Reklama

Otěhotnění ve výpovědní době - mateřská?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

zuza.zel
Nováček 9 příspěvků 13.02.17 12:15
Otěhotnění ve výpovědní době - mateřská?

Dobrý den, měla bych dotaz. Již delší dobu uvažuju o výpovědi z mé současné práce, dlouho jsem nad tím váhala, ale už jsem se konečně rozhodla. Kromě toho, to bude už skoro rok, co se s manželem snažíme o dítě. Bohužel si myslím, že to hodně souvisí s problémy a nervy z práce :,(
Rozhodla jsem se dát výpověď koncem měsíce a aktivně již hledám jinou práci. A můj dotaz zní…co by se stalo, kdybych náhodou otěhotněla ve dvouměsíční výpovědní době? Je mi jasné, že mě zaměstnavatel nevezme zpátky, ale jak to pak bude s mateřskou?
Snažení se o dítě asi teďka nebude tak aktivní a necháme tomu volný průběh…
Snažila jsem se něco najít na netu, ale informace nejsou moc aktuální…Pokud má někdo stejnou zkušenost, tak děkuji za radu :)

Reklama

Reakce:

Tichošlápek
Echt Kelišová 9614 příspěvků 13.02.17 12:19

Ja otěhotněla prakticky ihned po podání výpovědi. :lol: ještě ke všemu riziko potratu, takže na neschopenku a celou výpovědní dobu doma. Zaměstnavatele malem šlehlo. Mateřskou jsem normálně dostala, protože jsem byla v ochranné lhůtě ;)

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2288 příspěvků 13.02.17 12:21

Co by, snad nastoupíš jinam ne? Abys na tu mateřskou nárok měla.

Elishka1
Závislačka 2577 příspěvků 13.02.17 12:22

180 dnů je ochranná lhůta pro mateřskou, těhotná ještě za dobu zaměstnání

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62494 příspěvků 3 inzeráty 13.02.17 13:05

@zuza.zel NO, to záleží bys v té výpovědní lhůtě otěhotněla, pokud někdy počátkem, tak ti nárok na mateřskou vyjde i když už do nového zaměstnání nenastoupíš, pokud ke konci, tak bys měla smůlu, ta ochranná lhůta je 180 dnů. Ale nejrizikovější z tohoto hlediska je otěhotnět během zkušebky…

krrrenka
Ukecaná baba ;) 1131 příspěvků 13.02.17 13:10

Ahoj. Konec a začátek zaměstnání je na těhotnění fakt blbá doba. S ochrannou lhůtou to může a nemusí vyjít (třeba kamarádce nevyšla mateřská jen o týden) a ve zkušebce se z těchto důvodů mohou s tebou rozloučit… každopádně bych si dala teď čtyři pět měsíců bacha. A máš vůbec jistotu, že nové zaměstnání nebude najdeš hned a nebude tak stresové? Asi bych si první nějaké našla a pak dala výpověď.

blumen
Hvězda diskuse 40352 příspěvků 13.02.17 13:27

Najdi si novou praci a az pak otehotni ;)

Alca134
Nováček 4 příspěvky 18.06.18 09:40

@zuza.zel mám úplně stejný problém, v nynější práci se už jenom stresuju, jsem tam od rána do večera, nezbývá na nic čas. Chtěla bych pryč, ale jelikož v regionu není moc pracovních nabídek tak jsem v pasti. S přítelem by jsme chtěli taky už miminko už se snažíme půl roku, ale vzhledem k tomu, že za ten půl rok mám šíleně rozhozený cyklus, jsem jenom dvakrát menstruovala. Tak to vypadá zřejmě na delší dobu. Určitě bych měla to štěstí a otěhotnělo bud ve výpovědní nebo naopak zkušební době.

Lendeš
Kelišová 5138 příspěvků 18.06.18 11:19

@Alca134 Tak pokud byste to finančně zvládli, tak bys mohla být ráda, že jsi těhotná a finance neřešit. Ale pokud by to finančně byl problém, tak prostě na tu dobu přerušíte snažení.

Alca134
Nováček 4 příspěvky 18.06.18 11:48

@Lendeš, právě teď jsme ještě ve stádiu stavění domu, kolaudovat by jsme měli až kolem vánoc. Takže teď se opravdu peníze opravdu hodí, i když přítel docela pěkně vydělává. No mám pořád o čem přemýšlet. Už jsme s přítelem 9 let a už by jsme to dítě chtěli. Je mi 23 přítel má 28, ty jeho biologický hodiny tikají tak nahlas, že to musí slyšet na kilometry daleko.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Náhrada za manželku, kterou zbil? Zelenka se schází s mladičkou fotbalistkou!

Působí jako pohodový sympaťák, ve skutečnosti je však bývalý fotbalista... číst dále >

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Poznali se v psychiatrické léčebně, teď čekají osmého potomka

Monika a František, protagonisté dokureality Malé lásky, mají hodně... číst dále >

Reklama