Otěhotnění ve výpovědní době a problém se zaměstnavatelem

Anonymní
30.11.19 12:22

Otěhotnění ve výpovědní době a problém se zaměstnavatelem

Dobry den, zakladam nove tema, jelikoz jsem nikde podobnou zalezitost nenasla. Nechci zde rozepisovst cely pribeh, ale rada bych se spojila s nekym, kdo otehotnel ve vypovedni dobe, mel napriklad i do konce vyp.doby prekazky, zamestnavateli otehotneni oznamil a ten pak delal problemy, vyhrozoval a pripadne tlacil na nemocenskou.

Budu rada, kdyz se nekdo ozve a pripadne muzeme poresit dale.

Anonymni z duvodu velmi citliveho tematu, dekuji za pochopeni.

• Nahlásit
  • Citovat

Reakce:

1422
30.11.19 16:34

Uplne nechapu tvou situaci. Ale ja otehotnela zamestnana a potratila. Bohuzel jsem se sverila sve kamaradce - personalni - ktera se ukazala jako loajalni personalistka a ne kamaradka. Po navratu po 3 tydnech - mela jsem komplikace - byla hospitalizovana - jsem dostala okamzitou vypoved. Tlacil na me, bych to podepsala, pokud nepodepisu, tak me preradi na mene placenou praci a dostanu vypoved s dvou mesicni vypovedni lhutou. Coz podle me nemohl, ale i kdybych tam zustala, ja nechtela otehotnet hned. Dali me 3 mesice odstupne a tak jsem to vzala a sla. Pak jsem kvuli tomu nemela materskou, pac nez jsem si nasla praci, tak jsem otehotnela a mela nevolnosti a nemohla pokracovat v pohovorech…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.11.19 20:04
@KaroliS píše:
Uplne nechapu tvou situaci. Ale ja otehotnela zamestnana a potratila. Bohuzel jsem se sverila sve kamaradce - personalni - ktera se ukazala jako loajalni personalistka a ne kamaradka. Po navratu po 3 tydnech - mela jsem komplikace - byla hospitalizovana - jsem dostala okamzitou vypoved. Tlacil na me, bych to podepsala, pokud nepodepisu, tak me preradi na mene placenou praci a dostanu vypoved s dvou mesicni vypovedni lhutou. Coz podle me nemohl, ale i kdybych tam zustala, ja nechtela otehotnet hned. Dali me 3 mesice odstupne a tak jsem to vzala a sla. Pak jsem kvuli tomu nemela materskou, pac nez jsem si nasla praci, tak jsem otehotnela a mela nevolnosti a nemohla pokracovat v pohovorech…

Tohle je presne chovani zamestnavatelu, ktere me vylozene uz vytaci a mrzi me, ze te to potkalo.

Pokusim se ve zkratce - moji pozici zrusili, na tu dosadili novou kolegyni, jen zmenili nazev pozice, ktere jsem i vse predavala (vim, ze mohu vypoved napadnout, ale nechci) a tim padem pro me realne tu stejnou pozici nemaji. Tim padem mi delaji ted problemy, prakticky me tlaci do odchodu dohodou s nejakym doplatkem, ktery ale realne nepokryje to, co by normalne platili, kdybych dale pokracovala jak mam. Prinutili me prijit do prace s tim, ze jsem cekala, ze dale pokracuji na sve pozici (oznamili mi konec prekazek = tim padem jsem cekala obnoveni me pozice), ale misto toho na me vybalili, ze moje smlouva je neplatna (vytahli tam chybu, ktera chybou realne neni) a prakticky mi rekli, ze pokud nepristoupim na jejich podminky, tak jim dluzim penize, protoze moje smlouva je neplatna (na te pozici jsem normalne pracovala uz dlouho, generalni s podminkami souhlasil, apod.). Pak mi rekli, ze mi daji varianty, jak se domluvit a mam si vybrat. Ja si vybrala, smetli to ze stolu a dali nove, neodpovidajici varianty. Ted zase chteji, at se vratim, ze pro me praci uz maji, takze predpokladam, ze mi daji uplne jinou pozici (ma predchozi byla vedouci, jedina v teto oblasti) a taky mi praci “zprijemni”. Ztratila jsem k nim duveru a bojim se stresu. Ma duvera k nim je nalomena take proto, ze pri vypovedi mi byla prislibena pozice v jinem oddeleni a den pred nastupem to bylo bezduvodne zruseno (podepsano nic nebylo). Vim, ze mohu jit na nemocenskou, ale duvod k tomu nemam a hlavne to je presne to, co oni chteji, proto tak tlaci. Diky pravnikum a dukladnemu proreseni vim, ze pravo je na me strane a muj pravnik je odhodlany podat zalobu, ja bych ale rada resila tu vec nejdrive smirne a opravdu jsem se snazila pristoupit na podminky, ktere by byly pro obe strany ok. Spise hledam nekoho, kdo ma zkusenosti s podobnym jednanim, pripadne se i orientuje v zakonech, jelikoz ja ted diky tomu naprosto presne vim, co si dovolit muze a co ne a zkusenost, kdy se zamestnavateli nelibilo, ze ve vypovedni dobe pripadne i pred vypovedi zamestnankyne otehotnela.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama