se jestli podepsat souhlas s odebráním pokud by něco našli. Jsem po slepaku a mam endometriozu tak se bojím co najdou.

ugluk
Hvězda diskuse 42166 příspěvků 25.01.17 09:39

Pokud doktorům důvěřuješ, prober to s nima předem a nech to plně na jejich rozhodnutí dle aktuálního nálezu. Varianta dvě je nechat do sebe kouknout, probudit se, zkonzultovat a časem si operaci zopakovat.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Rozvodová bitva: Soud rozhoduje o výživném pro Paroubkovou, kolik chce?

U městského soudu v Praze dnes pokračuje rozvodová sága manželů Paroubkových.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Poznali se v psychiatrické léčebně, teď čekají osmého potomka

Monika a František, protagonisté dokureality Malé lásky, mají hodně... číst dále >

Reklama