Otěhotnění skrz braní HA

Anonymní
30.7.20 11:12

Otěhotnění skrz braní HA

Ahoj,
vím, že toto téma se řešilo zde už několikrát, ale i tak se chci na něco zeptat. Beru hormonální antikoncepci - ano vím, že základem je brát ji pravidelně, atb a některé léky mají vliv na účinnost, to samé zvracení nebo průjem a všechny tyhle obecné poučky. Všichni tvrdí, jak jsou prášky velice spolehlivé (jasně nic není na 100% toho jsem si vědoma, ale rozhodně lepší než nemít žádnou ochranu, přerušovat nebo tak něco), ale když si člověk tady čte ty diskuze, tak se nestačí divit kolik žen tady otěhotnělo přes „pravidelné“ braní HA. A tak bych se Vás zeptala na Vaše zkušenosti a třeba i z Vašeho okolí, protože mě to přijde opravdu zvláštní, že by otěhotnělo tolik žen :think:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

9437
30.7.20 11:14

Nekolik jich v okoli mam, vzdycky tam bylo nejake nepohlidane „ALE“ (viz Tebou zminovany prujem nebo ATB).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
274
30.7.20 11:27

Brala jsem 6 let a ani ne na minutu přesně a neotěhotněla jsem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.7.20 11:27

Já osobně na otěhotnění, pokud žena HA bere správně moc nevěřím. Já ji brala 7 let, spoustu krát jsem udělala chybu v užívání (rekord byl 2 dny zapomenutý prášek, když jsem odjela na víkend bez nich) a otěhotněla jsem až plánovaně po vysazení. V okolí mám jednu jedinou kamarádku, která trvrdila, že 1.dítě bylo přes HA, ale nikdo ji to moc nevěří (o tom, že chce miminko mluvila už dlouho, jen neměla chlapa, tak si ho pak pořídila s ženáčem)

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
30.7.20 11:31

No já na otěhotnění přes HA taky nevěřím, ale když si tady čtu ty diskuze, tak mě to dost mate a spíš pak přemýšlím kde je teda chyba… jestli nefungujou ty prášky jak mají nebo je to prostě chybou v užívání. Řeknu to otevřeně, je mi 22 let a ještě studuju, takže dítě určitě není na pořadu dne. Mám dlouhodobý vztah a vím že nejspolehlivější je nemít sex, ale tak přiznejme si, že to asi tak v životě nefunguje.

• Nahlásit
  • Citovat
4980
30.7.20 11:32

Znám z okolí minimálně jednu a ta to opravdu neudělala schválně ani si nemyslím že by něco zanedbala.. dítě plánovali o něco později otěhotněla v 28 letech.. VŠ vzdělaná, takže předpokládám že i věděla o případných účincích antibiotik atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4980
30.7.20 11:36

Já sama jsem brala antikoncepci 2 měsíce a často jsem při tom krvácela. někdy na celý tampon. Později jsem zjistila že můj mezabolismus vlivem inzenzivního sportování byl nějak extrémně zrychlený nebo co prostě bych potřebovala silnější..takže vůbec nevím zda mi v té době fungovala.. každopádně jsem ještě stejně používala kondom. A pak už antikencopci nepoužívala tedy tu hormonální. Nemám v to prostě důvěru.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12911
30.7.20 11:39

Ha a jen ha jsem pouzivala 8let, nikdy se nic nestalo. A ja ani moje teta, která dělá gynekolozku už cca 20let, nepotkala zadnou ženu, která by otěhotněla a zároveň řekla ze neudělala chybu, nebo nebyla nemocná atd. Takze ja a nikdo v mém okolí neznáme nikoho kdo by otehotnel pres ha pokud bylo dodrženo co dodrženo být má

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7458
30.7.20 11:40

Nevěřím na těhotenství přes správně branou hormonální antikoncepci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
213
30.7.20 12:00

Mě spíš vždy zaráželo, jak se to dítě udrží. Jakože žena bere ha, pak průjem nebo zapomnění, jedna tabletka se tedy nevstřebá, uvolní se vajíčko a miminko je na cestě. Ale ona asi s tím pokračuje, ne? Jestli se spustí menstruace, nespustí, jestli ta žena pokračuje dál. Znám holky, co tu pauzu ano nedělají. No asi se udrží, ta trocha estrogenů asi nemá na tohle vliv. Jestli to není ta skupina žen, co má menstruaci půl těhotenství :D. Protože menstruaci spouští pokles estrogenu a ten ony vždy mají. Ale to jsou takové moje teorie.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59710
30.7.20 13:24
@Anonymní píše:
Ahoj,
vím, že toto téma se řešilo zde už několikrát, ale i tak se chci na něco zeptat. Beru hormonální antikoncepci - ano vím, že základem je brát ji pravidelně, atb a některé léky mají vliv na účinnost, to samé zvracení nebo průjem a všechny tyhle obecné poučky. Všichni tvrdí, jak jsou prášky velice spolehlivé (jasně nic není na 100% toho jsem si vědoma, ale rozhodně lepší než nemít žádnou ochranu, přerušovat nebo tak něco), ale když si člověk tady čte ty diskuze, tak se nestačí divit kolik žen tady otěhotnělo přes „pravidelné“ braní HA. A tak bych se Vás zeptala na Vaše zkušenosti a třeba i z Vašeho okolí, protože mě to přijde opravdu zvláštní, že by otěhotnělo tolik žen :think:

Hele, vesměs kde o podvody.. Mě dr říkal, že otěhotnět přes Ha je skoro jako vyhrát ve sportce.. Ale jestli chceš exota, tak já mám papír, že jsem neplodna, Ha jsem brala na srovnání cyklu poté, co jsem měla ms i 3 měsíce v kuse, brala jsem ji fakt poctivě, žádné léky atd a klukovi bude 6:grin: je to náš miláček.. Dr říkal, jsem jsem příklad do učebnic :face_with_hand_over_mouth:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
400
30.7.20 13:47

Nic neni 100%, takže věřím tomu, že je pár případů, kdy dojde k otěhotnění i přes správné užívání HA, ale většina bude vědomé, nebo nevědomé opomenutí, nebo používají selhání HA jako výmluvu, což si myslím, že je nejčastější případ zdejších diskuzí: „Mám přítele, jsme spolu půl roku, je nejlepší na světě, ale teď jsem těhotná a najednou se změnil, co mám dělat, pro rýpalky - HA jsem brala správně a selhala“

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.7.20 14:30

@Annia45 Tak já taky věřím že je nějaké procento žen u kterých antikoncepce selže, nic není 100%. Jen mě prostě zarazilo kolik žen říká, že otěhotnělo přes ha. Já sama mám hodně dlouhodobý vztah a nechci stále řešit kondomy, tak jsem šla cestou ha, ale s tím, že když budu dodržovat podmínky, tak to bude v pohodě a tady z jiných diskuzí mi na naopak přijde, že snad každá přes to otěhotněla :D
Prostě takový menší osobní průzkum, já jsem se tomu rozhodla věřit a doufám že to nezklame no

• Nahlásit
  • Citovat
677
30.7.20 15:45

Já znám jedině moji kamarádku, zapomněla si vzít jeden prášek. Atb a průjem nic. Ale hak to byla nějaká nízkohormonální.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
400
30.7.20 18:43
@Anonymní píše:
@Annia45 Tak já taky věřím že je nějaké procento žen u kterých antikoncepce selže, nic není 100%. Jen mě prostě zarazilo kolik žen říká, že otěhotnělo přes ha. Já sama mám hodně dlouhodobý vztah a nechci stále řešit kondomy, tak jsem šla cestou ha, ale s tím, že když budu dodržovat podmínky, tak to bude v pohodě a tady z jiných diskuzí mi na naopak přijde, že snad každá přes to otěhotněla :D
Prostě takový menší osobní průzkum, já jsem se tomu rozhodla věřit a doufám že to nezklame no

Zdejší diskuze ohledně selhání HA bych nebrala v potaz, podle mě tak 80% jí vůbec nebralo a jen se na ní vymlouvá, aby nepřišly otázky typu „Proč ses nechránila“ a zbytek jí bere jak lentilky viz nedávná diskuze tady, kde se holka ptala, jestli může začít brát HA jinak než jí řekla doktorka a je na to napsaný v letáku, a přesně tahle holka pak napíše, že jí brala tak jak měla, ale selhala. Já tomu taky věřím, brala jsem jí 8 let a nic se nestalo, všichni z mýho okolí jsou taky spokojení. Určitě jsou případy kdy selže, riziko máš vždy a u všeho, ale ta pravděpodobnost je fakt malá, takže se tím vůbec netrap, ber jí jak máš, pořádně nastuduj příbalový leták a buď v pohodě :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama