Oteklá jedna noha v těhotenství

81
18.4.20 18:33

Oteklá jedna noha v těhotenství

Ahoj holky, máte někdo zkušenosti s tím, že v těhotenství otéká jedna noha víc, než druhá? Na gyndě to vůbec nekomentovala, prý je důležité že je tlak a moč v pořádku, dál ji to nezajímalo :roll: já ale byla nervózní, tak jsem šla k obvodní, vzala mi krev na d-dimery kvůli trombóze a byli zvýšené, tak akutně na ultrazvuk nohy, ale ten trombózu vyloučil. Nebolí mě, jen pne jako klasický otok, přes noc když si odpočinu téměř splaskne, a když přes den spíš odpočívám tak ani moc neoteče. Pořád jsem z toho ale nervózní a prohlížím si ji, porovnávám s tou druhou a vůbec nejsem v klidu. Obvoďačka mi napsala ještě detralex, zatím beru dva dny a moc rozdíl nevidím :nevim: díky za každou zkušenost.. :think:
Doplním že jsem 34tt a otoky začali už někdy kolem 25tt

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2185
18.4.20 18:44

@klarka05 tak je klidně možné, že Ti děloha tlačí v pánvi na žíly víc na jedné straně než na druhé, proto jedna noha otéká víc. Pokud Tě nebolí a otok není nijak extra velký, tak bych to neřešila. Dávej si nohy nahoru, přes den si občas lehni, pokud budeš ležet na boku, tak si lehni na ten druhý bok, než máš oteklou nohu. Pokud máš tlak v normě a moč taky tak se nemusíš bát případné preeklampsie, trombosa byla vyloučená (D-dimery nejsou v těhotenství moc diagnostické, bývají totiž zvýšené i bez trombozy)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
81
18.4.20 18:49

@Lucka1111
Hodnota byla 1,55 :think: ona říkala ze v těhotenství jsou zvýšené, ale nevěděla o kolik je to ještě „normální“ já potom našla nějakou tabulku, kde je napsáno že ve třetím trimestru může dosahovat hodnoty až 1,92..
No snad máš pravdu, že je to tím tlakem na žíly.. Vůbec se nedokážu uklidnit, mám strach, jsem hroznej panikář :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
81
18.4.20 18:51

@Lucka1111
Poznali by na tom ultrazvuku třeba začínající trombózu? I když já už ji mám oteklou dlouho jenom tu jednu, to by snad něco vidět bylo..vzadu na tom lýtku vykukuje teda jedna křečová žíla, která ale nijak nebolí, možná je to i tím

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2024
18.4.20 18:57

Mě otékaly jen trochu kotníky, ale levý víc, i teď, když je hodně horko, tak mi levý kotník trochu otéká, tipla bych to u sebe na nějakou předzvěst křečáků (doufám, že z toho hodně dlouho nic horšího nebude :mrgreen: )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
926
18.4.20 19:14

@klarka05 mně tohle dělalo i před těhotenstvím, levá noha více, byla jsem na vyšetření, ale v podstatě se nic nenašlo. Ani náběh na křečové žíly… :nevim: Taky mi předepsala Detralex tehdy. V těhotenství to pokračuje, pokud mám nohy nahoře tak dobré, jinak opuchaji a levá znatelně více. K tomu mi napucha víc i levá ruka, takže vážně někde miminko tlačí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama