Otěhotnění ve 39. letech a po dvou potratech

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

drad
Povídálka 20 příspěvků 28.02.18 19:37
Otěhotnění ve 39 po dvou potratech

Zdravím všechny, mám dva kluky narozené 2015 a 2017, s manželem jsme se shodli na tom, že by jsme chtěli ještě jednoho prcka. Předešlá těhotenství vyšla hned na první pokus. Bez sebemenších problémů (špinění, krvácení, otoky) zkrátka nic. Loni v srpnu jsme se začali snažit a hned to vyšlo, ovšem v 7tt sam. potrat bez kyr. Pak jsme počkali a na druhý pokus to opět vyšlo, ale dnes 6+6tt opět sam. potrat a zase bez kyr. Je tady někdo, kdo zažil něco podobného? Děkuji všem

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Anonymní  28.02.18 19:47

Známá zažila totéž, úplně stejný scénář, v 38 letech chtěli druhé dítě (první bez problémů dříve na první pokus), dva samovolné potraty v raném stádiu těhotenství. Nakonec šli na IVF s diagnostikou embrya, vybrali jim to, které bylo v pořádku. To jim vyšlo a mají chlapečka.

eviku-miluna
Kelišová 6699 příspěvků 4 inzeráty 28.02.18 19:48

Moje sestra minuly rok 2× potratila, jednou samovolne, podruhe musela na revizi. Je ji temer 42 a ted je ve 2.trimestru. Hlavu vzhuru a at se brzo zadari.

drad
Povídálka 20 příspěvků 28.02.18 20:04
@eviku-miluna píše:
Moje sestra minuly rok 2× potratila, jednou samovolne, podruhe musela na revizi. Je ji temer 42 a ted je ve 2.trimestru. Hlavu vzhuru a at se brzo zadari.

Děkuji

Ajejda
Kecalka 201 příspěvků 28.02.18 20:26

Moc drzim pesti. Mam taky zkusenost-38 prvni,39samovol. potrat,40druhe. Nevim, jestli je to vekem… ale i ve vyssim to jde. At to vyjde!

drad
Povídálka 20 příspěvků 28.02.18 20:41
@Ajejda píše:
Moc drzim pesti. Mam taky zkusenost-38 prvni,39samovol. potrat,40druhe. Nevim, jestli je to vekem… ale i ve vyssim to jde. At to vyjde!

Moc děkuji, mě jen přijde divné, že předtím to fungovalo všechno ok a teď 2× po sobě tohle. A to jsme odešli z Prahy a začali chovat Hosp. zvířata, aby jsme se co nejmíň cpali konzervanty a éčkama. Všem jsme se dávali za příklad, že je opravdu důležité co jíte a teď nám to nějak habruje. Jestli to ovšem nemůže být nachlazením, které se zrovna sešli u obou, ale nevím ????

Freya10
Kecalka 238 příspěvků 28.02.18 20:55

@drad Ahojky. No obecně - po 35 roce věku prudce klesá kvalita vajíček - tedy - ta vajíčka, ze kterých potracená těhotenství vzešla, už zřejmě byla špatná :nevim:. A nebo (a to už je vážně totální spekulace a jen mě to tak napadlo, když zmiňuješ tu změnu a hospodářská zvířata), jsi nedávno poprvé prodělala toxoplazmózu a třeba to bylo kvůli tomu…v Praze se s toxou člověk moc nesetká (buď nemá kočky vůbec, nebo je má pouze domácí, nebo pečlivě uklízí bobky a se staršími výkaly do styku nepřijde, nejsou kolem koťata, která bývají promořená nejvíce :nevim: )…

drad
Povídálka 20 příspěvků 28.02.18 21:12
@Freya10 píše:
@drad Ahojky. No obecně - po 35 roce věku prudce klesá kvalita vajíček - tedy - ta vajíčka, ze kterých potracená těhotenství vzešla, už zřejmě byla špatná :nevim:. A nebo (a to už je vážně totální spekulace a jen mě to tak napadlo, když zmiňuješ tu změnu a hospodářská zvířata), jsi nedávno poprvé prodělala toxoplazmózu a třeba to bylo kvůli tomu…v Praze se s toxou člověk moc nesetká (buď nemá kočky vůbec, nebo je má pouze domácí, nebo pečlivě uklízí bobky a se staršími výkaly do styku nepřijde, nejsou kolem koťata, která bývají promořená nejvíce :nevim: )…

My odešli v roce 2013, takže i kluci byli počatí již na venkově. V Praze máme taky barák, kde máme kočky, které chodí ven, tak nevím jestli to může být tím. Jinak dnes jsem hned po doktorovi šla na odběr kvůli toxoplazmóze. Tak za 14 dní na kontrole uvidíme. Ale s kočkami pohybujícími se venku, žiju prakticky celý život.
Ovšem je možné, že něco při oslabené imunitě můžu chytnout…
Ale všechna naše zvířata od drůbeže přes psy, kočky až po kozy a ovce jsou pravidelně pod veterinární kontrolou, pravidelně odčervována a očkovaná, tak nevím :?

Freya10
Kecalka 238 příspěvků 28.02.18 21:50

@drad Jo tááák - já myslela, že to odstěhování proběhlo teď-před těmi posledními těhotenstvími…tak v tom případě to zřejmě nebude ten problém… :nevim:
Tak možná jít pro jistotu hormonální profil, jestli je stále OK…

drad
Povídálka 20 příspěvků 28.02.18 22:06
@Freya10 píše:
@drad Jo tááák - já myslela, že to odstěhování proběhlo teď-před těmi posledními těhotenstvími…tak v tom případě to zřejmě nebude ten problém… :nevim:
Tak možná jít pro jistotu hormonální profil, jestli je stále OK…

Nevím, je možné že se časem mění? Na genetice jsem byla pokaždé, kvůli věku a vše bylo ok. Ale jestli se to může měnit, o tom jsem nepřemýšlela. Zkusím se na to zeptat až půjdu 19tého na kontrolu… Mě by jen pomohlo vědět, co je špatného nebo dělám špatně, že se to teď tak nedaří. Doktor říká, že to bylo neuvěřitelné v mém věku mít vše napoprvé a ještě bez problémů. Do prvního potratu mě ani nenapadlo, že je tak časté přijít o Mimi v době těhotenství. Když jsem četla diskuze po prvním potratu, přišla jsem si jak mimozemšťan, že jsem ve vyšším věku donosila v pořádku dvě děti a to bez komplikací.
Nikdy jsem nebyla mateřský typ až do druhého dne po porodu??? (první den si moc nepamatuju- těžký porod)
Teď jen myslím na to, jak je tohle všechno nespravedlivé.
Děkuji za odpovědi a povzbuzení.
Co jsme se odstěhovali nemám se komu svěřit, tak jsem vděčná za reakce???

Freya10
Kecalka 238 příspěvků 28.02.18 22:29

@drad Nu hormonální profil je něco jiného než genetika. Hormonální profil se právě mění značně - obzvláště s přibývajícím věkem - sledují se tam hladiny hormonů, které jsou nezbytné pro ovulaci, udržení těhotenství a také se z něj dá odhadnout, jestli je ještě „dostatečná zásoba vajíček“ ;) To by možná mohlo napovědět…a nebo spíš opravdu náhoda. Kolem 40 let už je spousta vajíček narušených, tak je potřeba se trefit do nějakého, které je v pořádku. Ale když bylo předtím (a ještě nedávno) vše OK, tak se určitě trefíte brzo ;) :palec:
Třeba já měla ještě před půl rokem ukázkovou ovulaci každý měsíc, najednou ovulace zmizela a na hormonálním profilu se ukázal hormonální problém…menstruace ale stále přesná jak hodinky. Krom toho, že nemohu otěhotnět, tak žádný „vnější projev“…je mi 30 a mám tříletou dceru…to se prostě stává a je to tak komplexní problematika, že mnohdy ani není jasné proč… :,(

drad
Povídálka 20 příspěvků 28.02.18 22:42
@Freya10 píše:
@drad Nu hormonální profil je něco jiného než genetika. Hormonální profil se právě mění značně - obzvláště s přibývajícím věkem - sledují se tam hladiny hormonů, které jsou nezbytné pro ovulaci, udržení těhotenství a také se z něj dá odhadnout, jestli je ještě „dostatečná zásoba vajíček“ ;) To by možná mohlo napovědět…a nebo spíš opravdu náhoda. Kolem 40 let už je spousta vajíček narušených, tak je potřeba se trefit do nějakého, které je v pořádku. Ale když bylo předtím (a ještě nedávno) vše OK, tak se určitě trefíte brzo ;) :palec:
Třeba já měla ještě před půl rokem ukázkovou ovulaci každý měsíc, najednou ovulace zmizela a na hormonálním profilu se ukázal hormonální problém…menstruace ale stále přesná jak hodinky. Krom toho, že nemohu otěhotnět, tak žádný „vnější projev“…je mi 30 a mám tříletou dceru…to se prostě stává a je to tak komplexní problematika, že mnohdy ani není jasné proč… :,(

Dnes jsem se doktora ptala, zda neudělat nějaké testy, když je to už podruhé, ale on mi napsal jen testy na tu toxoplazmózu. První dítko bylo úplně spontánně, druhé už jsem měla dle ovu testů (manžel je o 16 let starší a sex každý den už by asi nedal) a já po celodenním zápřahu na farmě a tehdy kolem jednoho prcka také ne.
Obě tehu zakončené potratem, byla také dle ovu testů. Doktor mi také dnes řekl, že prý to mohla být špatná vajíčka, která neměla šanci se dal vyvíjet. Proč tedy vůbec došlo k početí, mi neřekl.
A ty nemáš vůbec ovu nebo nejde jen vystopovat? Doufám, že navadí, že tykám? :nevim:

Freya10
Kecalka 238 příspěvků 28.02.18 22:52

@drad Tykání vůbec nevadí ;)
Tak to vypadá dost nadějně - mně vůbec nedošlo, že s otěhotněním u vás problém není a s udržením v prvních týdnech také ne = tam nemá moc cenu pitvat hormony…to má doktor asi pravdu - prostě náhodně špatná vajíčka = dále se nevyvíjela. Ona se klidně oplodní, ale pak při dalším vývoji se projeví nějaká chyba třeba ve chromozomech, která je neslučitelná s dalším vývojem :nevim:.
Nu já tu ovulaci asi zřejmě nemám (a nebo někdy ano a někdy ne), ale mě teď nikdo neřeší, neb manželovi vyšel vcelku špatně spermiogram…tak se čeká na výsledky všech vyšetření a s ohledem na ně bude asi rovnou IVF… uvidíme - třeba se do toho června, kdy by zhruba mělo IVF být, na nás usměje štěstí přirozeně :pankac:

Lenka_Hal
Závislačka 3332 příspěvků 28.02.18 23:04

Podle meho to byla smula, uz se tomhle veku vyskytuji vajicka nedobre kvality a meli jste na ne smulu. Tehotnis snadno, Tak bych nezoufala, I kdyz chapu, ze ty potraty moc nepridaji.

drad
Povídálka 20 příspěvků 28.02.18 23:05
@Freya10 píše:
@drad Tykání vůbec nevadí ;)
Tak to vypadá dost nadějně - mně vůbec nedošlo, že s otěhotněním u vás problém není a s udržením v prvních týdnech také ne = tam nemá moc cenu pitvat hormony…to má doktor asi pravdu - prostě náhodně špatná vajíčka = dále se nevyvíjela. Ona se klidně oplodní, ale pak při dalším vývoji se projeví nějaká chyba třeba ve chromozomech, která je neslučitelná s dalším vývojem :nevim:.
Nu já tu ovulaci asi zřejmě nemám (a nebo někdy ano a někdy ne), ale mě teď nikdo neřeší, neb manželovi vyšel vcelku špatně spermiogram…tak se čeká na výsledky všech vyšetření a s ohledem na ně bude asi rovnou IVF… uvidíme - třeba se do toho června, kdy by zhruba mělo IVF být, na nás usměje štěstí přirozeně :pankac:

A ty jsi zkoušela ovu testy nebo měření b teploty? Nebo prostě ovu vůbec není? Jinak můj strejda byl před druhým dítětem na testech a prý má šanci 1:1000, aby zplodil dítě a rok a půl na to se narodila sestřenka (a je opravdu jeho :D )
Jinak mě ty potraty ubíjejí, v dubnu mi bude 40 nechtěla jsem být těhu třeba ve 42. Bohužel s manželem jsme se potkali v mých 30ti a na děti jsem prostě dlouho nebyla. Užívala si života a to by byla v tu dobu pro mě překážka. Po prvním se vše změnilo a litovala jsem, že jsme nezačali dřív a mohli jsme mít velkou rodinu, kterou si mimochodem manžel od začátku přál. Po seznámení mi sdělil, že by se mnou chtěl mít 9 dětí. To jsem si jen zaťukala na hlavu ????

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Manuál na cesty: Co zabalit do lékárničky a kam s dětmi nejezdit

Blíží se léto a s ním čas dovolených. Většina z nás přemýšlí nad cestou k... číst dále >

Články z Expres.cz

Jindřich Forejt: Svatba to bude komická, postará se o to rodina Meghan

Necelý den zbývá do královské svatby, u které se věří, že navždy změní pojetí... číst dále >

Ježíš byl blázen, říká Curry. 5 faktů o rapujícím knězi ze svatby Harryho s Meghan

Svatba prince Harryho a jeho americké lásky Meghan Markle je za námi.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Slavné matky po čtyřicítce se varování odborníků nebojí

Ačkoli gynekologové ženy před mateřstvím ve starším věku spíše varují, matky... číst dále >

Příběh Marty: Manžel kolegyně není tak skvělý, jak si ona myslí

Mám v práci kolegyni, která neustále mluví o svém naprosto úžasném manželovi.... číst dále >

Reklama