Otěhotnění v době, kdy jsem byla na ÚP

sunshinegirl
29.7.15 12:45

Otěhotnění v době, kdy jsem

Ahoj holky,

jsem po ZT, dlouhodobé zdravotní problémy. Čekali jsme, až mi bude trošku lépe, abych mohla otěhotnět. Mezi tím se to podělalo v práci a já dala kvůli šikaně výpověď. Jdu na ÚP, budu mít 5 měsíců podporu. Plánujeme snažení v této době, místo hledání nové práce. Co si o tom myslíte? Měla jste to některá tak, že jste otěhotněla v době, kdy jste byla na ÚP? A co to pro vás znamenalo a jak jste to zvládli?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5525
29.7.15 12:51

No kdyz budete na uradu prace - tak pro Vas pak plyne ze nemuzete nastoupit v pripade otehotneni na MD ale rovnou na MD coz znamena cca 6000 Kc mesicne v pripade zvoleni 3 lete varianty. Kdezto kdyby jste pracovala predtim tak mate narok 28 tydnu na MD ktera se doviji na platu. To je jedine co mne napada, plus samozrejme to ze se po RD nemate kam vracet. Hlavne co kdyz otehotnite a po 5 mesicich prestanete brat podporu tak co ten zbytek jako tehuli Vas nikde jiste nazamestnaj a budete bez penez…nezazila jsem a nesla bych do toho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20518
29.7.15 12:52

No, dle mého názoru plus bude klid na snažení, mínus že nebudeš mít nárok na mateřskou, ale jen na rodičák. Máš nějaké plány pro případ, že se nebude dařit déle než půl roku?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
sunshinegirl
29.7.15 12:53

@louskacek2 Dosud jsem měla výplatu 9000 Kč čistého, takže bych měla asi mateřskou velmi malou. A když tak to zvládneme, budeme muset. Tady v tom zaměstnání by mi stejně končila na podzim smlouva a už by mi ji neprodloužili.

• Citovat
  • Nahlásit
sunshinegirl
29.7.15 12:55

@Emilie Nemám plány, poprvé nebyl problém otěhotnět, povedlo se napodruhé, věřím že to půjde zase.

• Citovat
  • Nahlásit
10415
29.7.15 12:57
@Emilie píše:
No, dle mého názoru plus bude klid na snažení, mínus že nebudeš mít nárok na mateřskou, ale jen na rodičák. Máš nějaké plány pro případ, že se nebude dařit déle než půl roku?

Já bych se docela bála, že to bude až moc velký klid na snažení. Pro otěhotnění je většinou lepší se na to až tak nesoustředit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5525
29.7.15 12:57

No nejvic by me zajimalo co budes delat az nebudes brat nic a budes tehule. Tj. az ti skonci podpora:-(. Narok na davky? Nevim…u nas bycho timhle stylem neutahli rodinny ropocet tj. bych o tom vubec nepremyslela, pokud to utahnete pak asi nemas duvod se dale nesnazit. Klid na snazeni no nevim? V dobe financni krize jsem eda ja byla v nervama v kyblu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20518
29.7.15 12:58
@sunshinegirl píše:
@Emilie Nemám plány, poprvé nebyl problém otěhotnět, povedlo se napodruhé, věřím že to půjde zase.

Tak nezbývá než popřát hodně štěstí.

Dle mého bys holt byla na úp „zadarmo“, akorát by ses musela nějak vykroutit z toho, že hledáš usilovně práci :think: třeba že půjdeš dlouhodobě marodit (protože nastoupit do nové práce v době, kdy chceš otěhotnět je prostě nesmysl)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20518
29.7.15 13:00
@ivašot. píše:
Já bych se docela bála, že to bude až moc velký klid na snažení. Pro otěhotnění je většinou lepší se na to až tak nesoustředit.

taky mám tu zkušenost, juniora jsme počli o nějakém šíleném víkendu a následovaly další :oops: :oops: :oops: ale kdo to tušil… když předtím 3/4 roku nic, a to jsme s ebála dát si i malý pivo… a druhorozenný, jo tak to byla hypotéka, moje zkoušky ve škole, doma nějaká nepohoda, rok po císaři… prostě jako taky ne zrovna ideální, no.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
sunshinegirl
29.7.15 13:01

@Emilie Nikdo z ÚP mi nedokáže, že práci nehledám…si myslím…

• Citovat
  • Nahlásit
sunshinegirl
29.7.15 13:02

@louskacek2 Utáhneme to, když si nevezmeme zatím hypotéku a bydlení budeme řešit až když bude prcek. A když nebudeme utrácet za zbytečnosti, tak to utáhnem.

• Citovat
  • Nahlásit
5525
29.7.15 13:03

@sunshinegirl tak kdyz budes tehule tak te asi ani moc nutit nebudou:-). Ale nemas narok na nemocenskou nic:-(…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5525
29.7.15 13:04

@sunshinegirl i b dobe kdy nebudes brat nic? Tak to ti tise zavidim :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
sunshinegirl
29.7.15 13:05
@louskacek2 píše:
@sunshinegirl tak kdyz budes tehule tak te asi ani moc nutit nebudou:-). Ale nemas narok na nemocenskou nic:-(…

Je 250 000 Kč dostatečná rezerva pro případ otěhotnění na ÚP pro koupi výbavičky a jako rezerva do které se sahne, když třeba nebudeme vycházet?

Příspěvek upraven 30.05.16 v 08:30

• Citovat
  • Nahlásit
20518
29.7.15 13:06
@sunshinegirl píše:
@Emilie Nikdo z ÚP mi nedokáže, že práci nehledám…si myslím…

Můžou chtít prokazovat, že hledáš… :think:,,, ale to jsou jen teoretické co kdyby…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat