Otěhotnění znovu brzy po porodu

28.7.21 19:44

Otěhotnění znovu brzy po porodu

Ahoj, nedávno se mi narodil synek. I přesto, že nám vyhrožovali, že bude malinkej, narodil se normální zdravý chlapeček 3,3kg. Plně kojím, malý prospívá a já jsem bez porodního poradnění. Prostě idylka. Příští týden mi končí šestinedělí a já se poměrně těším na postelové hrátky a tak nějak přemýšlím, jestli se chránit před dalším otěhotněním, či nikoli. Chtěla bych Jindrovi pořídit sourozence brzy, kojím, tak to nemusí jít hned, ale zároveň mi v hlavě hlodá červíček, protože je samozřejmě jasné, že kojení není antikoncepcí. Pokud by se mi otěhotnět podařilo, chci kojit dál, ale prý je zvýšené riziko potratů, mohu tomu nějak zabránit, aniž bych kojit přestala? Až bych šla do porodnice, jak dlouho by bylo dobré předtím první dítko odstavit, aby z toho nemělo šok - máma pryč, prso pryč… nebo neodstavovat a odstříkat dostatečné množství do zásoby do lahviček a pak teda navázat na tandemové kojení?
Nebo je to prostě celý blbej nápad a měla bych nějakou antikoncepci radši pořešit?
Díky za názory

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
28.7.21 19:56
@AndělkaJilemnická píše:
Ahoj, nedávno se mi narodil synek. I přesto, že nám vyhrožovali, že bude malinkej, narodil se normální zdravý chlapeček 3,3kg. Plně kojím, malý prospívá a já jsem bez porodního poradnění. Prostě idylka. Příští týden mi končí šestinedělí a já se poměrně těším na postelové hrátky a tak nějak přemýšlím, jestli se chránit před dalším otěhotněním, či nikoli. Chtěla bych Jindrovi pořídit sourozence brzy, kojím, tak to nemusí jít hned, ale zároveň mi v hlavě hlodá červíček, protože je samozřejmě jasné, že kojení není antikoncepcí. Pokud by se mi otěhotnět podařilo, chci kojit dál, ale prý je zvýšené riziko potratů, mohu tomu nějak zabránit, aniž bych kojit přestala? Až bych šla do porodnice, jak dlouho by bylo dobré předtím první dítko odstavit, aby z toho nemělo šok - máma pryč, prso pryč… nebo neodstavovat a odstříkat dostatečné množství do zásoby do lahviček a pak teda navázat na tandemové kojení?
Nebo je to prostě celý blbej nápad a měla bych nějakou antikoncepci radši pořešit?
Díky za názory

No, vzhledem k tomu, že máš novorozence, tak vůbec netušíš, jaké je to pak se starším kojencem a batoletem. Být tebou, rozhodně nespěchám, už kvůli tvému tělu, musí se dát po porodu do pořádku (a tím nemyslím poporodní poranění). Mně se třeba roztažená pánev vrátila do původního stavu ať po 5 měsících. Taky jsem byla natěšená na další mimi, jsme po IVF, takže jsem měla embrya i zamražená, přesto mi doktor doporučoval počkat rok po porodu.
Nakonec jsme se dohodli, že to zkusíme po 10 měsících, otěhotněla jsem, ale je to opravdu záhul, batole je náročné, učí se chodit, a já zkroucená s ním běhám s bubnem. Nic moc. A navíc jsem měla v 1.trim krvácení, nemohla jsem dítě zvedat, takže taky dost komplikace. Myslím, že až ten rok po porodu je ideální začít se snahou.

• Citovat
  • Nahlásit
26352
28.7.21 19:59

Záleží čistě na vás. Znám nekolik rodin, kde mají děti rok po sobě. Kojení antikoncepce být nemusí (u mně jo, mně se MS dřív jak 11 měsíců po porodu nevrací). Kvůli těhotenství a porodu nemusíš přestat kojit. V roce a víc už prcek nějakou dobu bez kojení zvládne, už budete mít režim. A děti obvykle ví, že když není maminka, není mlíčko. U malého rozdílu bych asi uvažovala nad ambulantním porodem, pokud by byla možnost. A kojit tandem se dá. NA netu najdeš spoustu skupin, zkušeností i podporu. Při tvorbě mléka má vždy přednost mladší mládě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
71
28.7.21 19:59

Já bychbdo toho nešla. Je to moc brzo a taky se může stát, že vlivem hormonů o mlicko příjdeš. Já otehotnela když dceři bylo 14mesicu, kojila jsem a v roce a půl dcerky mliclp došlo. Prsa se ale nehodlala vzdat, tak jsem kojila na sucho a pak tandem 4mesice, pak se sama odstavila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
613
28.7.21 20:00

Prvni pulrok jsem jen kojila a syn spokojene spinkal a rikala jsem si, jak super, hned bych k nemu chtela dalsi. Akorat ono pak to obdobi prejde. Dite je super akcni, potrebuje strasne moc pozornosti. Nikdy nevis, jak ti bude v tehotenstvi, nevis, jestli nestravis nekolik mesicu v posteli. No.. proste… Zamysli se nad tim dostatecne realisticky. Nevim o tom, ze by melo kojeni na potraty vliv. Dite bych urcite neodstavila kvuli sourozenci. Jeste ani nevis, kdy se vam povede dalsi, nevis, jestli prekonate pripadny bojkoty kojeni atd. A uz planujes, co udelas a ditetem neznamyho veku, az budes v porodnici.
Ono je krasny koukat na to cerstvy miminko, chapu, mame to tak kazda…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26352
28.7.21 20:02

Jinak já mám mezi dětmi rozdíl 22 měsíců a přijde mi to dobrý. Náročné, ale těhotenství jsem si mohla užít bez stresu, v pohodě, otěhotněla jsem ve 14 měsících staršího, měsíc po odstavení. Takže v době těhotenství i porodu byl malý zvyklý na hlídání, na to, že u něj nejsem pořád, nekojil se, usínal sám (v mé přítomnosti, ale bez uspávání), tři dny beze mě zvládl v pohodě, a díky malému rozdílu ani neznám žárlivost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42
28.7.21 20:17

Sestřenice porodila a otěhotněla znovu ještě v šestinedělí :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2642
28.7.21 20:17

Být tebou necham tělo odpočinout chvíli užít si mimi, a pak třeba za nějaký čas poridit sourozence… Takže si porid HA a chraň se.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26352
28.7.21 20:19

Jen k té ochraně..HA bych si rozmyslela. Klasická se při kojení nesmí, a ta co se smí mnoha ženám nesedne. Taky jsem ji zkoušela, vydržela jsem to chvíli, byl to děs. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28.7.21 20:25

O HA rozhodně neuvažuji, neseděla mi ani předtím, nechci do miminka prát přes moje prsa umělý hormony… takže kdyžtak se budem chránit mechanicky, určitě ne práškama. Navíc já a prášky, to dohromady nejde, brala bych to jak lentilky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2131
28.7.21 20:42
@AndělkaJilemnická píše:
O HA rozhodně neuvažuji, neseděla mi ani předtím, nechci do miminka prát přes moje prsa umělý hormony… takže kdyžtak se budem chránit mechanicky, určitě ne práškama. Navíc já a prášky, to dohromady nejde, brala bych to jak lentilky.

Jsi blbá, nebo neumíš, či nechceš číst jasné informace v příbalových letácích :mrgreen:?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26352
28.7.21 20:50
@prokr píše:
Jsi blbá, nebo neumíš, či nechceš číst jasné informace v příbalových letácích :mrgreen:?

Tak lepší, že zná své mezery, než aby to fakt brala nepravidelně (třeba zrovna ty při kojení se musí brát přesně).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10882
28.7.21 20:54

Rok po sobě bych děti nechtěla. Budeme mít mezi 2 a 3 rozdíl 21 měsíců a trochu se děsím toho co bude. Syn co začal chodit tak za ním pořád běhám a v těhotenství to je celkem náročný. 3 roky je ideál.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2131
28.7.21 20:57
@andelka83 píše:
Tak lepší, že zná své mezery, než aby to fakt brala nepravidelně (třeba zrovna ty při kojení se musí brát přesně).

Jo to je pravda…omlouvám se za hrrrr reakci zakladatelce i všem diskutujícím :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28.7.21 21:02

@prokr nemyslím si, že bych byla blbá. I když si klidně můžeš myslet opak, ale prostě jakékoliv prášky, doplňky stravy atd nezvládám brát pravidelně a u ty antiny by to byl problém. Děravá palice a nepomáhá ani upomínka v telefonu, protože pak zjistím, že ty prášky třeba nemám u sebe, nevyzvednu je v lékárně, jedem na víkend k tchanovcum prášky doma… prostě jsou situace, kdy ani umět číst nepomáhá. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat