Otékání nohou v těhotenství

3
9.8.13 08:09

Otékání nohou v těhotenství

Ahoj maminky.
Prosím o radu. Jsem 29+5 tt a začaly mi hrozně otékat nohy. Mám je jak balóny. Podle toho co jsem hledala na int. je to celkem běžné, ale chtěla bych poradit, jestli existuje něco, jak to trochu zmírnit… při každžý příležitosti dávám nohy nahoru, ale to nepomáhá… Taky prý by měly být ráno normální a otéct během dne a večera, ale já se budím už s opuchlinama a mám pocit, že je to den ode dne horší (a ještě k tomu levačka je víc oteklá než noha pravá). :zed:
Máte některá podobnou zkušenost?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1000
9.8.13 08:15

Mně pomáhá časté chození - prostě vůbec nesedět. Ale eliminovat to úplně nejde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
297
9.8.13 08:16

Ano, měla jsem nohy tak oteklé, že jsem si musela koupit boty o dvě čísla větší. Ale i v těch se mi chodilo špatně. Ráno nic lepší nebylo :-( musela jsem počkat až do porodu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15977
@00000 píše:
Mně pomáhá časté chození - prostě vůbec nesedět. Ale eliminovat to úplně nejde.

Na tom možná něco bude, protože já otoky v těhotenství nezažila a pohybu jsem měla hodně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
297

A nepomáhalo mi na to nic…teda pomohl mi porod :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
297
9.8.13 08:18
Měla jsem nohy tak oteklé, že jsem chodit skoro nemohla…bolelo to a hned jsem funěla jako slon
@Elilen píše:
Na tom možná něco bude, protože já otoky v těhotenství nezažila a pohybu jsem měla hodně.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.8.13 08:26

Měla jsem dost otekle nohy(a nejen nohy :) ), trochu mi splaskli až v nemocnici když jsme jen ležela. Uplně mi plaskli nekolik dni po porodu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8504
9.8.13 08:29

@Dančice Pomůže v zásadě porod :mrgreen: Když jsem klusala do porodnice, tak jsem měla otevřenou kozačku, jelikož se mi tam nevešlo moje, jindy nijak velké, lýtko. Když jsem za pár dní odcházela, kozačka plandala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15977
9.8.13 08:38
@KacziinaZ píše:
Měla jsem nohy tak oteklé, že jsem chodit skoro nemohla…bolelo to a hned jsem funěla jako slon

Ještě mě napadla sůl. Ta zadržuje v těle vodu. A málo vody. Já skoro vůbec nesolím, jako těhotná jsem pila dost, tak možná i proto. :nevim: Ale třeba jsem jen měla štěstí a u příštího tu taky budu nadávat, jak jsem nateklá. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
297
9.8.13 08:42

Ano, doktorka mi radila málo solit a nepít bublinkaté nápoje. Ale stejně jsem pořád otékala víc a víc - nakonec mi byly malé i ty boty o dvě čísla větší než obvykle. Pomohl mi nakonec jen porod. Nateklá jsem byla celá, navíc i tlak, doktorka mě hlídala :-) nakonec porod i miminko v pořádku, já také…Prostě těhotenství je opravdu jiný stav. S tím se nedá nic dělat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2790
9.8.13 08:44

Mě teda vždycky proti otokům pomohly kompresivní punčochy, stáhnout nožky :).A ono je dobrý třeba i kafe na odvodnění, né silný :) :pankac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7566
9.8.13 08:48

Dej si pod matraci něco, abys v noci měla nohy minimálně ve výši hlavy.

Nemyslím podložit nohy (pod patou) - to se pak napíná lýtko a bolí nohy, ale podložit spodní část matrace, abys ti vlastně spodní část těla ležela „do kopce“.
Do rána mi otoky zmizely…a když jsem někde spala, kde nešla podložit matrace, tak to bylo znát i na těch nohách.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15977
9.8.13 08:54

@KacziinaZ No vidíš, s tlakem to také může souviset, já měla vždy nízký. A jako těhotná studentka jsem měla při hodinách dovoleno mít pořád nohy nahoře. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29442
9.8.13 11:33

Jo, mám stejné zkušenosti, pomohl až porod. :mrgreen: Otíkala jsem u obou dětí, u druhého teda nohy šíleně, šíleně mě i bolely a s oteklýma jsem se už po ránu i budila. Nepomohlo skutečně nic. A pohyb rozhodně taky ne. S dvouletým děckem jsem ho měla ažaž, v prvním těhotenství jsem si válela šunky na kanapi a zdaleka jsem neměla nohy takové jako při druhém, kdy jsem se téměř nezastavila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1000
9.8.13 13:52

@gabi.design Mně teda druhé těhotenství zatím neskončilo, ale zatím ťukám na dřevo. Oproti minulému mám nožky jak párátka (kdyby nebyly křivé :lol: ). Zatím si stojím za pohybem a chozením. Ale třeba za pár týdnů změním názor :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama