Otěhotním, když kojím a nemám MS?

Anonymní
28.3.21 22:46

Otěhotnim, když kojim a nemam MS?

Ptam se ze zvědavosti, tak nebuďte kyselé. :kytka:
Kojim, nemam MS - znamená to, že nemůžu otěhotnět? Slyšela jsem o tom dneska od kámošky poprvé a nevim, co si o tom myslet.
Tak třeba tady někdy ví :mrgreen:.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1839
28.3.21 22:48

Neznamená, otěhotnět můžeš. Nejdřív je totiž ovulace, až pak menstruace. Když se trefíte, tak MS ani nepřijde a budeš v tom..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1683
28.3.21 22:49

Tak ta šance je malá, ale je. Jednou ta první ovulace přijít musí…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8438
28.3.21 22:49

Je to málo pravděpodobné, ale otěhotnět můžeš. Protože už může uzrát první vajíčko a menstruace by teprve přišla.
Takže jako metodu antikoncepce ji nepoužívejte. A pokud se ptáš proto že otěhotnět chceš, tak to bude nejspíš trvat déle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2751
28.3.21 22:50

Asi takto, kdyz to budes brat jako antikoncepci, tak je skoro jasny, ze otehotnis, ale jestli planujes druhy dite, tak to zrovna jako antikoncepce fungovat bude :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
718
28.3.21 22:53

Kamaradka takto otehotnela 🙂
Sestimesicni dcera, kojena, ms po porodu stale nikde a otehotnela. Pred mesicem se ji narodila druha holcicka 🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10439
28.3.21 23:03

Otěhotnět můžeš. Moje porodní asistentka mi tvrdila, že tahle pověra vznikla za dob našich prababiček. Tehdy se na to prý dalo spolehnout, protože bylo tělo matky porodem, kojením a nedostatečnou výživou tak vyčerpáno, že se tím samo chránilo. To už u nás ale neplatí :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15961
28.3.21 23:06

Jako na prohlídce po 6 neděli si byla? Tam mi to můj doktor řekl hned i v porodnici, ze kojení neni antikoncepce.. a asi budeš překvapená, ale pred každou ms je nejdriv ovulace a tu potřebuješ aby si otěhotněla.. jen se divím že to nevíš, kdyz mas dítě

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4123
28.3.21 23:10

Ano, můžeš otěhotnět, i když kojíš.
Kojení jako antikoncepce je vyvrácený mýtus a taky pěkná blbost.
Některým ženám naskočí cyklus hned po šestinedělí, ač plně kojí, některým po půl roce, některým po roce, některým ani po dvou letech… Takže se není čeho chytit a nelze vydedukovat, kdy cca se spustí ovulace.
Jestli nechceš dítě, chraň se. Protože se taky říká, že po porodu jak pohnojeno - a to si troufám říct, že docela platí :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12415
28.3.21 23:25
@lachtanice86 píše:
Jako na prohlídce po 6 neděli si byla? Tam mi to můj doktor řekl hned i v porodnici, ze kojení neni antikoncepce.. a asi budeš překvapená, ale pred každou ms je nejdriv ovulace a tu potřebuješ aby si otěhotněla.. jen se divím že to nevíš, kdyz mas dítě

Tak mel by clovek vedet, ze k tomu mit dite je treba soulozit bez ochrany, o nejake ovulaci a plodnych dnech nemusi mit zdani. :mrgreen: Ja napriklad vim, ze mam nejakou ovulaci, ale nevim kdy (teorii znam, ale kazdy to muze mit jinak), nikdy me to nezajimalo a stejne mam tri deti. :mrgreen: Coz beru jako velike stesti.

Jinak zakladatelko, jistota to neni, jak uz psaly holky vyse. Znam dost takovych, kterym se zadarilo hned po sestinedeli bez MS a za plneho kojeni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15961
28.3.21 23:47

@Hobitka no ale o ovulaci víš

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12415
29.3.21 07:20

@lachtanice86 Jako vim, ale mam to tak trochu vystudovane ;), o znalostech bezneho smrtelnika ci holky, ktera neni a nebyla „snazilkou“ by se dalo polemizovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.3.21 07:51

To je dost individuální, já jsem musela pokaždé odstavit, abych mohla počít další dítko. Nejmladší jsem kojila skoro do 2 let a MS pak přišla až nějakých 6-7 týdnů po odstavu. U předešlých dětí jsem kojila kratší dobu, ale vždy ta MS přišla až za 6 týdnů, takže si myslím, že u mě jako antikoncepce fungovala, ale pokud bych miminko nechtěla, tak bych se chránila i jinak ;)

• Citovat
  • Nahlásit
1806
29.3.21 11:08
@Anonymní píše:
Ptam se ze zvědavosti, tak nebuďte kyselé. :kytka:
Kojim, nemam MS - znamená to, že nemůžu otěhotnět? Slyšela jsem o tom dneska od kámošky poprvé a nevim, co si o tom myslet.
Tak třeba tady někdy ví :mrgreen:.

Můžeš. Vlastní zkušenost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1796
29.3.21 11:40

Zrovna tento týden jsem narazila na FB na maminku, co neplánovaně otěhotněla už 2 měsíce po porodu a to plně kojila. Do diskuze pod to připsalo několik dalších žen, že také mají děti rok či méně od sebe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat